Zavrieť

Porady

Notebook - áno či nie?

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Stojím pred dilemou uvedenou hore v názve témy. Stručne skúsim spísať moje za a proti:

Za: Z priestorových dôvodov (veľký PC už ozaj nemám kam strčiť, aby nezavadzal) doma potrebujem čosi malé, počítačoidné, kde budem mať word, excel, adobe, power-point, možno nejaké to kreslenie, slovníky, internet (hlavne kvôli pošte, občas kvôli hľadaniu nemeckej terminológie ), úplný sen je, ako si ležím v posteli v lone miesto mačky počítačík a ja si s vystretými lábočkami prekladám a prekladám a prekladám, kým nezaspím

Proti: všetci na to nadávajú - je to drahé, keď sa čosi pokazí môžem to vyhodiť, kazivosť je zrejme dosť značná (z druhej ruky vraj už vôbec nemám kupovať takýto zázrak), to čo si môžem dovoliť (tak do 30.000 už aj s DPH) je zrejme posledný šajsdrek ktorého sa obchodník potrebuje zbaviť, trebak tomu (aspoň k tým mojim nedokonalým modelom, ktoré by som si mohla dovoliť) kopec príslušenstva, ktoré ho i tak predražia.....
Ja by som chcela samozrejme čo najľahší, tie sú však zasa vraj najhoršie a čím ťažší tým vraj lepší....
Uvažovala som nad ponukou zo Sharku (bilboardy po celom meste ), len tam sa človek musí na 2 roky upísať oranžovému diablovi - takú chybu som už raz urobila s ST-diablom, no more!
Som z toho úplne magor, poraďťe, pridajte vlastnú skúsenosť, názor....
Usporiadat
lubos f lubos f

lubos f je offline (nepripojený) lubos f

luebchenko, poslal som ti SS, ale ta sprava neznamena, ze som na 100% presvedceny ze radsej nb ako PC...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Hlinkovx
ĽUBi...vieš čo robím ja...a vieš čo robíš ty...
a pokiaľ sa nemýlim..tak furt ťukáš do klávesnice...bo ináč si písanie asi viem ťažko predstaviť...
a na notebooku je dosť komplikované ...prepínanie numerickej a klasickej klávesnice./ ja napr. často používam aj písmenká..ale možno ešte viac aj číslice a najviac spolu číslice s písmenkami / ...zato pri dlhšom ťukaní, čo si myslím , že je aj tvoj prípad odporúčam kúpiť si extrernú klávesnicu....
navyše tá klávesnica na notebooku je viac stlačená v kope..a kedže píšem všetkými desiatimi..tak mi dlho trvalo..než som tam tie moje laby natlačila..
čo sa týka tých komponentov, ktoré má mať notebook .pošlem ti to na e-mailík
Poprosím Hlinkovx, keby to mohla dať na Poradu, viacerí túto tému sledujeme a zaujíma nás . Už tu dosť dobrých rád padlo, možno dáme dokopy ideálny notebook.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

ja som si kupil notebook asi pred rokom, sice trosku drahsi, ale nevadi - uz si na seba chlapec zarobil... ;-)
kazdopadne vsak musim povedat, ze som nadmieru spokojny - robim na nom veci u seba a ked niekto nieco potrebuje priamo na mieste pozriet, skontrolovat, zanalyzovat, nemusim zobronit o jeho pc a nosit veci na disketke, cedecku, ci kluci, ale pridem so svojou masinkou pod pazuchou...
ale ono je to asi o vyuziti, narokoch, moznostiach a samozrejme aj o navratnosti prostrednictvom cinnosti, na ktore sa bude nb vyuzivat - ja osobne by som uz na desktope robit nechcel...
0 0
lubos f lubos f

lubos f je offline (nepripojený) lubos f

pyton
Poprosím Hlinkovx, keby to mohla dať na Poradu, viacerí túto tému sledujeme a zaujíma nás . Už tu dosť dobrých rád padlo, možno dáme dokopy ideálny notebook.
...no idealny nb asi nezlozime, lebo kazdy aj z "beznych" uzivatelov ma svoje predstavy vyuzitia, niekto lepsiu graficku kartu aby aj deti mali radost, niekto sirokouhly display aby sa mu zmestilo viac tabuliek vedla seba, niekto bude mat naroky na zvuk, iny vobec nie... je fakt, ze pri notebooku si to treba dobre rozmysliet dopredu lebo sa tak lahko a lacno neupgradne ako PC
0 0
mssoft mssoft

mssoft je offline (nepripojený) mssoft

Myslím si, že notebook je šikovná vec. Na to čo potrebuječ, naozaj môžeš kúpiť už mašinku do 30 000,- Sk. A keď potrebuješ viac pracovať, pripojíš si k tomu externú myš a klávesnicu, čo spolu je aj do 500 Sk. Obvykle už tieto notebooky majú aj zabudovaný modem, teda na bežné mailovanie to úplne postačuje. MS
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Katty
čau Lubi

