Zavrieť

Porady

kolko stalo mlieko za Husaka?

Dobry vecer prajem,
prosim poradakov o pomoc. S manzelkou mame po rokoch manzelstva prvy vaznejsi spor - nemozeme sa zhodnut na tom, kolko stal liter plnotucneho mlieka za sociku. Polotucne v modrych sackoch jasne - 2 Kcs, ale cervene plnotucne? Nase ceny sa lisia sice len o 10 hal., ale i tak nikto nechce ustupit. Mohli by ste uviest, ci stalo 3,20, alebo 3,10 Kcs? (cena na konci sociku)
Vopred dakujem, za vyriesenie tichej domacnosti!!!

P.
Usporiadat
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Viera Klimentová Pozri príspevok
Kvalita spotrebného tovaru, elektroniky a pod. išla podstatne dopredu, tam sa ceny ceľmi porovnávať nedajú. Ale!!! Potraviny - chlieb, pečivo, mäso a ovocie - ich ceny a kvalita sú už "nenávratne preč. Že neboli banány a mandarínky?, - dnes sú - ľudia sa hrabú v mokrých krabiciach a domov si prinesieme navonok krásne, ale vo vnútri "napadnuté" ovocie. Nie je to ponižujúce? Týka sa to aj krásne vyzerajúcich jabĺk. Všeličo by sa dalo z potravín ešte prirovnať. Naše staré klasické jedlá starých mám a rodičov boli zdravé a to sa už len ťažko vráti.
..kto vám všetkým kázal štrngať kľúčmi 17.11.1989?:-) veď toto ste chceli, či nie?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
V jednej knihe som čítala, že človek by mal žiť tak, ako keď pozoruje ako pracujú lodné komôrky. Teda žiť pre tento deň. Zatvoriť dvere za sebou, zatvoriť pred sebou a naplno prežiť iba tento deň. Kto tak nežije, vyrába si zbytočné stresy. A tak si myslím, škoda je plakať za tým čo bolo a zamýšľať sa nad tým, či sme to chceli..a zbytočné je báť sa toho, čo bude.
Apropo...nechcel tu náhodou zadávateľ otázky vyvolať zase nejakú búrlivú diskusiu ?
Lebo aby toto bol vážny spor v mojom manželskom živote....
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Keby som bola štrngala kľúčami, ako píšeš, nedovolila by som si takéto komentáre.
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Súhlasím, z abolútne banálneho problému, sme skutočne na pokraji búrlivej diskusie. Verím, že po konštatovaní, že mlieko stálo 3,10 Ksč. Bude v domácnosti opäť pokoj a naša diskusia už stratí pôvodný zmysel.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...ľudia sú aktívni len do tej chvíle, pokiaľ necítia odpor:-)
0 0
lenka03 lenka03

lenka03 je offline (nepripojený) lenka03

Aj mne sa zdá, že stálo 3,10 Kčs. A naozaj veľa z nich v sáčkoch tieklo a veľakrát som kúpila aj skysnuté...
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

