Zavrieť

Porady

Prechod živnosti na s.r.o.

Ahojte, s mužom robíme na živnosť, ale počuli sme, že sročka sa môže viac vyplatiť pokiaľ ide o odvody. Nevieme, či je to pravda...Máte niekto skúsenosť s týmto prechodom? Bolo to výhodnejšie?
A potom by som sa ešte chcela spýtať, či niekto má skúsenosti s lacnými firmami, čo zakladajú firmy...lebo suseda dala asi 30000, no s mužom sa nám to zdá veľa, lebo niekde som videla aj za 12000. Myslíte si, že je v tom nejaký rozdiel? Každá koruna dobrá
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
slabikar Pozri príspevok
ano, slusny nick zalozeny 20.9.2008, teda dnes. poznam to, aj ja tak robim reklamy
Máš pocit, že neviem čítať? Netušila som, že slušnosť a dátum registrácie sa navzájom vylučuje. Ale to sme už . Nevadí, pre mňa to bolo opäť poučné.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

Danila Pozri príspevok
Máš pocit, že neviem čítať? Netušila som, že slušnosť a dátum registrácie sa navzájom vylučuje. Ale to sme už . Nevadí, pre mňa to bolo opäť poučné.
no ved slusny bol, slusne si spravil reklamu, tak sa nerozculuj, lebo si
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
slabikar Pozri príspevok
no ved slusny bol, slusne si spravil reklamu, tak sa nerozculuj, lebo si
0 0
janina77 janina77

janina77 je offline (nepripojený) janina77

robin77 Pozri príspevok
DankaSo, firma u ktorej sme si dali založiť druhú spol. s ruč. obm. sa volá Baldomero Consulting (v googli sa dá nájsť bez problémov). Zápis do obchodného registra nás vyšiel 5000 Sk, pretože majú zazmluvneného advokáta, ktorý disponuje elektronickým podpisom. Ešte sa ušetrili náklady aj na tom, že nebolo treba overovať listiny u notára, pretože sa návrh posielal elektronicky a ich správnosť overil uvedený advokát.

janina77, elektronický podpis je nákladná záležitosť, my sme nad ním uvažovali kvôli komunikácii s daňovým úradom, ale nakoniec sme zistili, že sa to veľmi neoplatí. Keď podáva návrh na zápis niekto za teba,stačí ak el. podpisom disponuje táto osoba. Vo vyššie uvedenej firme nám povedali, že zo zákona opakovane za odmenu môže pred súdom zastupovať iba advokát, takže je vlastne potrebné, aby tou osobou bol advokát. Inak je nebezpečenstvo zamietnutia návrhu na zápis.
robin, dakujem ti za objasnenie situacie. Napriek tomu by som si v uvedenej firme nedavala zakladat sro-cku, lebo pri cenach ktore uvadzaju neposobia doveryhodne. To je ako ked si porovnas veci z poriadneho obchodu a od cinana .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
janina77 Pozri príspevok
robin, dakujem ti za objasnenie situacie. Napriek tomu by som si v uvedenej firme nedavala zakladat sro-cku, lebo pri cenach ktore uvadzaju neposobia doveryhodne. To je ako ked si porovnas veci z poriadneho obchodu a od cinana .
No práve. Už ide len o to, aký je rozdiel medzi poriadnym obchodom a cinanom. /Nie paušálne, ale častokrát./
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tak. Okrem výslovne značkových predajní je väčšinou všade (číňan-nečíňan) identický tovar, ale číňan je často oveľa lacnejší a to aj v centre mesta.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

slabikar Pozri príspevok
robin77, tak si robis silou mocou reklamu?
slabikar Pozri príspevok
ano, slusny nick zalozeny 20.9.2008, teda dnes. poznam to, aj ja tak robim reklamy
slabikar Pozri príspevok
no ved slusny bol, slusne si spravil reklamu, tak sa nerozculuj, lebo si
a ja mám pocit, že nikto s tým nemá problém, len ty a ešte si to tu
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

slabikar Pozri príspevok
ano, slusny nick zalozeny 20.9.2008, teda dnes. poznam to, aj ja tak robim reklamy
Nemusíš podľa seba posudzovať všetkých.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

kukučka Pozri príspevok
a ja mám pocit, že nikto s tým nemá problém, len ty a ešte si to tu
si strasne vztahovacna. mam pocit, ze si na podpore a len sledujes vsetkych a vsetko a kritizujes jak krcmovy inventar
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
slabikar Pozri príspevok
si strasne vztahovacna. mam pocit, ze si na podpore a len sledujes vsetkych a vsetko a kritizujes jak krcmovy inventar
Milý šlabikár!!!!! Ak by tu občas neboli takí, čo slušným spôsobom pokritizujú, upozornia aj na to, čo nie je zrovna in, body - nie je ich hobby, preto im to nerobí problém, tak by sme to boli ako na pastvine. Ak si vieme potiahnúť popod nos medový motúz, tak sa skúsme pozrieť občas aj pravde do očí, ktorá je trošku kostrbatá.....na Tvoje gusto.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

