Zavrieť

Porady

zubní lekári

Ahojte všetci, potrebujem vašu radu. Môj syn má 15 rokov a chodím s ním k zubárovi,opravuje mu jeden zub už piaty mesiac a už som zaň zaplatila približne 5000sk. Dnes mu dávali 3vlozky do zuba za ktoré som zaplatila 1035sk. Otázka znie keď na cenníku majú sumu 1035sk za ktoré dopláca danému lekárovi poisťovňa 551sk prečo som platila toľko veľa? Čo mám robiť mám doklady o zaplatení odoslať poisťovní a či čo? poraďte prosím, lebo skracujem. Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 04.02.10 at 04:52
Usporiadat
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Môžu to preplácať. Musím im doručiť vyplnenú žiadosť min. 30 dní pred zákrokom. 1. stranu vyplním ja, 2. lekár, 3. poisťovňa. Ale musím si zistiť, či nemám nablízku zmluvného lekára ktorý je schopný ma objednať skôr ako za dva mesiace (a okrem toho ešte nejaké podmienky, čo majú uvedené na stránke) - čo je prvý kameň úrazu, lebo pravdepodobne taký je (a asi predsa len skúsim obvolať tých desiatich v Žiline, ktorí majú zmluvu s Unionom a na konci telefonátov budem revať jak malé decko od psychického vyčerpania ). Druhý kameň úrazu je, že sú lekári,ktorí to tlačivo odmietajú vyplniť (resp. môžu zaň chcieť zaplatiť - tak to už rovno môžem zaplatiť ten úkon). Istotne nájdem nejakého, čo je na druhej strane mesta a v deň objednania k nemu pre istotu ani netrafím. Prajem dobrú noc.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

A možno nájdeš zubára,ktorý je na druhom konci mesta,ale má zmluvy s Unionom a je dobrý,čo vieš.Dobru.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

iriska Pozri príspevok
Braňo, nič v zlom, ale nepostrehol si o čom tu točíme. Hlavne v podstate o tom, že zubári nemajú zmluvu s poisťovňou akú mám ja, čiže vtedy platím. Prečo teraz všetci nenapíšeme na ministerstvo zdravotníctva, Ficovi, prezidentovi, lekárskej komore... Neviem, čo môžem spraviť ja osobne preto, aby som nespadla na hubu aj s tým zdravotníctvom.
Pochopil som veľmi dobre o čom tu točíme. Možno som neodpovedal podľa predstáv Teba. Ale tak ako si môžeš zvoliť ošetrujúce praktického lekára, zubára, tak si môžeš zvoliť svoju zdravotnú poisťovňu.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Braňo, myslím, že nie som nesvojprávna a vybrala som si poisťovňu podľa svojich predstáv a zatiaľ som nemala s ničím problémy. Tiež si myslím, že rozhodnutie do ktorej zdrav. poisť. sa prihlásim je jedno z menej závažných oproti ostatným, ktoré som v živote urobila, čiže to neberiem tragicky. Len ma akosi za posledných 10 dní vytáča tento štát tak som si vyliala nervy. Pardon.
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Som poistencom Dôvery, moja zubárka s ňou má zmuvu a zrovna včera som bola na preventívnej prehliadke a za vyčistenie zubného kameňa mi naúčtovala 20 euro. Na internete som pozerala, že úkon vyčistenie zubného kameňa stojí /ešte uvedené v korunách/ 400,- Sk, z toho poisťovňa hradí 60,- Sk, tak som mala zaplatiť 340,- Sk. Koľko platíte za vyčistenie zubného kameňa vy?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Zubári nemajú ani limitované,ani regulované ceny,mohla si si prečítať len cenu,ktorú dáva zdrav.poistovna alebo doporučenú cenu,to neviem.Každý zubár má vyrátaný svoj vlastný cenník,ktorý vychádza z nákladov na prevádzku za posledné 2 roky.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Môžete si vybrať zdravotnú poisťovňu aj zubára. Ceny v regióne sú zvyčajne u každého rovnaké. Nevyberiete nič. Ceny sú vysoké. Najlepšie je tým, čo si môžu vyberať zuby, vydrhnúť a vložiť späť.
Ako tu vyššie je uvedené, zubár si vypočíta svoj vlastný cenník, ak sa ti nepáči, chod´preč. Cenník samozrejme nie je vypočítaný tak, aby bol na prospech pacienta, alebo hej?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Čo je to v prospech pacienta?Cenník musí byť vypočítaný podľa obchodného zákonníka,každá s.r.o musí mať zisk,ak má stratu 3 roky po sebe musí do konkurzu.Nikto nebude zakladať spoločnosť a vyrátavať ceny aby bol stratový.Alebo ty to snád robíš?
Osobne by ma zaujímala odpoved na otázku,čo je v prospech pacienta.Je v prospech pacienta zubár,ktorý je lacný,používa lacné materiály,nemá prístroje a ked tak z druhej ruky?Alebo je v prospech pacienta zubár s kvalitnými materiálmi,ktoré ale primerane kvalite stoja a modernými prístrojmi za ktoré platí leasingy a teda drahý?Lebo mať najmodernejšie vybavenie ambulancie a kvalitné materiály a byť lacný,no to jednoducho nejde.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Je pravdou, že naši zubári majú kvalitné vybavenie. Za to i za všetko ostatné sa platí. Ja viem, že každý chce zarobiť. Nie som zubár, preto hľadím na vec z druhej strany. Moja najnovšia skúsenosť. Trhanie zuba. Bez injekcie, lebo nie je potrebná, zuby sa ťahajú hladko, ľahko. Doba výkonu - necelá 1 minúta. Cena 10 eur. Kliešte som dobre videla, zubár mi ukázal zub, držiac ho v kliešťach. Neboli nové, boli to staré, klasické, neinovované kliešte. Keď ešte aj poisťovňa niečo za výkon zaplatí, celkom slušné, nie?
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Tak ja by som si vytrhnuť zub bez injekcie rozhodne nedal !

