Zavrieť

Porady

Heslo do Biosu

Zdravim Vas,
pred nedavnom som si nechal opravit pocitac. Chvilku fungoval ale zase je spomaleny, tak som si chcel preinstalovat svoj Windows.

Pri prvom screene stlacim F10 a bum - zadajte password...

Cize mily pan opravar zadal pri opravovani heslo a momentalne sa neviem dostat do Biosu aby som preinstaloval windows.

(zjednodusene - chcem naformatovat cely disk a "zacat od znova" )

Viete niekto ako sa dostat k tomuto heslu? pripadne ako ho obist?

Vdaka,
Ivan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ivan222 Pozri príspevok
    Zdravim Vas,
    pred nedavnom som si nechal opravit pocitac. Chvilku fungoval ale zase je spomaleny, tak som si chcel preinstalovat svoj Windows.

    Pri prvom screene stlacim F10 a bum - zadajte password...

    Cize mily pan opravar zadal pri opravovani heslo a momentalne sa neviem dostat do Biosu aby som preinstaloval windows.

    (zjednodusene - chcem naformatovat cely disk a "zacat od znova" )

    Viete niekto ako sa dostat k tomuto heslu? pripadne ako ho obist?

    Vdaka,
    Ivan
    Zavolať milému opravárovi a vypýtať si heslo. Zrejme si ho nežiadal o zaheslovanie BIOS-u, tak nech láskavo ti dá prístup.

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    no, mozno staci stlacit enter, (prip 2x ako potvrdenie prazdneho hesla. Pochybujem ze by opravar daval nejake heslo,ale predpokladam ze ti asi resetol bios a niektre biosi pri prvom pristupe do biosu pozaduju vytvorit (hoc aj prazdne) heslo.
    Takze mas dve moznosti: bud skus stlacit enter a snad ta to pusti dalej. Ak nie, tak treba opat resetovat bios, cize musis otvorit pocitac a bud najst na doske kde sa resetuje bios (3 koliky , na 2 z nich je jumper - ALE TREBA NAJST SPRAVNE OZNACENE KOLIKY.) Alebo ak nevies ktore su to, vyber na pol minuty CMOS bateriu (pokial viem jedina bateria na doske), to ti resetuje bios, cize aj heslo do biosu.
    Ale upozornujem, tymto si zrusis cele nastavenie biosu.Aj ked vo vacsine pripadov staci ten default co tam je prednastaveny.

    BTW naozaj potrebujes bios? mozno mas nastavene bootovanie z CD tak to skus dat do mechaniky a restartuj PC. prip sa pozri pri starte systemu, ci ti neponuka -tak ako F10 vstup do biosu, nejaku inu klavesnicu na zmenu odkial sa ma bootovat.Myslim ze teraz to uz ma asi vacsina PC. Tak ci tak, s tym biosom, je lepsie, ak ti ho naozaj zahesloval, bud si to heslo vypytat,alebo ho resetni ako som pisal.

    P.S. k tym trom kolikom na doske - resetuje sa to tak ze ked oznacim koliky 1, 2 a 3 a jumper je na 1 a 2, tak ho das na 2 a 3 na cca pol minuty a potom to vratis spat na 1 a 2 a je to...

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    jj uplne staci ak vyberes baterku co napaja cmos na cca 20-40 sek. a bios sa nastavy do tovarenskych nastaveni.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Fero11 Pozri príspevok
    jj uplne staci ak vyberes baterku co napaja cmos na cca 20-40 sek. a bios sa nastavy do tovarenskych nastaveni.
    To je najjednoduchsie. Ale možno tiež s problemom. Urcite je tam ochranna nalepka. Ak otvori PC, strati zaruku, za prelomenie hesla do BIOS-u nemože stratiť zaruku.
    Su utilitky na prelomenie hesla do BIOS-u.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Tie nalepky su naprd ochrana, uz som na troch PC tie nalepky v pohode odlepil a nalepil naspat, to je tak robota na cca 2-3 min (mali by vymysliet lepsiu ochranu).
    O utilitach na prelomenie hesla som zatial nepocul, respektive som sa o to ani nijak specialne nezaujmal

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Na prístup do biosu sa dá použiť továrenské heslo, skús sa opýtať v servise. Aspoň pred pár rokmi to tak bolo, ,---

    Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

    Jekyll
    www hack-web ic cz/new/bios html (tento server ma nepustí, tak som vynechal bodky - stačí dosadiť)

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Fero11 Pozri príspevok
    O utilitach na prelomenie hesla som zatial nepocul, respektive som sa o to ani nijak specialne nezaujmal
    treba vyhladat, skusil by som toto:
    http://www.tech-faq.com/reset-bios-password.shtml
    alebo toto:
    http://www.hack-web.ic.cz/new/bios.html

    Ivan222 je offline (nepripojený) Ivan222

    Ivan222
    OK v prvom rade dakujem za odporucania.

    Co sa tyka prazdneho hesla - to mi nejde. Takisto nie je nastavenie spustenie primarne z CD, cize ani tadial cesta nevedie

    Co sa tyka pocitaca tak som nenapisal je to notebook HP Compaq. Notas uz je celkom stary, cize zaruka nehrozi.
    Da sa vybrat baterka aj na notase? Hm, nie velmi smart otazka ale nikdy som ho neskusal rozobrat..

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    btw, mam tu doma jeden starucky cca 10 rocny notebook a aj na tvojom by sa mala dat odobrat klavesnica a tak to vyzera pod nou. Tam je aj ta spominana baterka
    nb.jpg  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.