Zavrieť

Porady

Pracovny uraz

zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Vie mi niekto poradit? Stal sa pracovny uraz, vsetky potrebne tlaciva mam pripravene, do kolkych dni ich treba zaniest na socialku? a na zdravotnu staci kopia zaznamu o registrovanom PU a oznamenie poist.udalosti? ci este nieco?
Kedze pn zacala 23.9. a zamestnanec odrobil 4 hod a az potom siel k lekarovi, narok ma len na 9 dni nahrady od zamestnavatela 2dni 25% a 7dni 55%, alebo 3dni 25% a 6dni 55%??????
Usporiadat
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Ono to nie je také jednoduché, mal by to robiť bezpečnostný technik, hlavne Záznam o registrovanom pracovnom úraze (ja ho vypisujem vždy aj keď je evidovaný a nejde na Inšpektorát práce a posielam ho iba do Sociálnej poisťovne). Pre istotu ho prikladám. Teda: Záznam o registrovanom pracovnom úraze a Oznámenie poistnej udalosti do Sociálnej poisťovni zasiela zamestnávateľ. Žiadosť o priznanie náhrady za bolesť a sťaženie spoločenského uplatnenia a Posudok o bolestnom a o sťažení spoločenského uplatnenia si žiada zranený v Sociálnej poisťovni sám. Samo že to tam môžete poslať aj vy.
Inak § 17 zákona č 124/2006 Z. z. o BOZP, vyhláška MPSVaR SR č. 500/2006 Z. z., ktorou sa ustanovuje... a hlavne § 99, ale nie iba, zákona č. 461/2006 Z. z. o sociálnom poistení.
V krátkosti, narýchlo. Prosím kolegov.
0 0
valca11 valca11

valca11 je offline (nepripojený) valca11

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu. Manžel mal pracovný úraz. PN je už ukončená, má aj lekársky posudok.... V práci mu povedali, že do SP nič nenosí, že to robí zamestnávateľ (vojenský útvar). Lenže sú tomu už dva mesiace a žiadna náhrada za bolesť neprišla. Takže mi z toho vyplýva, že tá informácia bola pôvodu JPP (jedna pani povedala). Podľa vašich príspevkov si má žiadosť o priznanie náhrady za bolesť spolu s lekárskym posudkom zaniesť do SP sám. Prosím len mi to potvrďte...
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
valca11 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu. Manžel mal pracovný úraz. PN je už ukončená, má aj lekársky posudok.... V práci mu povedali, že do SP nič nenosí, že to robí zamestnávateľ (vojenský útvar). Lenže sú tomu už dva mesiace a žiadna náhrada za bolesť neprišla. Takže mi z toho vyplýva, že tá informácia bola pôvodu JPP (jedna pani povedala). Podľa vašich príspevkov si má žiadosť o priznanie náhrady za bolesť spolu s lekárskym posudkom zaniesť do SP sám. Prosím len mi to potvrďte...
Žiadosť o priznanie náhrady za bolesť spolu s lekárskym posudkom si má v Soc. poisť. žiadať poškodený.
Zamestnávateľovi zákon o Sociálnom poistení túto povinnosť neukladá (§ 231).
0 0
valca11 valca11

valca11 je offline (nepripojený) valca11

Ďakujem, to isté som si myslela, ale čo keď sú tí v robote najmudrejší........... Ešte by som sa chcela spýtať, na ktorú SP sa to má zaniesť? Manžel pracuje v PO a trvalý pobyt má v MI. Predpokladám, že PO. Alebo je to jedno??
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Vypisujem tlačivo Oznámenie poistnej udalosti pri pracovnom úraze do SP, ktorý sa stal v 01/2010. Chcem si overiť výpočet DVZ pre výpočet sumy úrazových dávok. Zamestnanec bol u nás zamestnaný celý r.2009. Zo mzdového listu za r.2009 som si vytiahla VZ na ÚP za r.2009 (9500,- €) RO je r.2009 a počet KD je 365. Výpočet DVZ = 9500/365 = 26,0274 €. V r.2009 nemal vylúčenia ani prerušenia platenia SP. Je výpočet správny ?
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Nikto mi neporadí, či je môj výpočet správny ?
0 0
rlitavski rlitavski

rlitavski je offline (nepripojený) rlitavski

dobre na to ides. tak to je
0 0
rlitavski rlitavski

rlitavski je offline (nepripojený) rlitavski

je uraz.priplatok to iste co usla mzda?
0 0
rlitavski rlitavski

rlitavski je offline (nepripojený) rlitavski

nie v tvojom pripade ale vseobecne-sa Potvrdenie o strate na zarobku pocas PN z komercnej poistovne moze uplatnit aj ked si niekto narikuje na uraz.priplatok zo socialnek poist?
0 0
lusil329 lusil329

lusil329 je offline (nepripojený) lusil329

tak som sa i ja stretla po prvýkrát s pracovným úrazom, a ako tak vyplňujem Záznam o registrovanm pracovnom úraze, tak som z toho trochu mimo
prvá strana je ako tak jednoduchá, ale druhá je zložitejšia. ked mi ako s.r.o.čka nemám odborový orgán, môže toto podpísať konateľ, tam kde je napísane podpis zástupcu zamestnávateľa?
no a bod 13, Kde chcú udaje podľa metodiky Europskej štatistiky pracovných úrazov, tak z tohoto som paf, podla čoho tu vyplním jednotlivé údaje? OKE4 a povolanie som zvládla vyhladať, ale ostatné údaje podla čoho vyplňam?
kde nájdem tú metodiku? vo vysvetlivkách k tomu nie je veľa napísaného..
dakujem za pomoc
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý deň prajem, prosím Vás, keď sa stal pracovný úraz na tlačive Potrvdenie o doč. prac.neschopnosti zaškrtnem kolonku žiadosť o nemocenské, /zamestnanec normálne dostane nemocenské dávky/ a ten úrazový príplatok on musí žiadať, je to povinné, alebo keď je na potvrdení aj tak podčiarknuté, že je to prac. úraz, aj tak to dostane? Prosím Vás poraďte, ešte som nemala taký prípad, vopred ďakujem
0 0
gazda gazda

gazda je offline (nepripojený) gazda

Aby som nemusel otvárať novú tému: ak si pracovník zlomil nohu na futbale, patrí mu tiež náhrada mzdy od zamestnávateľa 3+7? Ako sa to posudzuje z pohľadu mzdy, PN, atď.?

Ďakujem
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
gazda Pozri príspevok
Aby som nemusel otvárať novú tému: ak si pracovník zlomil nohu na futbale, patrí mu tiež náhrada mzdy od zamestnávateľa 3+7? Ako sa to posudzuje z pohľadu mzdy, PN, atď.?

Ďakujem
počas prvých 10 dní Pn mu aj v tomto prípade patrí náhrada mzdy. Pokiaľ PN trvá dlhšie, je potrebné spolu s PN zaslať do SP aj hlásenie o drobnom úraze
0 0
gazda gazda

gazda je offline (nepripojený) gazda

ďakujem pekne
0 0
gazda gazda

gazda je offline (nepripojený) gazda

Ďakujem pekne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať