Zavrieť

Porady

zmena ornej pody na stavebny pozemok

Chcela by som vas poprosit, ci mi vie niekto poradit ako postupovat. Mam na jednej dedine 20 arovy pozemok.ale je to zatial vedene ako orna pôda.Starosta obce mi povolil ze tento pozemok mozem zastavat.Ale neviem ako postupovat dalej.Kde a koho poziadat o zmenu.
Dakujem vopred za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    geronimo13 je offline (nepripojený) geronimo13

    geronimo13
    Ak je to v intraviláne obce, tak na to treba rozhodnutie orgánu ochrany poľnohospodárskej pôdy (odporúčam pozrieť zákon 220/2004 o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy, špeciálne § 17, odsek 5 uvádza čo je potrebné priložiť a odsek 6 čo obsahuje vydané rozhodnutie).
    Je to svojim spôsobom, aspoň z môjho pohľadu byrokracia, pretože ak je už niečo v intraviláne obce, tak by to malo byť prioritne určené na zastavanie.
    Ale ako každý zákon aj tento sa dá jednoducho obísť, ak máte 20 árový pozemok, ak ste si prečítali zákon 220/2004, tak viete, že rozhodnutie treba len ak má pozemok v intraviláne obce 1000 m2, alebo inak, rozhodnutie nie je potrebné ak má pozemok max. 1000 m2, t.z., že vám odporúčam dať geodetovi vypracovať geometrický plán, kde vám váš existujúci pozemok o výmere 2000 m2 rozdelí na dva pozemky každý o výmere 1000 m2. Potom už nepotrebujete rozhodnutie so všetkými náležitosťami, ale postačí ak dáte geometrický plán zapísať na kataster spolu so stanoviskom Obvodného pozemkového úradu (za stanovisko sa platí 100 korunový kolok, stanovisko sa vydáva na žiadosť majiteľa, potrebujete výpis z listu vlastníctva a snímku z katastrálnej mapy alebo vo vašom prípade predmetný geometrický plán) - ide o stanovisko orgánu ochrany poľnohospodárskej pôdy na zmenu 1000 m2 ornej pôdy na 1000 m2 zastavanej plochy.

    veve333 je offline (nepripojený) veve333

    veve333
    No on ten pozemok je vo vnutri obci, fakticky medzi domami, ale na papieroch je stale vedeny ako "extravilan" obce....to som asi zabudla napisat.Takze mam sa obratit na starostu? Alebo to mam ja vybavit, aby sa tento pozemok stal "intravilanom" v obci.??????

    Dakujem za rady
    Ingrid

    zmena ornej pody na stavebny pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.