Zavrieť

Porady

Služba - DPH

Ahojte !
Prosím Vás o radu. Slovenská firma, platca DPH vykonala služby - zapájanie a montáž riadiacej linky. Tieto služby vykonala v Rusku, ale služby boli fakturované maďarskej firme - platcovi DPH. Sú to inžinierske, technické služby alebo sú to práce na hnuteľnom majetku? Neviem určiť miesto dodania služby. Slovenská firma fakturuje s DPH alebo bez DPH? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a linku dodal kto? Ide o dodanie IBA služby?
    treba poznať znenie zmluvy a v nej by malo byť všetko upravené. Hlavne kto od koho objednal a pod akým ičDPH?
    O akú službu ide - musí posúdiť niekto iný. Podľa popisu to vyzerá na montáž-teda služby spojené s uvedením hnut.majetku do prevádzky.

    Lindi je offline (nepripojený) Lindi

    Lindi
    Ide iba o dodanie služby. Linku už vlastnili v Ruskom podniku, kde ju zapájali. Maďarská firma pod svojím IČ DPH objednala túto službu od Slovenskej firmy. Slov. firma následne vyslala svojho zamestnanca na prac. cestu do Ruska.

    Lindi je offline (nepripojený) Lindi

    Lindi
    na faktúre sa odvolávajú na par. 15 ods 8b). Ale ja podľa mňa sú to skôr montážne práce na hnutel.majetku, teda par. par. 15 ods 6 Zák o DPH. Môže byť vystavená fa. bez DPH?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Lindi Pozri príspevok
    na faktúre sa odvolávajú na par. 15 ods 8b). Ale ja podľa mňa sú to skôr montážne práce na hnutel.majetku, teda par. par. 15 ods 6 Zák o DPH. Môže byť vystavená fa. bez DPH?
    Ak by to boli služby podľa § 15, odst.8, b) - miesto dodania je podľa § 15, odst.7 - a to je Maďarsko.

    Ak by to boli služby podľa § 15, odst. 6 - miesto dodania je Rusko.

    Ani v jednom prípade to nie je Slovensko; dodávka nie je predmetom dane na Slovensku. Podľa môjho názoru je fakturácia bez dph.

    Lindi je offline (nepripojený) Lindi

    Lindi
    Ďakujem za odpovede. Ak dobre chápem, pri par. 15 od 6. je miestom dodania služby Rusko. A vývoz služieb do 3. krajín je vždy oslobodený?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Lindi Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede. Ak dobre chápem, pri par. 15 od 6. je miestom dodania služby Rusko. A vývoz služieb do 3. krajín je vždy oslobodený?
    áno - nespomínam si na výnimky.
    a do DPH uvedieš - do r. oslobodené s nárokom na odpočítanie
    číslo spamäti neviem.

    Lindi je offline (nepripojený) Lindi

    Lindi
    Vie mi niekto poradiť, podľa ktorého paragrafu sú služby vykonané v 3. krajinách oslobodené (konkrétne montážne práce na hnuteľnom majetku - miesto dod. je definované v par. 15 ods6) ? V paragrafe 47 som toto oslobodenie nenašla.:-( Ďakujem

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Miestom dodania služby je mimo tuzemska (SR) . Takáto služba preto nie je predmetom dane v SR. Do DP nevstupuje.

    ( viď prísp. 6)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.