Zavrieť

Porady

Farmaceut vs. Farmaceuticky laborant

Ahoj,

zdravim vsetky hlavy pomazane Potreboval by som radu z oblasti farmacie. Najde sa tu niekto, kto by mi poradil?

Chcel by som vediet kto z dvojice farmaceut alebo farmaceuticky laborant:

- kontroluje ceny liekov, zdravotnickych pomocok a doplnkoveho sortimentu lekarne,
- kontroluje expiraciu liekov a zabezpecuje vyradovanie preexpirovanych liekov,
- kontroluje spravnost ulozenia a uskladnenia liekov.

A co je to vlastne taxacia a retaxacia? Na tieto terminy som narazil, viem, ze sa to pouziva aj vo farmaceutickom fachu, ale neviem presny vyznam. Dalo by sa nejako polopatisticky?

Dakujem Vam vsetkym a prajem pekny vikend.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    frank02 je offline (nepripojený) frank02

    frank02
    Za všetky kontroly v lekárni alebo vo výdajni zdravotníckych pomôcok zodpovedá tzv. zodpovedný farmaceut t.j. kvalifikovaný odborný pracovník ktorý je uvedený v živnostenskom liste - jedná sa o registrované živnosti s osobitný režimom zo zákona - pozri stránky MZ SR alebo Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv ktorý vykonáva dohľad v mene MZSR v tejto oblasti. Farmaceutický laborant je obvykle výkonný odborný pracovník v lekárni. Čo je taxácia a retaxácia neviem, skús google.

    Farmaceut vs. Farmaceuticky laborant

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.