Zavrieť

Porady

DVD prehrávač

Ahojte.
Kto by mi poradil nejaký schopný lacný DVD prehrávač, ktorý je schopný skoro prehrávať všetky dostupné formáty, poprípade zvládne i filmy s vyšším rozlíšením, mal by mať teda aj HDMI výstup, cca do 2000,- Sk. Na nete je plno neznámych značiek...ťažko sa vyberá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bobino38 Pozri príspevok
    Ahojte.
    Kto by mi poradil nejaký schopný lacný DVD prehrávač, ktorý je schopný skoro prehrávať všetky dostupné formáty, poprípade zvládne i filmy s vyšším rozlíšením, mal by mať teda aj HDMI výstup, cca do 2000,- Sk. Na nete je plno neznámych značiek...ťažko sa vyberá.
    Pozri sem:

    http://ishop.nay.sk/sk/catalog/produ...=50&sorting=pa

    je ich tam na mrťe. Stačí si len vybrať, formáty zvládajú skoro všetky, len ten HDMI výstup som videl až v cenovej kategórii od 2200. Ale HDMI výstup nie je podmienkou vyššieho rozlíšenia. A na takomto DVD prehrávači filmy s FullHD prehrávať nebudeš, pretože jedine na BlueRay alebo na HD DVD sú filmy s vysokým rozlíšením, klasické DVD majú filmy v štandardnom rozlíšení. A v cene do 2000 BR prehrávač nezoženieš.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    a oplatí sa kupovať DVD prehrávač, ktorý dokáže prepočítať obraz na vyššie rozlíšenie?..má tzv. videoscaler...je to riadne vidno na vyslednom obraze?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bobino38 Pozri príspevok
    a oplatí sa kupovať DVD prehrávač, ktorý dokáže prepočítať obraz na vyššie rozlíšenie?..má tzv. videoscaler...je to riadne vidno na vyslednom obraze?
    Zásadné zvýšenie kvality (ak vôbec nejaké) tým nezískaš. Z nižšieho rozlíšenia vyššie rozlíšenie je len kozmetická úprava. Skús si zobrať nejaký obrázok v malom rozlíšení a v nejakej grafickej aplikácii ho ulož vo väčšom rozlíšení. Druhý obrázok zober vo veľkom rozlíšení a ulož ho v nejakom oveľa menšom. Uvidíš, aké sú to rozdiely.

    Pre názornosť som ti také zmenšenie a následné zväčšenie urobil. Vo väčšom rozlíšení sa ten obrázok značne rozmazal. Jediné, čo videoscaler urobí je, že prechody riadkov nebudú niekedy také viditeľné.
    Mig pôvodný obrázok.jpg  
    Mig - malé rozlíšenie- zmenšený pôvodný.JPG  
    Mig - vysoké rozlíšenie - zväčšené z malého.jpg  
    1/1

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bobino38 Pozri príspevok
    ...mimochodom v nay-ke to majú predražené....
    Treba kupovať, keď je to v akcii. Ja som tak kúpil DVD rekordér a v tom čase bol najlacnejší v NAy.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ja nakupujem takto: Chcem napr. TV, ale neviem aky, idem na odborne forum, poviem co od neho ocakavam a tam ak je forum normalne (zive) tak na druhy den mam zopar odpovedi, potom si pozriem nejake recenzie a ak sa rozhodnem, ze to chcem, tak idem hladat co najlepsiu cenu, tam my velmi pomoze google. Neverili by ste, ale ak by som chcel napr. taky LCD, ktory si vyberiem v NAY a LCD ktory najdem googlom, tak to robi aj rozdiel 5000-6000 Sk s celkovej ceny cca 40000-45000 Sk. Objednavam hlavne so slov. e-shopov a ak to je na skade do 2-3 dni to mam doma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.