Zavrieť

Porady

Škoda Octávia 1.9 TDi

Taký klasický východniar
Zdravím všetkých.

Pridávam túto tému, nakoľko sa chystám hľadať takéto auto a chcel by som poznať priamo skúsenosti majiteľov. Viem, mám si vygoogliť. Googlil som a nejako extra vaľa ich nebolo. Jedná sa mi o Octávie z roku 97-2000. Hlavne ak ste mali nejaké problémy, aké, príčina..., čo Vám na nej vadí, čo sa Vám nepáči... . Totižto, keď som googlil tak 95% bolo ZA a chcel by som vedieť, či aj vy máte takmer len dobré skúsenosti s týmto autom.

Inak, myslím si že by nebolo od veci dať na poradu natrvalo záložku AUTÁ. Veď keď je problém s autom, tak každá rada je vzácna. Ale možno tu nie je zámerne. Neviem.

Tak zatiaľ DÍK.
Usporiadat
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
machinak Pozri príspevok
To sa divím, že je na googli málo info o octach..keď je po nich taký dopyt:

Najkradnutejšie vozidlá za rok 2007

Octavia 689
Fabia 457
Felicia 183
Favorit 89
Superb 42


Inak by som povedal, že vážnejšiu vadu o nich nenájdeš.
a preco su tie cislo asi take?? zeby to bolo tym ze skodoviek sa preda u nas podstatne viac ako inych aut, takze logicky sa ich aj viac ukradne.... inak ak ti mam poradit tak kup Peugeot 406, to je ovela lepsie zvezenie, a interier o x tried vyssie ako octavka...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Manual Pozri príspevok
takže čakám....
Ale zober si aj bugilárku-peňaženku . Máme podstaný rozdiel v autách naša oktávia má 66kW motor. Chcem sa opýtať či máte červené I-čko? A aká je spotreba uvedená v technickom preukaze Vášho auta?
A pomaly vyštartujem......
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

Ak chceš spojiť veľký priestor(kombi) s dobrou cenou a nevadí ti vek auta napr. 7-10 rokov, jednoznačne lepšia voľba je Peugot,Ford,Opel(cena,vybavenie). Ojazdené "Škodovky" sú na našom trhu predražené.
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
evula0 Pozri príspevok
Ak chceš spojiť veľký priestor(kombi) s dobrou cenou a nevadí ti vek auta napr. 7-10 rokov, jednoznačne lepšia voľba je Peugot,Ford,Opel(cena,vybavenie). Ojazdené "Škodovky" sú na našom trhu predražené.
Dakujem, ale problem je v tom, ze sa mi ani jedna z tychto znaciek nepaci dizajnovo. To ze je skoda predrazena je podla mna diskutabilne. Vyssia zriadovacia cena, ale nizsie prevadzkove naklady (suciastky...). Myslim, ze sa im v Octavke podarilo spojit prijemne z uzitocnym. Uz som takmer na 100% rozhodnuty pre octaviu.

Este raz Dakujem vsetkym za prispevky.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Vlado.s Pozri príspevok
Dakujem, ale problem je v tom, ze sa mi ani jedna z tychto znaciek nepaci dizajnovo. To ze je skoda predrazena je podla mna diskutabilne. Vyssia zriadovacia cena, ale nizsie prevadzkove naklady (suciastky...). Myslim, ze sa im v Octavke podarilo spojit prijemne z uzitocnym. Uz som takmer na 100% rozhodnuty pre octaviu.

Este raz Dakujem vsetkym za prispevky.
Tak vidite, nie len vo vztahoch, ale este aj pri autach je to o chemii.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
octavia dizajnovo pekna v exterieri, ale neviem ci v nej aj sedel, interier je otras, velmi lacne plasty, tvrde sedacky, ziadna vybava,... je to na tebe ale skus vyskusat ine auta a uvidis ze tu octavku nekupis
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

padro Pozri príspevok
octavia dizajnovo pekna v exterieri, ale neviem ci v nej aj sedel, interier je otras, velmi lacne plasty, tvrde sedacky, ziadna vybava,... je to na tebe ale skus vyskusat ine auta a uvidis ze tu octavku nekupis
Myslím že Vladko si nekupuje auto pre jej interiér /čo aj uviedol/, ale pre vynikajúce vlastnosti a nízku cenu údržby. Viezla som sa v Peugeote 407 -máte pravdu interér je vymakaný ,dostatok miesta atď. Ale cena údrźby tohoto auta či už náhradné diely je finančne náročnejšia ako u oktávii. Životnosť jednotlivých náhradných dielov oktávii je dlhodobá a v našom prípade aj overená. Je to fakt super autíčko - dá sa povedať že "vydarené" auto z dielne ŠKODA.
Naposledy upravil Ninna : 27.09.08 at 20:46
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ninna Pozri príspevok
.... Máme podstaný rozdiel v autách naša oktávia má 66kW motor. Chcem sa opýtať či máte červené I-čko? A aká je spotreba uvedená v technickom preukaze Vášho auta?
A pomaly vyštartujem......
Áno mám tam červené I a spotreba dľa TP: mesto-6,5; mimomesta-4,1; kombinovaná-5,0 lit/100 km
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
Manual Pozri príspevok
Áno mám tam červené I a spotreba dľa TP: mesto-6,5; mimomesta-4,1; kombinovaná-5,0 lit/100 km
K tej vasej 'hadke': Podla mojich skusenosti viem, ze spotreba a vykon auta velmi zalezi od toho ako bolo auto zabehavane a nasledne jazdene od nova. Ak si vezmete 2 typovo, znackovo ... rovnake vozidla a jednym ste od nova jazdili pomaly, na usporu a druhym ostro a zivo, tak vam garantujem, ze to prve v zivote nebude tak akcelerovat ako to druhe a naopak, druhym nikdy nedosiahnete spotrebu ako prvym. Asi tolko z mojej strany.

