Zavrieť

Porady

Vymáhanie údajného dlhu - Digi TV

V júli 2007 som ukončil zmluvu s DIGI TV, odmontoval a vrátil jej kompletne zariadenie (satelit anténu, príjmač ...). Poplatky za program som mal uhradené. Teraz v septembri 2008 po viac než 1 roku sa zrazu ozvali, že som im zariadenie nevrátil a som im povinný uhradiť ho (cca 3500 Sk) inak sa dopúšťam sprenevery. Problém je v tom, že som zatiaľ nenašiel potvrdenie o vrátení zariadenia. Teraz ma otravujú hoci počas celého roku sa neozvali ani raz. Vo všeobecných podmienkach zmluvy majú uvedené, že zákazník je povinný do 15 dní od predloženia vyúčtovania (po ukončení zmluvy) prípadný dlh uhradiť. Ako som sa dozvedel takýmto spôsobom "urgujú" značný počet bývalých zákazníkov. Domnievam sa že ide o spôsob ako vytĺcť nejaké peniaze od tých zákazníkov, ktorí si potvrdenie nepýtali či neodložili.
Poradte čo robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sakyr je offline (nepripojený) Sakyr

    Sakyr
    V tom je práve problém, že som to asi po nejakom čase vyhodil. Dostal som však kópiu - nemajú firmy povinnosť viesť a archivovať si originály protokolov? Tie protokoly by mali podľa môjho laického účtovníckeho rozumu mať aj nejaké evidenčné čísla, prírastkovo číslované. Nemalo by byť možné z nich niečo stratiť, vypustiť v číslovaní. Oni môžu mať chaos v evidencii? Alebo je to zámer? Veď takto môže skúsiť "upomínať" trebárs 1000 zákazníkov, keď len 1/10 z nich už nemá doklad a zaplatí - je to slušných 350 000 Sk.
    Každopádne mne ako podnikateľovi keby niekto nevrátil zariadenie za 3500 Sk, tak ho behom mesiaca urgujem, potom znovu a následne ho navštívim a odmontujem si to čo je moje - určite by som však o tom mal doklady (potvrdenie o doporučenej zásielke -urgencii) a nečakal by som viac ako 1 rok!
    Čo teda robiť ak ten odovzdávací protokol nenájdem?

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    jedine ma napadá, napísať žiadosť o prešetrenie / sťažnosť /.

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    My máme od nich tiež satelit, najprv nám sľúbili 3 mes bez poplatkov, potom fakturovali úplne iné služby ako sme mali v zmluve - nižšie, potom to zasa dofakturovávali. Keď som tam volala, ak som sa vôbec dovolala, vždy tam pracovala nová sila, ktorá si musela zistiť o čo sa jedná.Keď prešli na inkaso bolo to lepšie. Mali sme sa sťahovať a keďže sme mali vysoký preplatok na nájme, neplatili sme inkaso cez lístok a nezaplatila som ani im. O mesiac nám vypli príjem a keď som tam volala, tak mi povedali, že im nedlžím 290,- Sk za ten jeden mesiac, ale skoro 2000,- z doby minulej. Chcela som sa informovať na prekládku, ale prešla ma chuť. Máme ho už viac ako 2 roky, od sťahovania prešli už 3 mesiace a ja neviem čo s tou ohavou. Ani výpoveď som im nenapísala, ale keď mám pocit že tam majú hrozný chaos. Poraďte či sa dá ten prijímač nejako využiť na kartu alebo čo?

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    Barbara Pozri príspevok
    jedine ma napadá, napísať žiadosť o prešetrenie / sťažnosť /.
    A koho, tiež mám s nimi svoje skúsenosti

    Vymáhanie údajného dlhu - Digi TV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.