Zavrieť

Porady

časové rozlíšenie nákladov

V r.2007 som došlé fa obce zaúčtovala ako 4../321(napr. mobil, pričom časť faktúry je za XII.07 a časť za I.08). V 01.08 úhradu ako 321/221.
Chcem sa uistiť či z titulu prechodu na akruálne účtovníctvo som správne zaúčtovala časové rozlíšenie nákladov týkajúce sa 01.2008 ako : 381/428
518/381
ak fa bola zaplatená v r.2008.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    irene je offline (nepripojený) irene

    irene
    Ak máš faktúru došlú v 2007 - a náklady súvisia s rokom 2007, tak časové rozlíšenie nie je potrebné.

    Ak máš faktúru (napr. telefón - paušál platený dopredu-tykajúci sa roku 2008) + zvyšná časť týkajúca sa roku 2007, zaúčtuješ to nasledovne:
    časť týkajúcu sa roku 2007: 518xx/321
    časť týkajúcu sa roku 2008: 381xx/321

    a v 2008 si zúčtuješ do nákladov 518xx/381xx

    obce majú nákladovú triedu označenú 4xx?

    tiga22 je offline (nepripojený) tiga22

    tiga22
    obce pred akruálnym účtovníctvom mali účtované náklady na účtoch účtovej tr. 4, preto bolo zaúčtovanie v 12.07 ako 420/321, v celej sume.... tak ako som to opísala prvý krát. Obce majú špecifické účtovníctvo a nerozlišovali náklady pred r. 2008. Až prvotným dokladom k 1.1.08.
    Ďakujem za odpoveď.

    časové rozlíšenie nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.