fakt záleží od toho čo na tom chceš robiť, čo sa týka dlhého písania nedoporučujem, budeš si musieť zvyknuť na zmenšenú klávesnicu, v prípade že si k tomu pripojíš externú tak už len tak ležať v posielke nebudeš ale budeš musieť byť pri volačom pevnom, dalšia vec že externou kláveskou si oddaluješ monitor notebooku, dalšia vec je externá myš, ktorú fakt nenahradí pohyb prstom po ploche 5x8cm a navyše ak chceš mať šikovný mobilný noteboočik tak velkosť obrazovky nemôže byť nejak extrémne velký, takže jedno s druhým fakt nejde dokopy. Jediné čo doporučujem je na prácu doma mať normálny PC klávesnicu myš a LCD monitor čo najväčší, dnes už to stojí pár tisíc, táto technika ide fakt s cenou dolu, na stole nezaberie veľa miesta a očká nebolia. Ak niekto potrebuje pracovať na cestách alebo stále na inom mieste, alebo si volačo kuknúť na nete ale nie práca na dlho tak notebook je ideálny. Takže asi tak.
Vidíš Katy, práve takéto názory a pripomienky potrebujem, napríklad som si vôbec neuvedomila, že keď pripojím tú externú klávesnicu, kam ju dám, ako budem vidieť na obrazovku.... Dokelu! To je tá prax! Píšte píšte píšte aj ďalší
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
pyton
Poprosím Hlinkovx, keby to mohla dať na Poradu, viacerí túto tému sledujeme a zaujíma nás . Už tu dosť dobrých rád padlo, možno dáme dokopy ideálny notebook.
takže skúsim napísať, čo ja osobne ako prvá varianta a druhá varianta luebchenko by sme chceli ..
ale dopredu hovorím..ja osobne by som si notebook v živote nekúpila...pretože pri PC sedím dá sa povedať od 8:00 do 24:00 a notebook na také dlhé posedenie neuznávam...

takže pre potreby moje:
15 palcový displej , tak 2 - 3 GHZ procesor, 512 MB pamäť, nejaký min. 60 lepšie 100 GB HDD, 64 MB VGA, nejaké výstupy na LAN /sieť/, modem, 6 x USB port , mechanika DWD+/-RW
táto predstava na tej dolnej hranici stojí tak prib. 33 000 + DPH

a potom pre potreby lubchenko:
15 palcový displej, minimálne 1,3 GHZ procesor, 256 MB pamäť, 40 GB HDD disk, 64 MB VGA - grafika, mechanika combo CD napalovačka + DVD, modem USB porty
táto predstava stojí tak pribl. 25 000 + DPH
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja mám notebook Premio 1,5 roka. Stál asi 38000,- s DPH vrátane Windows XP Home, DVD napaľovačky, LION batérie. Používam ho čisto len na "kanceláriu - účtovníctvo". Parametre neviem aké to má, ale vtedy to bol jeden z tých lacnejších, keďže na viac som nemala. Ak mi Silvi napíše, kde to mám hľadať, tak potom napíšem, lebo tomuto fakt nerozumiem. Ja mám na to "lidi - kamošov". Tým poviem na čo to chcem, koľko za to dám a oni sa mi potom o všetko starajú (priateľ na telefóne ).
Mám aj LION baterku, ALE prvý rok mi vydržala 4 hodiny, teraz 20 minút !!!!, takže bez kábla sa už nepohnem, ale vraj je to normálne !!! Čo sa týka klávesnice - fakt to nie je na dlhé písanie, pretože číslice musíš písať so stlačeným Shiftom, nehovoriac o tom, že klávesy sú ďaleko od okraja notebooku, kvoli priestoru na ovládanie kurzora a potom musíš držať lakte hore a bolia ruky. Ovládanie kurzora tiež nie je bohviečo, pretože niekedy to nereaguje. Na prezeranie netu, Porady stačí, keď idem nahrávať nejakú siahodlhú faktúru, alebo dlhý text písať, pripájam si externú klávesnicu a myš a tiež si pripájam LCD monitor 17". Ja som totižto cez deň v našej firme, tam si to všetko pozapájam (za 1 minutku) a o 15-tej poodpájam (1min) a idem domov aj s notebookom a tam fungujem do pol noci ďalej, ale už iba s mojim prstíkom.

ZA : mobilita, úspora priestoru (strčím aj do šuplíka) to je pre mňa hlavné !
PROTI : baterka ti po roku odíde a stejne musíš byť na kábli, v posteli sa písať nedá, ak si ho dáš na nohy, tak strašne kúri, v zime sa to dá vydržať, lebo ťa zohrieva, už teraz to páli,...po ležiačky bolí krk

ale ja som spokojná, zatiaľ sa mi vôbec nepokazil !