Nech sa paci, pokracujte...
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Vlado.s Pozri príspevok
K tej vasej 'hadke': Podla mojich skusenosti viem, ze spotreba a vykon auta velmi zalezi od toho ako bolo auto zabehavane a nasledne jazdene od nova. Ak si vezmete 2 typovo, znackovo ... rovnake vozidla a jednym ste od nova jazdili pomaly, na usporu a druhym ostro a zivo, tak vam garantujem, ze to prve v zivote nebude tak akcelerovat ako to druhe a naopak, druhym nikdy nedosiahnete spotrebu ako prvym. Asi tolko z mojej strany.

Nech sa paci, pokracujte...
Ale tu nejde o hádku "Bože chráň" ale o ....
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
Ale ved ja viem, ved preto je v uvodzovkach.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Manual Pozri príspevok
Ale tu nejde o hádku "Bože chráň" ale o ....
my sa tu s Jánom len "skalujeme".
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

Ano Octavia I patrí medzi najlepšie vozy aké kedy boli vyrobené.

Octavia II , je zhumpľovaná spústou kazovej elektroniky.
0 0
armor1 armor1

armor1 je offline (nepripojený) armor1

Mám Škoda Octávia Combi 1.9 TDi. Užívam už 4 roky. Auto som prekupoval. Rok výroby 2000. Asi jediný problém ktorý mám je s nápravou. Často sa na internete dočítaš, že sa točia brzdové kotúče. Ja som ich menil už 2 krát, ale zistil som, že to nie je v kotúčoch, ale v náprave. Aj "stočené" kotúče sa po výmene iných časti na prednej náprave dajú používať a bez problémov.Ináč žiadne problémy . Odporúča, akurát je to staršie auto - teda ak je to ročník 2000 a okolo.
0 0
ivanek1974 ivanek1974

ivanek1974 je offline (nepripojený) ivanek1974

mam skoda octavia combi 1.9 tdi,81kw doteraz som z nou nemal ziadne problemy ale teraz mi vypina turbo pri 120km rychlosti,ak vypnem kluc a zasa ho nastartujem tak turbo sa zapne,takto sa to opakuje dookola a v servise mi nevedia nic zistit,takze chodim s nim iba do 120km za hodinu,smiesne nie?ak vie niekto poradit ,poradte mi budem rad
0 0
armor1 armor1

armor1 je offline (nepripojený) armor1

Ahoj. Moze byt viacero pricin. Mal som podobny problem ale vypinalo mi to pri nizsej rychlosti. Chyba bola vo ventile N75. Ak mas znameho s rovnakym motorom skus vymenit a vyskusat.
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
ivanek1974 Pozri príspevok
mam skoda octavia combi 1.9 tdi,81kw doteraz som z nou nemal ziadne problemy ale teraz mi vypina turbo pri 120km rychlosti,ak vypnem kluc a zasa ho nastartujem tak turbo sa zapne,takto sa to opakuje dookola a v servise mi nevedia nic zistit,takze chodim s nim iba do 120km za hodinu,smiesne nie?ak vie niekto poradit ,poradte mi budem rad
No, smiešne, nesmiešne, v každom prípade je to problém. Robí Ti to len pri tej rýchlosti a nezáleží na tom či ideš do kopca, alebo z kopca? Alebo ti padá do núdzového režimu pri záťaži? Skús ísť do kopca a vtedy šľapnuť na plyn. Mne ne mojej O II 2,0 TDi padal do NR (núdzový režim - auto pôjde max. 80 Km/h, kým nevypneš motor, teda neresetuješ elektroniku) aj pri predbiehaní a musel som meniť turbo, to znamená 450 Eur. Ak to tebe robí len pri tej rýchlosti, tak možno nebude treba meniť celé, ak nie tak s najväčšou pravdepodobnosťou sa príprav na výmenu.
Ešte jedna podstatná vec. Aj ti píska to turbo? To či ti píska je počuť aj pri voľnobehu, alebo normálnom rozbiehaní. Ak ti aj píska, tak pravdepodobnosť výmeny je ešte vyššia. Pískanie je tzv. predsmrtné kvílenie.
0 0
ivanek1974 ivanek1974

ivanek1974 je offline (nepripojený) ivanek1974

[QUOTE=armor1;1830522]Ahoj. Moze byt viacero pricin. Mal som podobny problem ale vypinalo mi to pri nizsej rychlosti. Chyba bola vo ventile N75. Ak mas znameho s rovnakym motorom skus vymenit a vyskusat.[/QUOTE




Dakujem skusim to,medzi tym som bol na dalsej diagnostike a vraj mam naopak tie ventili a tym sa mi zanieslo turbo.Mam ho vybrat a vycistit
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať