Zavrieť

Porady

Navštívil Vás už "VIETOR"?

účtovník, SZČO
Milí Poraďáci,

mala som kontrolu z Inšpektorátu práce - predĺžená "akcia Vietor". No, čo Vám budem hovoriť, milí to pánkovia. Dvaja. Potrebovali predložiť hoooóóódne vecí, ale vyhovela som im a všetko im predložila na počkanie. Čo ma prevelice prekvapilo, všetky dokumenty potrebovali prefotiť a brali si ich sebou. Vraj je všetko v poriadku, len prezenčka sa im nepáči. Na otázku prečo bola ich odpoveď, že v zápise si to prečítame, vraj v piatok prídu. Moja otázka znie:
1. Ako má vyzerať správna prezenčná listina? V zákone som našla, že sa má viesť ale nikde nie je uvedené akou formou a ako má vyzerať a čo má obsahovať.
2. Som povinná im prefocovať dokumenty? Ak áno, tak by nám nemali nechať nejaký ten zápis o tom, čo si od nás všetko prevzali? (A keby som nemala fotokopírku????? Tak čo by potom robili?????)
Netrpezlivo čakám na Vaše názory. Anita
Usporiadat
nadica nadica

nadica je offline (nepripojený) nadica

takže u nás tiež prefúkol Vietor... Bola im predložená dochádzka z excelu, čo je pre nich nepreukázateľná dochádzka. Vie mi niekto poradiť ako vyzerá preukázateľná dochádzka? Okrem toho kontrolujú kategorizáciu platov podľa druhu zamestnania - ups.. Ďalej zabezpečenie stravovania.. No neviem, mám pocit, že keď nenájdu nejakých načierno zamestnaných ľudí, tak sa zamerajú na papiere a vrtaju a vrtaju.. Ako je to vlastne, keď je v pracovnej zmluve dohodnute, ze sa napr. nebudu preplacat sviatky a priplatok za nocnu pracu, mozu to aj tak napadnut? Zakonnik prace je nad pracovnou zmluvou ?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
nadica
... Zakonnik prace je nad pracovnou zmluvou ?
...pracovná zmluva musí byť uzatvorená v súlade so Zákonníkom práce a pracovník sa nemôže vzdať svojích nárokov, ktoré mu zo zákona prináležia...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať