Zavrieť

Porady

zamestnanie koli uveru konatel/mlada s.r.o.

Zdravim Vas,

Som v sucasnosti student, potrebujem dostat bezucelovy uver bez zabezpecenia- nakolko ziadnu nehnutelnost nevlastnim. Mam zalozenu jednoosobovu s.r.o. a som v nej aj jedinym konatelom.

Problem je, ze potrebujem co najskor zohnat nejake peniaze do firmy na dalsie investicie. Ma to ale niekolko hacikov: od rodiny sa neda, banky mi nedaju uver ako osobe, lebo nemam pravidelny prijem a firme uver nedaju, lebo este nefunguje 2 roky - funguje rok a pol.

Rozmyslal som, ze sa zamestnam vo vlastnej s.r.o. a dam si mzdu cca 20.000,-sk a po 3 mesiacoch zoberiem pozicku a znizim si mzdu, aby neboli velke odovody.

Ako je to s trvalym pracovnym pomerom na neurcito? je mozne ho "ziskat" iba po 3 mesiacoch? Je to podmienka banky: trval. pracovny pomer na dobu neurcitu.

PS: nebude si banka overovat s.r.o., ked ja ako buduci zamestnanec budem pracovat v spolocnosti, kt. nema viac ako 2 roky? niekde som cital, ze by mohol byt problem dostat pozicku a zamestanec firmy s kratkou historiou. Nemate nejake skusenosti?



Dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vedec je offline (nepripojený) vedec

    vedec
    no dalo by sa to akurat od nebankovych subjektov lebo banka si poriadne rozmysli komu da pozicku a 3 mesiace su malo podla mna a kolko ti treba na pozicanie?

    vedec je offline (nepripojený) vedec

    vedec
    a uz si skusil vypracovat projekt a ist s nim do banky a este na slovensku existuju taka poradenska sluzba s nazvom BIC hla stranka
    http://www.mspbrana.sk/index.php?partner=18
    takze skus ist tam a spitat sa ich.
    a na co je zamerany ten tvoj projekt...

    vmsux je offline (nepripojený) vmsux

    vmsux
    Pokial ja viem, tak uver dostane aj firma mladsia ako 2 roky.
    Po tom, ako dostanes uver uz nikto nikdy nekontroluje ci ti mzda este chodi. Preto ja nechapem banky, naco, ked napriklad rucim nehnutelnostou (na ktoru bude tarcha), naco treba aj vypis z uctu, ci potvrdenie o prijme, ked o prijem mozem zajtra prist...
    Ale co sa tyka tvojho pripadu, kludne si daj plat aj 30 000 mozno dostanes lepsie podmienky. Daj si na dobu neurcitu, ale zisti si, ci ta banka, kam chces ist ma podmienku posledne 3 platy, alebo 6. A este si zisti, ci mozes byt v skusobnej lehote, ked budes ziadat o uver a ci sa ta skusobna lehota rata do tej podmienky troch mesiacov.
    Takze v pohode by sa ti to malo podarit.

    vedec je offline (nepripojený) vedec

    vedec
    vmsux Pozri príspevok
    Pokial ja viem, tak uver dostane aj firma mladsia ako 2 roky.
    Po tom, ako dostanes uver uz nikto nikdy nekontroluje ci ti mzda este chodi. Preto ja nechapem banky, naco, ked napriklad rucim nehnutelnostou (na ktoru bude tarcha), naco treba aj vypis z uctu, ci potvrdenie o prijme, ked o prijem mozem zajtra prist...
    Ale co sa tyka tvojho pripadu, kludne si daj plat aj 30 000 mozno dostanes lepsie podmienky. Daj si na dobu neurcitu, ale zisti si, ci ta banka, kam chces ist ma podmienku posledne 3 platy, alebo 6. A este si zisti, ci mozes byt v skusobnej lehote, ked budes ziadat o uver a ci sa ta skusobna lehota rata do tej podmienky troch mesiacov.
    Takze v pohode by sa ti to malo podarit.
    to fakt myslis ze sa to da? skusal si to alebo si nejaky fin poradca.

    vedec je offline (nepripojený) vedec

    vedec
    ale myslim ze mu banka na taky uver neda peniaze lebo nema cim rucit...a platom sa neda rucit... lebo je to presne tak ako si povedal...

    naco treba aj vypis z uctu, ci potvrdenie o prijme, ked o prijem mozem zajtra prist...

    bugino je offline (nepripojený) bugino

    bugino
    vedec Pozri príspevok
    a uz si skusil vypracovat projekt a ist s nim do banky a este na slovensku existuju taka poradenska sluzba s nazvom BIC hla stranka
    XXX
    takze skus ist tam a spitat sa ich.
    a na co je zamerany ten tvoj projekt...
    No, projekt mam vypracovany, bol som s nim asi vo vsetkych bankach. V niektorych bol problem, ze je to velky projekt, inde zas historia. Ked som uz nemal nervy, tak som ich /napr. aj SLSP/ oslovil s tymto projektom, a ze zalozim nehnutelnost. Tipnite odpoved: Zasa nic, zevraj velky projekt na zacinajucu firmu.

    tu adresu co si mi poslal, to je iba v Kosickom a Presovskom kraji. Nakontaktoval som sa aj na rovnaku agenturu RIPC a moj projekt bol schvaleny. podmienka: zalozenie nehnutelnosti!

    Zalozit nehnutelnost v mojom pripade je nerealne, kedze ako 20 rocny nemam ziadnu.

    Moj projekt je o internetizacii spolonosti: pripojenie do internetu prostrednictvom optiky na jednom sidlisku v nie velkom meste. Je to taky bludny kruh - nejakych zakaznikov uz mam - ale na to, aby som ziskal viac, potrebujem vybudovat novu infrastrukturu /spominany projekt/.
    Uz je dost vela veci v tom zabehnutych a mam uz aj projektove dokumentacie od projektanta, ale nie su peniaze.


    ...so sad

    vedec je offline (nepripojený) vedec

    vedec
    no tak sorry ale som si nevsimol ze to je len na vychodnom slovensku...pokusil som sa ti pomoct lebo som vedel ze nieco take roiba a ako vidim tak si uz to vyskusal...

    neviem ci to pojde ale skus toto..daj si plat povedzme 30 000 a chod do banky a povedz im ze chces kupit nehnutelnost v hodnote 1-1.2 Mil korun ale to musis ten uver brat ako fyzicka osoba...tak mas vyriesenu nehnutelnost na ktoru das ten projekt...ale musis to vsetko mat v jednej banke lebo inak ti asi nedaju peniaze na projekt..
    ale neviem ci je to legalne tak sa doto nepustaj pokym nevies..

    bugino je offline (nepripojený) bugino

    bugino
    nehnutelnost potom bude mat tarchu: ten uver na fyzicku osobu. a tam sa potom neda dat zalozne pravo akoze na s.r.o.
    -ak sa mylim, opravte ma

    vedec je offline (nepripojený) vedec

    vedec
    mne vo vub povedali to ze keby ze si kupim nehnutelnost a potom na tu nehnutelnost mozem prist a predlozit projekt ale projekt moze byt vo vyske polovice ceny nehnutelnosti...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.