V dnešnej dobe su už kvalitne injekcie aj "umrtvovacie vodičky" a keď tuto "sarasara" hovorí,že vytiahnutie zuba bez inekcie stálo 10€,tak ten istý úkon z injekciou na znecitlivenie by ju stal 12€.

A čo sa týka zubárskej "starostlivosti",myslím si,že poškodený zub je rozhodne lacnejšie ponechať svojmu osudu a neskor dať vytrhnuť,ako každého pol roka,alebo každé 3 mesiace dávať do zuba nový amalgam,neskor vložkovať kanáliky,vyberať z neho nerv a užiť si spustu trápenia okolo toho.

A po 3 rokoch aj tak nakoniec zub bude musieť isť von.

Dá sa zub opraviť aj kvalitne,liečiacimi vložkami,je to vlastne akýsi mentolový cement,ktoré sa vymieńajú každých 10-14 dni , 3x po sebe
a potom sa zub kavlitne zaplombuje,lenže aj tak ,taký zub už bude "mrtvy" a vydrží tak najviac 7 rokov.

Moja rada znie: spodné zuby udržať čo najdlhšie /č.31-38 a č.41-48/
Vrchné zuby veĺmi nedržia a viac sa kazia ako spodné ,preto zachovať zuby 11-13 a 21-23 ostatné vrchné zuby von a dať si urobiť náhrady.
Naposledy upravil Laco-monter : 05.02.10 at 06:23
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Laco -monter, plne s tebou súhlasím. Pravda, okrem tej injekcie. Ten zub mi vytrhne tak ľahko a hladko, že naozaj škoda pichať injekciu. Mám to vyskúšané.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

sarasara Pozri príspevok
Laco -monter, plne s tebou súhlasím. Pravda, okrem tej injekcie. Ten zub mi vytrhne tak ľahko a hladko, že naozaj škoda pichať injekciu. Mám to vyskúšané.
Neverím ,

aj taku 6-tku, či 7-mičku ???
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Práve tú šestku mi trhala za 10 eur. Neviem, ako dopadnem, keby mi trhali očný zub. Ale snáď tiež dobre. Na to sa zatiaľ nechystám.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať