Zavrieť

Porady

skoncenie SZCO

K 31.12 chceme ukoncit SZCO. Chcem sa opytat, ze ci sa este uctuje 12 mesiac, kedze ten by sa mal uctovat az v januari.
Co so zvysnymi pohladavkami a zavazkami?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ciaaa Pozri príspevok
    K 31.12 chceme ukoncit SZCO. Chcem sa opytat, ze ci sa este uctuje 12 mesiac, kedze ten by sa mal uctovat az v januari.
    Co so zvysnymi pohladavkami a zavazkami?
    Účtuješ všetky operácie, ktoré vznikli do 31.12.08. Pri podaní daňového priznania upravuješ základ dane o neuhradené pohľadávky a nespotrebované zásoby.

    ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

    ciaaa
    Takze v januari normalne budem uctovat december? a zavazky musia byt vsetky uhradene? a co s veeeelmi starymi zavazkami, ktore nemame uz komu uhradit, kedze veritelia uz neexistuju?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Doporučujem Vám , aby ste si našli fakt dobrého účtovníka , ktorý Vám ukončenie živnosti k 31.12.2008 účtovne spracuje , lebo vidím , že nemáte v tom jasno . Myslím že to by bolo najlepšie riešenie .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nerozumiem tvojej poznámke - december budem účtovať v januári. To znamená, že pri "bežnom" živnostníkovi, ktorý nekončí podnikanie, december nezahrňaš do DP - alebo to máš nejako posunuté ?

    ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

    ciaaa
    NO uctujem mesiac pozadu. Teda januar vo februari, februar v marci.. Myslim, ze je to tak normalne nie? Uctovne obdobie mam mesiac pozadu ako je sucasne obdobie. Zahrnam december do DP, s tym, ze si ho zauctujem v januari. Takze normalne budem uctovat uctovne obdobie december 2008 az v januari 2009?

    kvieta je offline (nepripojený) kvieta

    kvieta
    Tak toto by naozaj zaujimalo aj mna. Ako je to pri zruseni zivnosti ak uctujem pozadu?
    Teda, teraz v oktobri uctujem mesiac september.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dievčatá, nerozumiem vam. V JU nie je dôležité, kedy doklad zaevidujete = zaúčtujete v peňažnom denníku, ale dátum účtovného prípadu /zdanitelného plnenia/ z pôvodného dokladu.
    Ak boli doklady, napr. o nákupe z decembra 2008, musíte ich zahrnúť do DP za rok 2008, bez ohladu na to, že ste ich účtovali v januári 2009. Termín na podanie DP je do konca marca a ak do tohto termínu "objavíte" nejaký nezaúčtovaný doklad týkajúci sa predch.roka, podávate opravné daňové priznanie.
    Ak SZČO končí podnikanie k 31.12. bežného roka, v daňovom priznaní upravuje základ dane o neuhradené pohľadávky a nespotrebované zásoby.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kvieta Pozri príspevok
    Tak toto by naozaj zaujimalo aj mna. Ako je to pri zruseni zivnosti ak uctujem pozadu?
    Teda, teraz v oktobri uctujem mesiac september.
    S akým dátumom zapisuješ napr. bankový výpis zo septembra v peňažnom denníku ? To by zaujímalo mňa...

    ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

    ciaaa
    Kedze mi pride septembrovy vypis az v oktobri tak ho uctujem az v mesiaci oktober,no datumy uvadzam take, ake su na vypise.
    Vypisy, blocky vsetko uctujem s takym datumom aky je tam uvedeny, avsak skutocne to zauctujem az v oktobri, ked mam vsetky doklady pokope.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ciaaa Pozri príspevok
    Kedze mi pride septembrovy vypis az v oktobri tak ho uctujem az v mesiaci oktober,no datumy uvadzam take, ake su na vypise.
    Vypisy, blocky vsetko uctujem s takym datumom aky je tam uvedeny, avsak skutocne to zauctujem az v oktobri, ked mam vsetky doklady pokope.
    To je v poriadku, do DP zahrňaš všetky účtovné operácie s dátumom od 1.1.-31.12.

    ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

    ciaaa
    No ale mne ide o to, ze co s tym, ked sa rusi firma k 31.12.2008 a ja budem musiet tento mesiac uctovat v januari 2009.
    Ako teda zauctujem ten december, ked bude firma skoncena, tak musim skoncit aj ja ako uctovnicka nie?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ciaaa Pozri príspevok
    No ale mne ide o to, ze co s tym, ked sa rusi firma k 31.12.2008 a ja budem musiet tento mesiac uctovat v januari 2009.
    Ako teda zauctujem ten december, ked bude firma skoncena, tak musim skoncit aj ja ako uctovnicka nie?
    zrozumitelnejšie to už neviem napísať - všetky operácie s dátumom do 31.12.2008 zahrnieš do daň.priznania za rok 2008 - aj keď ich budeš účtovať napr. 31.3.2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.