Zavrieť

Porady

Umyvacka riadu, podstavna

Ahojte....viem ze tu uz bolo zopar diskusii na temu umyvacka riadu. No chcem sa spytat, ma niekto skusenost s tzv podstavnou umyvackou? Respektive s umyvackou ktorej sa da dole vrchna capica a zasunie sa do linky? Potrebuje takto zasunuta umyvacka priestor na vetranie? vychadza mi to tak ze ked ju zasuniem pod linku budem mat po bokoch priestor 0,5 cm. Je treba ventilacia okolo nej? Vdaka za rady vsetkym
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Neviem o akej čapici hovoríš. Umývačku môžeš natesno zabudovať do kuchynskej linky, nepotrebuješ vetranie.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Mám nepriamo skúsenosť. Žiadne vetranie nie je potrebné. Pri sušení sa zvyšná para "uskladňuje" vo vnútri. V iných prípadoch si neviem predstaviť potrebu vetrania.

    janeecko je offline (nepripojený) janeecko

    janeecko
    praveze sa nejedna o zabudovanu umyvacku ale o volne stojacu, to som zabudol spomenut. O volne stojacu umyvacku riadu ktorej sa len vrchna "capica" ten vrchny plech da dolu a zasunie sa pod linku.
    Cital som ze sa to tak zvykne robit tak ci niekto nahodou nema skusenost

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Braňo Pozri príspevok
    Neviem o akej čapici hovoríš. Umývačku môžeš natesno zabudovať do kuchynskej linky, nepotrebuješ vetranie.
    Ide o voľne stojacu umývačku, ktorej horná "lišta" sa dá dať dole a tým pádom vsunúť pod pracovnú dosku kuchynskej linky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janeecko Pozri príspevok
    praveze sa nejedna o zabudovanu umyvacku ale o volne stojacu, to som zabudol spomenut. O volne stojacu umyvacku riadu ktorej sa len vrchna "capica" ten vrchny plech da dolu a zasunie sa pod linku.
    Cital som ze sa to tak zvykne robit tak ci niekto nahodou nema skusenost
    Mám takto riešenú samostatne stojacú myčku riadu. Nie je potrebná ventilácia. Tiež mám odmontovanú "čapicu" (vrchný plech) myčky. Nikdy to nebude úpne utesnené, takže aj keby bola potrebná ventilácia (čo nie je), tak je tam dostatočný priestor.

    janeecko je offline (nepripojený) janeecko

    janeecko
    No ono nam to vyrobca kuchyne odporucil ze to neodporuca, radsej nech si kupime zabudovanu a kedze pre nas hra financna stranka veci celkom dost podstatnu rolu tak takto by nam to vychadzalo lepsie. Pripadne nemate fotky ako to mate vsunute?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    janeecko Pozri príspevok
    No ono nam to vyrobca kuchyne odporucil ze to neodporuca, radsej nech si kupime zabudovanu a kedze pre nas hra financna stranka veci celkom dost podstatnu rolu tak takto by nam to vychadzalo lepsie. Pripadne nemate fotky ako to mate vsunute?
    Prečo vám to neodporúča? Povedal vám aj dôvod? Nebude to náhodou ten, že bude robiť o jednu skrinku menej?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Gabi, len na zabudovateľnú myčku sa dajú namontovať dvierka, to bude ten dôvod. Takto vyzerá linka, aspoň podľa mňa, kompaktnejšie.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    janeecko Pozri príspevok
    No ono nam to vyrobca kuchyne odporucil ze to neodporuca, radsej nech si kupime zabudovanu a kedze pre nas hra financna stranka veci celkom dost podstatnu rolu tak takto by nam to vychadzalo lepsie. Pripadne nemate fotky ako to mate vsunute?
    Inak to je paradox, že zabudované, ktoré majú na sebe menej materiálu (vonkajšie steny) sú drahšie, než voľnostojace. Tei voľnostojace v podstate nie sú zabudované, sú len vložené do medzery v linke. Nie sú štandardizované na zabudovanie, preto sa môže stať, že sa budú hýbať.

    Naopak, zabudovateľné majú rozmery prispôsobené na štandardné skrinky kuch. liniek.

    Ale je to jedno, či tam človek zastrčí zabudovateľnú alebo nezabudovateľnú. Ale zabudovateľná sá dá lepšie napasovať a kuch. štúdiá podľa typu už vedia, aká skrinku urobiť. Nezabudobvateľné nemajú radi, lebo nie vždy to dokážu pekne napasovať a ľudia sa potom rozčuľujú, že to nie je pekne vložené, že tam je medzera alebo že inde to pretŕča (napr. bežným problémom býva, že umývačka trčí von z linky, lebo je hlbšia ako je kuch. doska.

    Ja by som (aj som) dal do linky zabudovanú. Je to istejšie a krajšie.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Mam taketo riesenie, ziadne specialne vetranie nepotrebuje, skor by som navrhol riesit zakrytie medzery ktora vznikne medzi doskou linky a umyvackou, tadial sa Vam dostane para pri otvoreni dvierok pod dosku, tam kondenzuje a tomu je dobre zabranit. POZOR. neviem, aku znacku mas, ak je to WHIRLPOOL, spytaj sa ich technickej podpory na ich webe na zaruku. Mne pred casom potvrdili, ze aj ked tuto moznost instalacie pripustaju, stratis zaruku, pretoze je to zasah do stroja.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Tiež sme riešili zabudovanie umývačky odstránením vrchnej dosky, ale ja mám pocit, že umývačka je hlučnejšia, keďže vrchom vedú prítoky vody, a takto nie sú zvukovo tlmené. Ale neviem, ako je to riešené v orginál vstavanej umývačke.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.