DanielaSĽ Pozri príspevok
V jednej knihe som čítala, že človek by mal žiť tak, ako keď pozoruje ako pracujú lodné komôrky. Teda žiť pre tento deň. Zatvoriť dvere za sebou, zatvoriť pred sebou a naplno prežiť iba tento deň. Kto tak nežije, vyrába si zbytočné stresy. A tak si myslím, škoda je plakať za tým čo bolo a zamýšľať sa nad tým, či sme to chceli..a zbytočné je báť sa toho, čo bude.
Apropo...nechcel tu náhodou zadávateľ otázky vyvolať zase nejakú búrlivú diskusiu ?
Lebo aby toto bol vážny spor v mojom manželskom živote....
Kedysi sa varilo na trojnožke na otvorenom ohni, ľudia nemuseli platiť plyn či elektriku. Na trojnožke sa dá variť aj dnes a predsa drvivá väčšina ľudí varí na plyne, aj keď je to drahšie. Niekedy objektívne hodnotenie problému nie je na zahodenie.
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Nemyslím si to. To sú zbabelci. Vychádzam z prirodzenej reakcie - každá akcia vyvoláva reakciu. Teda aj každá aktivita musí počítať s prirodzeným odporom.
Naposledy upravil Viera Klimentová : 19.09.08 at 13:55 Dôvod: Reakcia na bobino 38
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Zitulda Pozri príspevok
Nemôžem celkom súhlasiť s cenou topánok, iba za predpokladu, že to boli detské ja som kúpila dcérke keď začala chodiť (1973) topánky za 36.-Kčs. Naozaj boli z pravej kože vrch aj podrážka. V strede podrážky na spodnej bola gumová protišmyková vložka v tvare slzičky. Len farbu mali tmavo modrú. Minulého roku som v predajni s obuvou videla tie isté topánočky ale cena bola zarážajúca stáli 965.- Sk. Ale na ujasnenie pánska košela vynikajúcej kvality popelínová stála 65.- Sk. Z mnohých takýchto košiel pred troma rokmi moja dcéra ušila nádherné blúzky, ktoré sú krásne aj teraz.
Leila prosím ako si myslela poslednú vetu? Tie topánky majú obuté na foto moje deti, ako pol a troj ročné.
Vysvetlím. Samozrejme , že myslela som to ironicky, ale ma to tak spontánne napadlo, keď som videla tie rovnaké nominálne hodnoty. Že kto tak nostalgicky spomína na ceny, aké boli za hlbokej totality, tak to bude mať podobné, len v eurách. A väčšinou sa pochopiteľne jedná práve o tie staršie ročníky.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Viera Klimentová Pozri príspevok
Kvalita spotrebného tovaru, elektroniky a pod. išla podstatne dopredu, tam sa ceny ceľmi porovnávať nedajú. Ale!!! Potraviny - chlieb, pečivo, mäso a ovocie - ich ceny a kvalita sú už "nenávratne preč. Že neboli banány a mandarínky?, - dnes sú - ľudia sa hrabú v mokrých krabiciach a domov si prinesieme navonok krásne, ale vo vnútri "napadnuté" ovocie. Nie je to ponižujúce? Týka sa to aj krásne vyzerajúcich jabĺk. Všeličo by sa dalo z potravín ešte prirovnať. Naše staré klasické jedlá starých mám a rodičov boli zdravé a to sa už len ťažko vráti.
Vierka, tak s týmto s tebou absolutne súhlasím- aj mne sa zdá, že chlieb je za 2 dni plesnivý, rožky gumené a pod., a to nehovorím o geneticky upravených jogurtoch, ktoré majú trvanlivosť mesiac- tam musí byt svivstva, keď má jogurt mesačnú trvanlivosť...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Viera Klimentová Pozri príspevok
Súhlasím, z abolútne banálneho problému, sme skutočne na pokraji búrlivej diskusie. Verím, že po konštatovaní, že mlieko stálo 3,10 Ksč. Bude v domácnosti opäť pokoj a naša diskusia už stratí pôvodný zmysel.
No neviem, ale myslím, že členské bolo 10% z hrubej mzdy...
0 0
Iši Iši

Iši je offline (nepripojený) Iši

aj dôchodca
V rozhlase prednedávnom uvádzali, že v Rakúsku ten, kto má menej ako 900 Euro, je chudobný a vo Viedni majú lacnejšie obchody, ale čo robiť s 270 Euro?
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Iši Pozri príspevok
V rozhlase prednedávnom uvádzali, že v Rakúsku ten, kto má menej ako 900 Euro, je chudobný a vo Viedni majú lacnejšie obchody, ale čo robiť s 270 Euro?
Do tých 270 Eur bude mať veľmi veľa našich dôchodcov. A čo ľudia na podpore, prípadne pracujúci za minimálnu mzdu. To bude Slovensko na prvom mieste v chudobe ak sa nezoberú do úvahy celebriťi a elita spoločnosti. Veď už vedieme prim v počte nehodovosti na cestách pred Rumunskom a Českom. Kde je potom sľubované "druhé Švajčiarsko?" No určite si niekoľko bude nažívať v luxuse možná že v takom, ako je v prílohe. Nefandila som ko....zmu, ale nefandím ani tvrdému bezcitnému ka......zmu.
Naposledy upravil Zitulda : 06.12.08 at 20:34
0 0
kmdanila kmdanila

kmdanila je offline (nepripojený) kmdanila

Zitulda Pozri príspevok
Do tých 270 Eur bude mať veľmi veľa našich dôchodcov. A čo ľudia na podpore, prípadne pracujúci za minimálnu mzdu. To bude Slovensko na prvom mieste v chudobe ak sa nezoberú do úvahy celebriťi a elita spoločnosti. Veď už vedieme prim v počte nehodovosti na cestách pred Rumunskom a Českom. Kde je potom sľubované "druhé Švajčiarsko?" No určite si niekoľko bude nažívať v luxuse možná že v takom, ako je v prílohe. Nefandila som ko....zmu, ale nefandím ani tvrdému bezcitnému ka......zmu.
A najhorší je ten kurv..zmus, ten prežije aj tam,aj tam.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Viera Klimentová Pozri príspevok
Nemyslím si to. To sú zbabelci. Vychádzam z prirodzenej reakcie - každá akcia vyvoláva reakciu. Teda aj každá aktivita musí počítať s prirodzeným odporom.
akosi nepochopené, ty si čo robila v 89-tom?..ak si neštrngala a bola si proti takprečo si ak si bola teda aktívna a nie zbabelá nezorganizoval niečo :-) ty komunistka bola, isto:-)
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

bobino38 Pozri príspevok
akosi nepochopené, ty si čo robila v 89-tom?..ak si neštrngala a bola si proti takprečo si ak si bola teda aktívna a nie zbabelá nezorganizoval niečo :-) ty komunistka bola, isto:-)
Bobino, neviem koľko si mal rokov v r. 1989, neviem ako si prežíval tento rok ty, ale ja o svojom konaní a postoji v tom období, môžem dnes písať a hovoriť s čistým svedomím. Všetko je treba chápať v určitých súvislostiach a kto študuje históriu a má aspoň aké - také vedomosti z politiky, i ten, kto vie prečo je na svete (aj u nás) nespravodlivosť, predpokladal vývoj po r. 1989. len jedna prozaická otázka - vieš ako sa môže človek dostať poctivou prácou k miliónom (okrem výhry, dedičstva, či reštitúcií...) Za svojim názorom som si stála vtedy - verejne, a stojím aj dnes - verejne. Problém je len v tom, že takýto názor nebol "populárny" ani vtedy a nie je ani dnes.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Viera Klimentová Pozri príspevok
Bobino, neviem koľko si mal rokov v r. 1989, neviem ako si prežíval tento rok ty, ale ja o svojom konaní a postoji v tom období, môžem dnes písať a hovoriť s čistým svedomím. Všetko je treba chápať v určitých súvislostiach a kto študuje históriu a má aspoň aké - také vedomosti z politiky, i ten, kto vie prečo je na svete (aj u nás) nespravodlivosť, predpokladal vývoj po r. 1989. len jedna prozaická otázka - vieš ako sa môže človek dostať poctivou prácou k miliónom (okrem výhry, dedičstva, či reštitúcií...) Za svojim názorom som si stála vtedy - verejne, a stojím aj dnes - verejne. Problém je len v tom, že takýto názor nebol "populárny" ani vtedy a nie je ani dnes.
Ja len píšem o tom, že darmo už teraz plakať, keď väčšina chcela v tom období zmenu, a tá prišla, ten vývoj v ekonomike nevedel nik predpokladať, čo sa vždy dá aj v takých prelomových rokoch a hlavne revolučných predpokladať´ako píšeš:-)...teba len štve, že si sa nedostala k miliónom ako iní?...bohatí boli aj za totáča, len si o tom nevedela.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

misin Pozri príspevok
Dobry vecer prajem,
prosim poradakov o pomoc. S manzelkou mame po rokoch manzelstva prvy vaznejsi spor - nemozeme sa zhodnut na tom, kolko stal liter plnotucneho mlieka za sociku. Polotucne v modrych sackoch jasne - 2 Kcs, ale cervene plnotucne? Nase ceny sa lisia sice len o 10 hal., ale i tak nikto nechce ustupit. Mohli by ste uviest, ci stalo 3,20, alebo 3,10 Kcs? (cena na konci sociku)
Vopred dakujem, za vyriesenie tichej domacnosti!!!

P.

M a ť - t a k - t v o j e - p r o b l é m y !
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

bobino38 Pozri príspevok
Ja len píšem o tom, že darmo už teraz plakať, keď väčšina chcela v tom období zmenu, a tá prišla, ten vývoj v ekonomike nevedel nik predpokladať, čo sa vždy dá aj v takých prelomových rokoch a hlavne revolučných predpokladať´ako píšeš:-)...teba len štve, že si sa nedostala k miliónom ako iní?...bohatí boli aj za totáča, len si o tom nevedela.
Je úžasné, ako vieš čo ma štve. Silou mocou ma pasuješ niekde, kde chceš ty sám. Som spokojná s tým, čo mám poctivo zarobené.
Bohatí boli, sú a aj budú odvtedy ako vznikla deľba a privlastňovanie si práce iných. Také sú žiaľ zákony ľudskej spoločnosti. Len nie vždy sa dalo vo veľkom nadobúdať majetok takým podvodným a beztrestným a hlavne nekontrolovateľným spôsobom ako dnes.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Viera Klimentová Pozri príspevok
Je úžasné, ako vieš čo ma štve. Silou mocou ma pasuješ niekde, kde chceš ty sám. Som spokojná s tým, čo mám poctivo zarobené.
Bohatí boli, sú a aj budú odvtedy ako vznikla deľba a privlastňovanie si práce iných. Také sú žiaľ zákony ľudskej spoločnosti. Len nie vždy sa dalo vo veľkom nadobúdať majetok takým podvodným a beztrestným a hlavne nekontrolovateľným spôsobom ako dnes.
Nechápem, čo sa rozčuluješ:-) božie mlyny melú pomaly a už predsa pekne sedia ľudia ako napr. Fruni a spol, a na každého dojde, na tých šikovnejších neskoršie a na tych menej šikovných skôr, a nám ostáva len sa na to kukať a nadávať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať