Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie základného imania

Prosím Vás, začínam účtovať v podvojnom účtovníctve a práve som založila s.r.o., chcem zaúčtovať do pokladnice základné imanie (používam Money S3), čo sa týka sadzby DPH, tak je tam 0 ? Nulová sadzba, alebo ako to je ? Sme platcami DPH. Je možné používať základné imanie na hradenie FA a ďalších výdavkov firmy, alebo je to suma, ktorá tam musí neustále byť v plnej sume ? Ovplyvňuje táto suma základ dane z príjmu ? Mám v Money kolónku Členenie DPH a sú tam možnosti napr. Príjmy bez vplyvu na DPH, tovar a služby v tuzemsku atď...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    darask Pozri príspevok
    Prosím Vás, začínam účtovať v podvojnom účtovníctve a práve som založila s.r.o., chcem zaúčtovať do pokladnice základné imanie (používam Money S3), čo sa týka sadzby DPH, tak je tam 0 ? Nulová sadzba, alebo ako to je ? Sme platcami DPH. Je možné používať základné imanie na hradenie FA a ďalších výdavkov firmy, alebo je to suma, ktorá tam musí neustále byť v plnej sume ?
    Vklad-predpis ZI: 353/411, splatenie vkladu 211/353.

    darask je offline (nepripojený) darask

    darask
    Tweety Pozri príspevok
    Vklad-predpis ZI: 353/411, splatenie vkladu 211/353.
    Ďakujem za predpisy, ale :
    1. vztahuje sa na to DPH ? Na ZI. Alebo je tam nulova sadzba ? Mám tu v Money S3 ,,vyberte členenie DPH" a tam je vela mozností, napr. Odpočítanie dane pri registrácii, ....
    2. Účtuje sa to k dátumu vzniku s.r.o., alebo k dátumu splatenia ? /skôr, ako vznik s.r.o. - prehlásenie splatenia vkladu/
    Naposledy upravil darask : 23.09.08 at 08:53 Dôvod: doplnenie

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    darask Pozri príspevok
    Ďakujem za predpisy, ale :
    1. vztahuje sa na to DPH ? Na ZI. Alebo je tam nulova sadzba ? Mám tu v Money S3 ,,vyberte členenie DPH" a tam je vela mozností, napr. Odpočítanie dane pri registrácii, ....
    Upísané imanie nie je predmetom dane z pridanej hodnoty.

    darask Pozri príspevok
    2. Účtuje sa to k dátumu vzniku s.r.o., alebo k dátumu splatenia ? /skôr, ako vznik s.r.o. - prehlásenie splatenia vkladu/
    Pozrite napríklad:
    http://www.porada.sk/t5910-p5-vznik-s-r-o.html

    ... a zadajte si vyhľadávanie.

    Zaúčtovanie základného imania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.