Zavrieť

Porady

Zalozenie zivnosti - otazky

Zdravim vsetkych.
Mam par otazok ohladom zivnosti. Precital som si par stranok a niektore veci mi naozaj nie su jasne. Predstavte si pripad, ze som ucitel a popri zamestnani si chcem zalozit zivnost. Tu su moje otazky

1. predmetom zivnosti by mal byt nechtovy dizajn + rucne prace (vysivky atd.), kde, resp. na koho sa obratit aby mi povedal presny nazov tychto predmetov zivnosti ako ich uviest do formulara zivnostenskeho uradu?
2. kedze "som" ucitel a chcem popri zamestnani vykonavat nechtovy dizajn a rucne prace, nie je to rovnaky druh cinnosti... Mam pravdu ked hovorim, ze voci zamestnavatelovi nemam ani oznamovaciu povinnost o zalozeni tejto zivnosti? (predpokladam, ze suhlas zamestnavatela ani nepotrebujem)
3. chcem robit nechtovy dizajn, mam certifikat - presiel som kurzom, cital som niekde, ze na takyto druh cinnosti potrebujem priestory a ich schvalenie hygienou. Je to pravda? Neda sa nechtovy dizajn robit napriklad u mna doma - zakaznici chodia priamo do bytu, pripadne chodim ja k nim? A ak to mozne je, potrebujem aj dalsie papiere, schvalenia alebo nieco podobne?
4. chcem robit rucne prace - napriklad decky. Co v pripade, ze ich budem "posuvat" nejakemu obchodu ktory ich potom preda? Potrebuju decky nejake oznacenie? A co v pripade ze ich chcem napriklad predavat cez internetovy obchod? Ake doklady o vyrobku potrebujem (nejake certifikaty, oznacenia, alebo nieco podobne)?
5. ak si zalozim zivnost popri zamestnani a zarobim (resp. trzba bude) 0,- Sk, ake poplatky, odvody a pod. ma cakaju ako zivnostnika? Co v pripade, ze za mesiac zarobim priemerne mozno 600,- Sk? Oplati sa mi vobec vybavovat zivnost ak nebudem uspesny?

Vopred dakujem za odpoved a rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    jerrysnv Pozri príspevok
    Zdravim vsetkych.
    Mam par otazok ohladom zivnosti. Precital som si par stranok a niektore veci mi naozaj nie su jasne. Predstavte si pripad, ze som ucitel a popri zamestnani si chcem zalozit zivnost. Tu su moje otazky

    1. predmetom zivnosti by mal byt nechtovy dizajn + rucne prace (vysivky atd.), kde, resp. na koho sa obratit aby mi povedal presny nazov tychto predmetov zivnosti ako ich uviest do formulara zivnostenskeho uradu? napr. nechtový dizajn, výroba výšiviek
    2. kedze "som" ucitel a chcem popri zamestnani vykonavat nechtovy dizajn a rucne prace, nie je to rovnaky druh cinnosti... Mam pravdu ked hovorim, ze voci zamestnavatelovi nemam ani oznamovaciu povinnost o zalozeni tejto zivnosti? (predpokladam, ze suhlas zamestnavatela ani nepotrebujem) potrebuješ ho len v prípade podnikania v ronakom odbore
    3. chcem robit nechtovy dizajn, mam certifikat - presiel som kurzom, cital som niekde, ze na takyto druh cinnosti potrebujem priestory a ich schvalenie hygienou. Je to pravda? áno Neda sa nechtovy dizajn robit napriklad u mna doma - zakaznici chodia priamo do bytu, pripadne chodim ja k nim? neviem presne, skús sa popýtať priamo na hygiene A ak to mozne je, potrebujem aj dalsie papiere, schvalenia alebo nieco podobne?
    4. chcem robit rucne prace - napriklad decky. Co v pripade, ze ich budem "posuvat" nejakemu obchodu ktory ich potom preda? Potrebuju decky nejake oznacenie? A co v pripade ze ich chcem napriklad predavat cez internetovy obchod? Ake doklady o vyrobku potrebujem (nejake certifikaty, oznacenia, alebo nieco podobne)?
    5. ak si zalozim zivnost popri zamestnani a zarobim (resp. trzba bude) 0,- Sk, ake poplatky, odvody a pod. ma cakaju ako zivnostnika? Co v pripade, ze za mesiac zarobim priemerne mozno 600,- Sk? Oplati sa mi vobec vybavovat zivnost ak nebudem uspesny?

    Vopred dakujem za odpoved a rady!
    .....

    Zalozenie zivnosti - otazky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.