Zavrieť

Porady

Neodvedená daň zo mzdy

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CALA%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtm l1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Dobrý deň
Prosím potrebujem radu. Mám dohodára, za ktorého bola zle odvádzaná daň zo závislej činnosti ( 10 %), taktiež boli predkladané prehľady s nesprávne odvedenou daňou.
Chcela by som jednou sumou uhradiť nedoplatok dane za IV,Q 2007 a január – júl 2008.
Musím dať opravné prehľady aj ročné hlásenie o vyúčtovaní dane 2007, alebo stačí to zahrnúť do III.Q 2008?
Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Alena26 je offline (nepripojený) Alena26

    Alena26
    Dobrý deň
    Prosím potrebujem radu. Mám dohodára, za ktorého bola zle odvádzaná daň zo závislej činnosti ( 10 %), taktiež boli predkladané prehľady s nesprávne odvedenou daňou.
    Chcela by som jednou sumou uhradiť nedoplatok dane za IV,Q 2007 a január – júl 2008.
    Musím dať opravné prehľady aj ročné hlásenie o vyúčtovaní dane 2007, alebo stačí to zahrnúť do III.Q 2008?
    Ďakujem za pomoc

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Podala by som opravné prehľady i dodatočné hlásenie. DÚ tak získa prehľad (informáciu) o doplatku dlžnej čiastky.

    Alena26 je offline (nepripojený) Alena26

    Alena26
    ked opravim daň zmení sa aj suma výplaty. mám ju vyžiadať od pracovníka, aby vrátil peniaze

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alena26 Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Prosím potrebujem radu. Mám dohodára, za ktorého bola zle odvádzaná daň zo závislej činnosti ( 10 %), taktiež boli predkladané prehľady s nesprávne odvedenou daňou.
    Chcela by som jednou sumou uhradiť nedoplatok dane za IV,Q 2007 a január – júl 2008.
    Musím dať opravné prehľady aj ročné hlásenie o vyúčtovaní dane 2007, alebo stačí to zahrnúť do III.Q 2008?
    Ďakujem za pomoc
    Daň vo výške 10% už dávno nie je.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alena26 Pozri príspevok
    ked opravim daň zmení sa aj suma výplaty. mám ju vyžiadať od pracovníka, aby vrátil peniaze
    Samozrejme, že neoprávnenú odmenu ( nie mzdu) musí vyrovnať.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Alena26 Pozri príspevok
    ked opravim daň zmení sa aj suma výplaty. mám ju vyžiadať od pracovníka, aby vrátil peniaze

    Píšeš, že máte dohodára, tzn., že ešte pre vás pracuje /vykonáva činnosť. Treba mu vysvetliť situáciu a vypočítaný nedoplatok na dani (záväzok voči DÚ) mu zraziť v najbližšej výplate (výplatách), resp. prijať sumu (pohľadávku voči zamestnancovi) v hotovosti alebo cez BÚ.

    Neodvedená daň zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.