Zavrieť

Porady

Poskytnutie dokumentu z katastra

Prosím o radu.
Moja babka zomrela pred 20 rokmi, ale ešte pred 3 rokmi figurovala ako vlastníčka 1/4 parcely. Problém je v tom, že momentálne už ako vlastníčka nefiguruje. Vlastníkmi sú iba jej dvaja príbuzní. Titul nadobudnutia sa uvádza Vydržanie.
1) Mohli ju vydržať v čase, keď moja babka už nežila a ja, ako jej dedič som im to vydržanie nepodpísal? Oni aj s tým boli za mnou, ale nepodpísal som to.
2) Bol som na katastri so žiadosťou, aby mi dali kópiu toho rozhodnutia o vydržaní, ale toto zamietli aj napriek tomu, že som im vydokladoval kto som, čo so a na čo to potrebujem. Vraj to nie je verejná listina a keďže na tom rozhodnutí nefigurujem, nemám právo do neho nahliadnuť. Je to tak? Ako a za akých podmienok by som sa mohol k tomu dokumentu dostať?
Pravdepodobne nás nemynie súdna žaloba, no chcem sa pokúsiť s nimi dohodnúť, ale potrebujem o danej veci vedieť čo najviac, inak ma pošlú preč hneď od dverí.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bonita je offline (nepripojený) bonita

    na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac bonita
    Kataster moze dat kopiu dokumentu iba dotknutym osobam / v dokumente uvedenych ako vlastnikov/, cize od neho ho nedostanes. K dokumentu sa dostanes iba ak poziadas majitelov dokumentu, inak sa neda.

    Poskytnutie dokumentu z katastra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.