Zavrieť

Porady

sekanie obrazu aj zvuku pri dvd filmu

Prosim Vas o pomoc.Pri pusteni dvd mi seka zvuk aj obraz.Filmy,ktore su na HD idu dobre.Mozte mi s tym pomoct?
Usporiadat
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Malo informacii.
Ide o DVD prehrávač? Aký typ? Prehrávaš na počítači? Aký software používaš. Ako často ti to seká? V akých intervaloch? Ako sa pri tom správa prehrávač/počítač? Robia to všetky DVD?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
neprehrávaš náhodou Divx?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Vyskusal si aj ine DVD ???
0 0
doktor T doktor T

doktor T je offline (nepripojený) doktor T

prehravam na pocitaci,pozivam windous XP,seka to asi kazde 2 s, pocitac sa sprava normalne,prehravanm len dvd,co sa daju kupit v PNS.Filmy,ktore mam na HD idu dobre.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Aky player mas, skusil by som WInDVD (od intervideo)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

doktor T Pozri príspevok
prehravam na pocitaci,pozivam windous XP,seka to asi kazde 2 s, pocitac sa sprava normalne,prehravanm len dvd,co sa daju kupit v PNS.Filmy,ktore mam na HD idu dobre.
Čo je to HD? Myslíš tým hard disk? Aké filmy máš na HDD? Tam budeš mať asi filmy vo formáte .avi, že? Alebo máš tie filmy na HDD ako obrazy disku a prehrávaš to ako DVD video?

Veľmi slabo si popísal problém, ťažko je takto nájsť príčinu. Ako jednou z možných príčin vidím pomalý transfer dát z mechaniky do PC. Aká je to mechanika? Je to pripojenie PATA alebo SATA?

Aby si vylúčil chybu mechaniky, treba urobiť obraz disku na HDD a cez virtuálnu mechaniku skúsiť spustiť ten film. Ak to bude sekať aj tak, tak je chyba v prehrávači alebo v PC (možno málo pamäte). Ak to nebude sekať, tak je chyba v mechanike.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Aha, takze ja som to HD pochopil ako High definition, ci ze disk s HD videom, nie ako hard disk.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Ak film pôjde dobre z HDD a z mechaniky bude trhať, skontroluj si či máš povolený DMA prenos pre mechaniku - okrem iných možností, viď príspevok od Chobota.
0 0
doktor T doktor T

doktor T je offline (nepripojený) doktor T

ako skontrolujem,ci mam povoleny DMA prenos pre mechaniku?Ja mam z PC spanielsku dedinu,skuste mi to po lopate.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

doktor T Pozri príspevok
ako skontrolujem,ci mam povoleny DMA prenos pre mechaniku?Ja mam z PC spanielsku dedinu,skuste mi to po lopate.
TO sa dá zistiť vanstaveniach BIOSu. Pri štarte PC treba cez Del, či F10, či iným príkazom (zobrazí sa na začiatku štartu PC) vojsť do BIOSu a tam pozrieť nastavenie zariadení. Ale najskôr odskúšaj to, čo som ti poradil - napáliť obraz disku na HDD a odtiaľ to spustiť.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Alebo vo Windows: Ovládací panel>Systém>Hardvér>Správca zariadení>IDE ATA/ATAPI controllers>vybrať, kde je pripojená mechanika (Primary/Secondary)>pravý klik>Vlastnosti>Advanced Setting a tam uvidíš, aké máš DMA pre mechaniku.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Podrobny navod: http://www.cdr.cz/a/14509
0 0
doktor T doktor T

doktor T je offline (nepripojený) doktor T

DMA prenos je v poriadku.Nie je mi jasne,ako napalim obraz disku na HDD a ako to spustim.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ak sa to nedarí vyriešiť - ešte jedna otázka - aký starý máš počítač? A robilo to hneď od začiatku, alebo predtým DVD nesekalo?
Ak je to staršia mechanika je možné, že sa kazí. Ak je nová, pozri na stránke výrobcu či problém nie je v ovládači pre mechaniku.
V každom prípade najprv by som chybu hľadal v nadstavení windows ako bolo spomenuté. Prípadne skús nainštalovať iný DVD prehrávač resp. preinštalovať ten ktorý používaš - chyba môže byť aj v chybnej inštalácii.
V akom programe DVD prehrávaš?
0 0
doktor T doktor T

doktor T je offline (nepripojený) doktor T

veci sa maju takto.Mam 4 rocny pocitac.Doteraz isiel ok.Pred mesiacom sa mi pokazila graficka karta.Pri natahovani systemu mi napisalo power saving mode a monitor ostal bez obrazu.Pc bol u jedneho znameho,opravil to...Ked som to doniesol domov,ide vsetko ok,okrem tych filmov.Net ide ok,video klipy z netu idu ok,filmy z HDD idu ok,len ked pustim z CD mechaniky seka to obraz aj zvuk.Znamy byva daleko,nechcem ho otravovat,je problem sa s nim dohodnut...Rad by som to vyriesil sam...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

doktor T Pozri príspevok
DMA prenos je v poriadku.Nie je mi jasne,ako napalim obraz disku na HDD a ako to spustim.
Máš nejaký napaľovací soft? Ak áno, tak vyber voľbu kopírovať DVD a ako cieľovú jednotku nedaj napaľovačku, ale HDD. Alebo tam bude voľba Create Image, alebo vytvor obraza disku. Tým vytvoríš obraz disku na HDD s koncovkou .nrg, alebo .iso, alebo inou koncovkou obrazu disku.

Potom si nainštaluj aplikáciu Daemon Tools a spusti ho. Vpravo dole sa ti zobrazí jeho ikona, klikni na Mount image a vyber cestu, kde máš uložený ten obraz disku.

V správcovi počítača sa ti zobrazí nová mechanika (napr. F, čo bude vyzerať, ako keby si pridal novú DVD mechaniku. Ale nebude fyzicky prítomná v PC, je to len virtuálna mechanika, ktorá sa tvári, ako keby v nej bol skutočný DVD disk. Odtiaľ spusti film.

Ak to nepomôže, tak bude najskôr problém s tou grafickou kartou. Akú to máš značku a typ? Dnes už sú celkom dobré grafiky za nejakých 1500 - 2000 SKK. Dúfam, že to nemáš AGP grafiku? S tým by bol väčší problém upgradovať či vymeniť.
0 0
doktor T doktor T

doktor T je offline (nepripojený) doktor T

nemam ziaden napalovaci soft.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

No ako to tak čítam, nie som si isty ci na diaľku tak ľahko niekto príde na to kde je chyba. Asi nevieš ako ti ten známy "grafiku" opravil? Okrem chyby v mechanike (a v inom hardware), pripadne v nadstaveni pocitaca, môže sekanie znamenať chybu v grafickej karte, ak ju vymenil je možné že nie sú nainštalované vhodné ovládače. Je možné aj to že jednoducho nezvláda dátový tok pri prehrávaní DVD. V každom prípade tažko očakávať že niekto napíše jednoduchý postup "po lopate" ako prísť na príčinu. Tých možností môže byť veľa - jednoducho je treba sa s tým "pohrať".

Moja rada: Obráť sa na niekoho kto sa vyzná v počítačoch a kto bude ochotný si k nemu fyzicky sadnúť a skúšať a hľadať kde je chyba. Pri tom ho pozoruj a nabudúce ak sa niečo pokazí tak si isto pomôžeš aj sám.
Naposledy upravil Andy Kralik : 21.09.08 at 22:37
0 0
doktor T doktor T

doktor T je offline (nepripojený) doktor T

prisiel som na to,ze film,ked je pusteny v malom okne ide bez chyby akonahke ho dam na celu obrazovku,zacne sekat zvuk aj obraz.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Andy Kralik Pozri príspevok
V každom prípade tažko očakávať že niekto napíše jednoduchý postup "po lopate" ako prísť na príčinu.
Nechcem tým podceňovať alebo urážať zadávateľa otázky (je to len holý fakt), ale pri jeho znalostiach v oblasti IT by to bolo 2x tak ťažké.

Takže doktor T, bohužiaľ ti nevieme pomôcť, aj keby sme veľmi chceli. Musíš uznať, že sme sa snažili, ale bolo by to asi také niečo, ako keby si chcel inštalatéra cez telefón navigovať, ako vyoperovať mandle.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať