Zavrieť

Porady

príspevok z ESF a trvalý pracovný pomer

Ahojte poradaci, chcela by som vediet ci je mozne prijat prispevok z ESF ako zacinajuci zivnostnik a popri tom sa v priebehu mesiaca zamestnat aj na TPP? Existuje tam nejaké obmedzenie, že ak prijmem prostriedky z ESF na zaciatok podnikania (zivnosti), tak sa nesmiem istu dobu zamestnat na trvalý pracovny pomer? Ako je to potom s odvodmi, plati ich aj zamestnavatel aj zivnostnik?
Za odpovede dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    V súčasnosti sa nevylučuje súbežný pracovno-právny vzťah a vybratie živnosti spolu s príspevkom z ESF. Teda ak myslíš príspevok na začatie podnikania, ktorý poskytuje úrad práce. Jednou z podmienok je však mať živnosť min. 2 roky.

    LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

    LILIEZ
    Dakujem za odpoved. Takze ak neviem, či tá živnost pojde resp. ci bude moje podnikanie uspesne (viem, ze to clovek nikdy nevie dopredu) je lepsie nebrat prispevok z uradu prace (z ESF), ale iba zamestnat sa na TPP a popri tom si otvorit zivnost? Myslis zeby to tak bolo rozumnejsie aj ekonomickejsie? A o tych odvodoch nevies nieco? Ak súcasne existuje aj zivnost aj TPP tak kto odvádza odvody do ZP, SP aj zamestnavatel aj zivnostnik?
    Robím na úrade práce a preto mi je táto problematika známa. Avšak čo sa týka odvodov, v tom som doma tak na 50%. Čo ale viem je, že prvý rok podnikania nemusíš platiť odvody do soc.poistovne, ale môžeš byť dobrovoľným platcom. Po roku ti potom vypočítajú výšku vymeriavacieho základu z hospodárskeho výsledku a z tohto základu potom ďalší rok platíš odvody. Tukla som si však na stránku soc. poisťovne a tam v poradni je jedna otázka podobná tvojej. Keďže sa mi tu nedá pripojiť link, skús sa tam pozrieť. Na ľavo tej stránky klikneš na SZČO, potom poradňa a príspevok sa volá: "Prednostne sa platí poistné z vymeriavacieho základu z činnosti zamestnanca". Skús si to prečítať.

    príspevok z ESF a trvalý pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.