Zavrieť

Porady

pohľadávka a DPH

Prosím o radu: prvý krát vystavujem faktúru na prenájom nebytových priestorov s dátumom vystavenia september 2008 a uhrada mi príde v októbri 2008. V ktorom mesiaci odvediem DPH, v septembri alebo v oktobri?
A ešte jedna otázka, ten prenájom je na jeden rok dopredu, čiže bude časové rozlíšenie ( výnosy budúcich období ). Aký je to účet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ivet. Pozri príspevok
    Prosím o radu: prvý krát vystavujem faktúru na prenájom nebytových priestorov s dátumom vystavenia september 2008 a uhrada mi príde v októbri 2008. V ktorom mesiaci odvediem DPH, v septembri alebo v oktobri?
    A ešte jedna otázka, ten prenájom je na jeden rok dopredu, čiže bude časové rozlíšenie ( výnosy budúcich období ). Aký je to účet?
    V mesiaci vystavenia dokladu. Teda ak si mesačným platiteľom, tak za september. Ak si Q platiteľom tak za 3.Q.

    Účet 384

    ivet. je offline (nepripojený) ivet.

    ivet.
    dakujem, len som zabudla dodať, že ta fa je za prenajom od 25.10.08 do 25.10.09. Aj tak patrí DPH do septembra?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Záleží od toho, čo hovorí zmluva.

    ivet. je offline (nepripojený) ivet.

    ivet.
    no zmluva hovorí, že faktúra má byť vystavena v septembri a uhradená bude v oktobri a je na rok dopredu, ako som už písala. Len tú DPH neviem či dat do septembra aleo oktobra.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak zmluva hovorí o septembri, tak do septembra.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.