Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Eva2611 Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradit ako prebieha predaj s.r.o z hladiska uctovnictva
    Ak máš na mysli predaj samotnej spoločnosti, teda spoločníci predajú svoje podiely, tak to sa objaví jedine na účte 411 v analytike. Vytvorí sa nová analytika na nového majiteľa, a preúčtuje sa podiel predávajúceho na kupujúceho. Nič viac, totiž predaj podielov je súkromná záležitosť, ktorá sa má riešiť zmluvou o postúpení, resp. kúpe podielu.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    smith Pozri príspevok
    Ak máš na mysli predaj samotnej spoločnosti, teda spoločníci predajú svoje podiely, tak to sa objaví jedine na účte 411 v analytike. Vytvorí sa nová analytika na nového majiteľa, a preúčtuje sa podiel predávajúceho na kupujúceho. Nič viac, totiž predaj podielov je súkromná záležitosť, ktorá sa má riešiť zmluvou o postúpení, resp. kúpe podielu.
    Zoli, predaj s.r.o. nie je predaj obchodných podielov.
    Naposledy upravil Danila : 20.09.08 at 18:57

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Danila Pozri príspevok
    Zoli, predaj s.r.o. nie je predaj obchodných podielov.
    Veď som písal, že ak má na mysli predaj podielov.
    No keď predám s.r.o., tak asi predám svoj podiel v ňom. Teda samotnú spoločnosť predávam, či nie?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    smith Pozri príspevok
    Veď som písal, že ak má na mysli predaj podielov.
    No keď predám s.r.o., tak asi predám svoj podiel v ňom. Teda samotnú spoločnosť predávam, či nie?
    Predávam s.r.o. ako podnik, na základe kúpnopredajnej zmluvy a prílohy predávaného majetku, čo je podkladom pre účtovanie o predaji podniku. Možno sa mýlim ja. Len som vyjadrila svoj názor, ako protiargument Tvojmu. Ja si myslím, že predaj OP a predaj firmy - s.r.o. sú dve diametrálne odlišné záležitosti. Ak sa mýlim, tak dopredu sa ospravedlňujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Danila Pozri príspevok
    Predávam s.r.o. ako podnik, na základe kúpnopredajnej zmluvy a prílohy predávaného majetku, čo je podkladom pre účtovanie o predaji podniku. Možno sa mýlim ja. Len som vyjadrila svoj názor, ako protiargument Tvojmu. Ja si myslím, že predaj OP a predaj firmy - s.r.o. sú dve diametrálne odlišné záležitosti. Ak sa mýlim, tak dopredu sa ospravedlňujem.
    Danila beriem tvoj názor. Práve pre nejednoznačnosť zadania je dobré, že sme uviedli dva pohľady na otázku.

    Predaj s.r.o- z hladiska uctovnictva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.