Danila Pozri príspevok
Milý šlabikár!!!!! Ak by tu občas neboli takí, čo slušným spôsobom pokritizujú, upozornia aj na to, čo nie je zrovna in, body - nie je ich hobby, preto im to nerobí problém, tak by sme to boli ako na pastvine. Ak si vieme potiahnúť popod nos medový motúz, tak sa skúsme pozrieť občas aj pravde do očí, ktorá je trošku kostrbatá.....na Tvoje gusto.
mila Danila, ved ja som slusne upozornil, ze ten nick robin77 si len v ten den spravil konto a hned si robil reklamu na porade, co je vraj proti etikete...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

slabikar Pozri príspevok
si strasne vztahovacna. mam pocit, ze si na podpore a len sledujes vsetkych a vsetko a kritizujes jak krcmovy inventar

....... aj toto je proti etikete
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Podľa mňa, každý kto zakladá s.r.o musí tak či tak skončiť v notárskej kancelárii na overenie podpisov tak prečo nechať naviac zarábať firmám a advokátom. ja som išiel do NK a za 2 x dve hodiny som mal sro hotovú najdlhšie to trvalo na živnostenskom úrade 15 min + dva dni. A za to že má niekto elektronický podpis si predsa tiež nechá od klienta zaplatiť.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
pavol54 Pozri príspevok
Podľa mňa, každý kto zakladá s.r.o musí tak či tak skončiť v notárskej kancelárii na overenie podpisov tak prečo nechať naviac zarábať firmám a advokátom. ja som išiel do NK a za 2 x dve hodiny som mal sro hotovú najdlhšie to trvalo na živnostenskom úrade 15 min + dva dni. A za to že má niekto elektronický podpis si predsa tiež nechá od klienta zaplatiť.
Nechať si založiť SRO v notárskej kancelárii formou Notárskej zápisnice = najdrahšia varianta.....
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

janina77 Pozri príspevok
Vies mi napisat z coho si usudil, ze je mozne podavat navrh na zapis do OR elektronicky a zaplatit tak len 5.000 Sk? Nejaku pravnu normu alebo kde sa o tom docitam viac.
Ten odkaz co si tam dal, tam to teda vysvetlene nie je a zda sa mi ta suma smiesna, ze by za zalozenie sro brali len 10.000 sk. Budu tam ine skryte poplatky.
usudil som to podla toho maleho cierneho USB tokenu, na ktory sa teraz divam, a ktorym podpisujem nascanovane prilohy spolu so zapisovym formularom a ktore potom vkladam na http://www.portal.gov.sk.
A zazrak!!! Na druhy den po odoslani podania mi pride vyzva na zaplatenie sudneho poplatku za zapis s.r.o. do OR na sumu 5.000.- Sk
0 0
DankaSo DankaSo

DankaSo je offline (nepripojený) DankaSo

Robin77 dakujem ti za kontakt na tu firmu. Uz som dokonca dostala aj viacero ponuk od ludi z porady, no bohuzial musim este napisat par prispevkov, aby som im mohla odpisat a spytat sa ich na podrobnosti...
Vobec to neberiem ako reklamu. Ved porada by mala byt hlavne o tom, aby sme si dobre poradili.
Hlavne by som sa chcela spytat, ci niekto nemate vzor zmluvy o konatelstve, aby sme vedeli, ako to vyzera v praxi.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

zdravím všetkých, dúfam, že som sa dobre zaradila, prosila by som poradiť, či je správny tento postup :
1.SZČO/platca DPH, účtuje JÚ, kúpi tovar, uplatní si dph, príjemkou ho prijme na sklad a určí mu predajnú cenu
2.predá tento tovar SROčke/platca DPH, v ktorej je tento SZČO spoločník+konateľ za určenú predajnú cenu(spriazn.osoba), odvedie DPH a SRO si DPH uplatní.
3. SRO prijme tovar za svoju nák.cenu(čiže predajná SZČO)504,343/321 a predá ho ďalej zákazníkovi s navýšením o 1,-Sk 311/604,343(aby zákazník "nepocítil"zmenu ceny)
V podstate ide o to, aby sa SZČO postupne zbavovala skladových zásob a potom ukončila živnosť. Myslím, že takto je to v poriadku, len či náhodou sa niekde niečo neporuší. Niečo sa mi marí, že nemusí SROčke predať tovar ako zákazníkovi, ale len za svoju nák.cenu a potom to cez DP dodaní.
Ďakujem pekne
0 0
montecristo montecristo

montecristo je offline (nepripojený) montecristo

riccado Pozri príspevok
preco? ak ten navrh na zapis do OR podaju elektronicky, tak platia sudny poplatok za zapis vo vyske 5.000.- Sk. Doplatia nejake spravne poplatky za ZL + nejake overovanie podpisov a ostane im cca. 6.000.- Sk pre nich...

napr. http://www.eserocka.sk/co_to_stoji.html
janina77 Pozri príspevok
Ten odkaz co si tam dal, tam to teda vysvetlene nie je a zda sa mi ta suma smiesna, ze by za zalozenie sro brali len 10.000 sk. Budu tam ine skryte poplatky.
no neviem, smiesne mi to nepripada, presne ako riccado hovori - je v tom elektronicky podpis. Skryte poplatky tam velmi ani nemaju ake byt - vyber si nejake tri zivnosti a mas novu spolocnosti do cca 11tis. so vsim vsude. Alebo vyber si aj 20 zivnosti a novu spolocnost mas pri tom strednom rieseni co tam maju za nejakych cca 15tis. Sk - treba to len dobre precitat. ale samozrejme, elektronicky podpis tam vysvetleny nie je, to je zas uplne ina problematika.

riccado Pozri príspevok
A zazrak!!! Na druhy den po odoslani podania mi pride vyzva na zaplatenie sudneho poplatku za zapis s.r.o. do OR na sumu 5.000.- Sk
kiez by to bol taky jednoduchy zazrak - hoci v podstate je to tak ako hovoris, proces ziskania elektronickeho podpisu nie je najjednoduchsi a ani najlacnejsi - pri zalozeni jednej spolocnosti sa ekonomicky ani velmi neoplati, ked zoberies do uvahy ze ten podpis ti plati len na jeden rok. avsak treba povedat, ze ta "zlozitost" ma svoje opodstatnenie - aby ten podpis bol co najlepsie zabezpeceny
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

montecristo Pozri príspevok
no neviem, smiesne mi to nepripada, presne ako riccado hovori - je v tom elektronicky podpis. Skryte poplatky tam velmi ani nemaju ake byt - vyber si nejake tri zivnosti a mas novu spolocnosti do cca 11tis. so vsim vsude. Alebo vyber si aj 20 zivnosti a novu spolocnost mas pri tom strednom rieseni co tam maju za nejakych cca 15tis. Sk - treba to len dobre precitat. ale samozrejme, elektronicky podpis tam vysvetleny nie je, to je zas uplne ina problematika.


kiez by to bol taky jednoduchy zazrak - hoci v podstate je to tak ako hovoris, proces ziskania elektronickeho podpisu nie je najjednoduchsi a ani najlacnejsi - pri zalozeni jednej spolocnosti sa ekonomicky ani velmi neoplati, ked zoberies do uvahy ze ten podpis ti plati len na jeden rok. avsak treba povedat, ze ta "zlozitost" ma svoje opodstatnenie - aby ten podpis bol co najlepsie zabezpeceny
kto raz za rok niekam cestuje, nekupi si auto. rovnako nema zmysel ziskavat elektronicky podpis tomu, kto to potrebuje len na "jednorazovku". je to normalny pracovny nastroj tych, co to vyuzivaju
0 0
DankaSo DankaSo

DankaSo je offline (nepripojený) DankaSo

Konecne sa ozyvam s vlastnymi skusenostami Trvalo to dlhsie, ale napokon sme sa k zalozeniu firmy odhodlali. Uctovnicka nam poradila, ze si mame nechat aj zivnost, lebo by sa nam tym podarilo eliminovat milionarsku dan.
Vyuzili sme sluzby spolocnosti Baldomero, o ktorej sa tu pisalo. Zalozenie firmy bolo bez problemov a za dobru cenu. Vrelo odporucam.
Po zalozeni nam prisiel list od nejakej firmy, ktora sa vydavala za obchodny register, ze mame zaplatit dalsie peniaze. Ked sme si poriadne precitali list, zistili sme, ze je to nejaka sukromna firma, ktora nema s OR nic spolocne, takze vas chcem upozornit, ze ta platba nie je povinna....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať