Zavrieť

Porady

technická infraštruktúra bytového domu

Zdravim, potreboval by som poradit. Kupili sme byt v novostavbe bytoveho domu. Stavba uz finisuje a stavebna firma od nas 110 000 na upravu a okolia stavby a vybudovanie technickej infrastruktury (pripojky na siete, cisticka odp. vod). A vymyslela si totak, ze podpiseme zmluvu o dielo, pricom predmetom zmluvy je terenna uprava okolia a vybudovanie parkovacieho miesta. O technickej infra tam nie je ani zmienka. A co je fest zaujimave, v stavebnom povoleni je len 17 miest a pocet bytov v bytovom dome je 24. Chcem sa teda opytat, co je vsetko sucastou bytu? Mozu si pytat zvlast peniaze za pripojky a cisticku? Mam moznost sa nejak branit? Kedy je byt bytom a mozu mi odovzdat neskolaudovany byt? (pretoze frima sa zacina vyhrazat, ze nam odovzda dokoncenu stavbu a pripojky a kolaudaciu si mame teda zabezpecit sami). Dakujem za pomoc a odpoved. (pripadne mozem zaslat relevantne zmluvy (o kupe bytu a o tych terennych pracach). Uz len pripajam, ze tu novu zmluvu odmietam podpisat, zatial som ju nepodpisal.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    technická infraštruktúra bytového domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.