Zavrieť

Porady

Wifi - nový notebook

Kupili sme nový netebook MSI pre dcéru, avšak nejde mi na ňom rozchodiť wifi.
Internet je cez T-com, jeden PC máme napojený cez kábel a občas druhý notebook cez wifi, (ten má syn,avšak velmi zriedka chodí domov, pracuje v BA), tie idú bez problémov.

Pripojenie k internetu máme cez Vigor 2600.
Čo a kde je potrebné nastaviť v tom novom notebooku prvý krát- máme ho len 2 dni. Ešte sa ho nepodalilo pripojiť cez Wifi.

Cez kábel ide v pohode. Myslím, že zo strany routera je všetko nastavené, má povolené na základe IP adresy pripojiť sa.
Už som vyskúšala všetko čo som našla na internete, ale bez úspechu. Stále vypíše, že nie je dostupná sieť.
Prosím krok po kroku, ak je to možné.
Eva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    noel.g je offline (nepripojený) noel.g

    noel.g
    skusala si zapnut datovu wi-fi kartu vedla hlavneho vypinaca? tento problem som riesil vcera na jednom notebooku MSI...

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Ak sa starý notebook pripojí a nový nie, potom sú na routri nastavené dve môžné zabezpečenia - buď je nastavená ochrana podľa MAC adresy počítača alebo je nastavené šifrovanie, ktoré na notebooku nastavené nie je.

    Preštuduj návod, určite tam nájdeš riešenie - pýtaj sa na detaily.
    Ak návod nemáš, stiahni si ho: http://www.t-com.sk/ImgCont/zakaznic...atelska256.zip

    neva19 je offline (nepripojený) neva19

    neva19
    noel.g. -
    ďakujééééém, presne si pomenoval môj problém 100 bodov - už to fičí


    chlap -
    všetko bolo nastavené podľa odporúčanej príručky, problém bol v tom, že existuje vypínač, o ktorom som si myslela, že je len na bluetooth. Teraz už viem, že má 4 režimy a pomocou neho sa vypína a zapína aj wifi.



    bobino 38-
    nie je problém ich čítať, len keby boli vždy ku všetkému jasne napísané.

    VĎAKA všetkým

    Moki35 je offline (nepripojený) Moki35

    Moki35
    mam podobny problem s msi u 100. Nejde mi wifi. System sa mi raz obnowil a odvtedy to nejde . Co je to ta wifi karta kde to zapnem ? Pls pomozte mi. Dakujeeemm

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    bobino38 Pozri príspevok
    ...neviem prečo ľudia nepoužívajú návody:-)
    Je v mentalite Slovákov riadiť sa podľa vlastného úsudku a návody čítať až vtedy ak si nevedia rady.

    Wifi - nový notebook

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.