Určite by som nekupovala v obchodných reťazcoch, ale v špec.predajni, kde ti aj poradia, aj máš servis a dovoláš sa záruky.
Naposledy upravil jess : 06.05.05 at 12:07
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
jess
Mám aj LION baterku, ALE prvý rok mi vydržala 4 hodiny, teraz 20 minút !!!!, takže bez kábla sa už nepohnem, ale vraj je to normálne !!! .
Uf uf, ďalší problém - baterka
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
luebchenko
poraď ktoré, alebo mi pošli SS-ku nech tu nerobíme reklamu
kurátko moje, ja mám hápéčko od fi Axonpro....za 33 litrov, aj s windowsom home edition a inými mne záhadnými vecami..mám tam kamoša...večer na kafčotrefe
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
karkulka
kurátko moje, ja mám hápéčko od fi Axonpro....za 33 litrov, aj s windowsom home edition a inými mne záhadnými vecami..mám tam kamoša...večer na kafčotrefe
Večer jasne - hodíme tému, ale nebuď súkromník, popíš čo to, skúsenosti, pre, za, aj druhí chcú vedieť
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
No, Lubi, takže predavača máš, už len sa rozhodnúť , či áno alebo nie ! Je to na tebe a tvojich potrebách!
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Lubi, my sme kupovali po vianociach notebook HP-pre manžela domov aj do firmy, vraví že aj pre mňa ale ja mu na ňho prdím, pretože... pretože ak chcem účtovať alebo robiť nejaké prehlady tak mi nevyhovuje ani to že je prenosný ani to že je malý ani to že nemá myš ani to že sa na ňom zle píše a navyše číselká .... to je jedna velká katastrofa (kedže kláveskovú bočnú kalkulačku mám zmáknutú aj poslepiačky) a teda vôbec nič. Jedine čo že si občas na ňom púšťame DVD alebo vieme na stavbe kuknúť fotky alebo obrázky alebo už hotové návrhy ). Čo ešte môžem pochváliť je tá možnosť okamžitého stiahnutia fotiek z digitálu do notebooku a hneď máš prázdne karty a fotíš ďalej. Ale keď už som chcela upravovať fotky vo photoshope tak zas 0 bodov ( Plánujem časom účtovať a pracovať doma a to si kúpim ako som už spomínala normálny PC s LCD monitorom. Manžel má v práci aj PC aj notebook ale väčšinou ho vidím pri PC takže vieš to máš tak...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
jess
Ak mi Silvi napíše, kde to mám hľadať, tak potom napíšem, lebo tomuto fakt nerozumiem. .
Dáška ...
máš tam myš..klikni pravým tlačítkom na tento počítač...a daj vlastnosti..a tam vlastnosti všeobecné..
to sa aspoň v skratke dozvieme...čo v ňom máš
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Hlinkovx
Dáška ...
máš tam myš..klikni pravým tlačítkom na tento počítač...a daj vlastnosti..a tam vlastnosti všeobecné..
to sa aspoň v skratke dozvieme...čo v ňom máš
Microsoft Windows XP, HOME Edition,
Intel (R)
Celeron(R) CPU 2,00 GHz
1,99GHz 224 MB RAM
no toto tam je, ale o čom to je neviem .... na účtovníctvo mi to stačí, DVD na tom nepozerám - nestíha to

mám tam aj USB, aj modem, aj sieť.kartu
Naposledy upravil jess : 06.05.05 at 12:22
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
máš malú pamäť...operačnú..to isté mám aj ja v robote..disk super, procesor super, ale pamäť sa mi ešte nepodarilo od šéfa vymôcť..takže cez. pracovnú dobu DVD nehrozia
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
ja to DVD nepozerávam, mňa to nebaví, ja potrebujem stejne velikú obrazovku na TV, lebo som slepá 3-jky dioptrie....to som len tak, že sme to skúšali a že to nestíhalo ! Ináč som spokojná, len by mohol byť trošku rýchlejší, ale čo už na ďalší nemám.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
no..ja doma tak pozerám, že dvd strčím do PC a pozerám cez televíziu
zdá sa mi to tak lepšie..ako na monitor čumieť...a tak si to môžu aj viacerí pozrieť..čo pri monitore celkom až tak reálne nie je
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
ja vám všetkým ďakujem za pripomienky a podnety píšte ďalej, nech viem čo život s notbookom obnáša - včuľ musím aj coška popracovať, takže v nedeľu dovi a píšte píšte píšte
0 0
riso1 riso1

riso1 je offline (nepripojený) riso1

Ja mam notebook HP 9020 od žraloka za 29.000,- aj s DPH a k tomu používa internet teraz od T- mobil za 350,- s DPH . Notebook na bežné veci stačí a pripojenie cez mobil ako núdzové tiež
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať