Zavrieť

Porady

Sociálna poisťovňa postupuje pohľadávky...

V uplynulých dňoch niekoľko klientov obdržalo Oznámenie o postúpení pohľadávky na základe Zmluvy o postúpení pohľadávok postúpila SP svoje pohľadávky (väčšinou 2002,2003) spoločnosti Bencont Investments s.r.o. Malý Trh 2/A, 911 08 Bratislava (podčiarknuté je citované z listu).

Nakoľko takéto oznámenie prišlo aj môjmu otcovi - bývalý SZČO a okrem adresy na liste nesedí nič - ani Obchodný názov - vraj AUTOBAZÁR - v živote nepodnikal s autami - rozhodla som sa zistiť čo to za firma je postupník:

Bencontov je v orsr.sk veľa, ale veru Bencont Investment sídli na inej adrese. Dokonca táto spoločnosť nemá vymáhanie pohľadávok ani v predmete činnosti.

Nemôžete mi prosím niekto objasniť, ako je toto možné?
Ďakujem.
Usporiadat
maros554 maros554

maros554 je offline (nepripojený) maros554

podal, diky...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Ja na tvojom mieste neotáľam a idem za komerčným právnikom - advokátom.
0 0
tatramat tatramat

tatramat je offline (nepripojený) tatramat

Oddiel: Sro Vložka číslo: 50531/B

Obchodné meno:
BENCONT INVESTMENTS, s. r. o.
(od: 02.08.2008)
BENCONT INVESTMENTS s. r. o.
(od: 27.05.2008 do: 01.08.2008)
GP & L, s.r.o.
(od: 01.07.2005 do: 26.05.2008)
Sídlo:
Astrová 2/A
Bratislava 821 01
(od: 02.08.2008)
Malý trh 2/A
Bratislava 811 08
(od: 23.01.2008 do: 01.08.2008)
E. B. Lukáča 2
Martin 036 01
(od: 10.05.2006 do: 22.01.2008)
Rázusova 3
Martin 036 01
(od: 01.07.2005 do: 09.05.2006)
IČO:
36 432 105
(od: 01.07.2005)
Deň zápisu:
01.07.2005


http://orsr.sk/vypis.asp?ID=120271&SID=2&P=1

Takže táto firma sídlila na adrese Malý trh 2/A , Ba aktuálne ASTROVÁ 2/A, BA.

Ide o to, či vám vznikol záväzok a či náhodou už nie je premlčaný. Ak je premlčaný, tak potom stačí súdu po zaslaní podanej žaloby zo strany žalobcu zaslať odpor voči žalobe s dôvodom, že sa jedná už o premlčaný záväzok a vec by mala byť uzatvorená. Zaplatený poplatok za podaný odpor lebo iba tak sa dá bráni, treba žiadať v odpore od žalobcu, aby ho súd zaviazal ho zaplatiť.
0 0
miki.k miki.k

miki.k je offline (nepripojený) miki.k

aj ja som v tom...pred rokom som obdržal dop.zásielku a moja reakcia bola následovná: Vážená spoločnosť
BA ONE sro dňa 23.10.2008 som obdržal doporučenú zásielku zo sociálnej poisťovne z ktorej som sa dozvedel,že Vám bola postúpená pohľadávka voči mojej osobe vo výške 2126skk, vzniknutá v roku 1998. Chcel som Vás upozorniť na to , že sociálna poisťovňa postúpila pohľadávku, ktorá je zo zákona premlčaná.Túto skutočnosť som následne konzultoval telefonicky s Vašou pracovníčkou , ktorá ma uistila o vyrozumení daného problému.Na koľko sa dodnes tak nestalo, vyzývám Vás o stanovisko k danej pohľadávke.-samozrejme žiadne stanovisko neprišlo a nasledovali ešte z mojej strany telefonáty a z druhej uistenie o riešení problému.....
-riešenie prišlo 22.9.2009 upovedomenie o začatí exekúcie exekútorského úradu Judr.Ing.Štefana Hrebíka z Malaciek.../super/ vo výške 150 € kde si exekútor z pohľadávky 70,57€ vyrátal 10% odmenu 33,19 € + dph 6,31 € /z tej matematiky som jeleň/
-ak je niekto v podobnej situácii telefóny na spoločnosť
BA One, s.r.o. Lermontovova18, 811 05 Bratislava, IČO: 36 722 316 neexistujú a ja by som potreboval pomôcť
-je pohľadávka voči mojej osobe premlčaná ?
-exekutor ma/nema/musi/nemusi zastavit exekuciu proti mojej osobe?
za rady ďakujem a dúfam že pomôžem aj iným...



0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Čo sa týka "premlčaných" pohľadávok voči poisťovniam ( Sociálnej a zdravotným) tak tieto ich pohľadávky nie sú premlčané, ak nie je splnená oznamovacia, resp. registračná povinnosť, t. j. ak ti chýba nejaká prihláška alebo odhláška. Toto si ešte prever a ak máš všetky náležitosti v poriadku, tak by si sa mal obrátiť na právnika ...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

.. a ešte ma napadlo, nemal si vzniesť námietku premlčania písomne?
0 0
miki.k miki.k

miki.k je offline (nepripojený) miki.k

ďakujem za reakciu,vzniesol som námietku premlčania písomne a teraz čakám na výsledok...určite dám vedieť ako dopadnem a dúfam že môj príspevok pomôže aj iným...ahoj
0 0
darinka100 darinka100

darinka100 je offline (nepripojený) darinka100

Mňa by ešte zaujímalo či je Sociálna poisťovna povinná upovedomiť povinného /čiže dlžníka/, že zaslala Návrh na začatie exekučného konania exekutorovi.
0 0
lunavi lunavi

lunavi je offline (nepripojený) lunavi

maros554 Pozri príspevok
potreboval by som poradit dostal som oznamko o postupeni pohladavky. ale-mam doklad o zaplateni (sek)+ vyjadrenie socialnej poistovne, ze moja uhrada bola zle zauctovana a vedena ako neuhradena nedopatrenim. zaroven ma informovali, ze si mam uhradu pohladavky uplatnit u vymahaca. otazka znie:mam cakat ci sa mi ozve vymahac (kopiu vyjadrenia SP dostal), alebo mam ziadat SP, aby si ne/pohladavku vyriesila u vymahaca sama? nerad by som cakal do doby, kym sa uz nebude dat nic dohladat v starych dokladoch/databazach. dik moc...
ak máš pohladavku kt. nieje splatená mal by si sa ozvať firme na kt. postupila ... oni sa ti môžu a určite ozvu po nejakom čase ale ber na vedomie že uroky rastu a čim neskôr sa ozveš tým bude vyššia suma vymahanej pohladavky najlepšie je si dohodnuť splatk. kalendar
0 0
lunavi lunavi

lunavi je offline (nepripojený) lunavi

darinka100 Pozri príspevok
Mňa by ešte zaujímalo či je Sociálna poisťovna povinná upovedomiť povinného /čiže dlžníka/, že zaslala Návrh na začatie exekučného konania exekutorovi.
ak je ta pohladavka postupne tak ano ... ak nieje tak nemusi ale skôr to je určene vyškou pohladavky a dobou nesplacania
0 0
lunavi lunavi

lunavi je offline (nepripojený) lunavi

miki.k Pozri príspevok
aj ja som v tom...pred rokom som obdržal dop.zásielku a moja reakcia bola následovná: Vážená spoločnosť
BA ONE sro dňa 23.10.2008 som obdržal doporučenú zásielku zo sociálnej poisťovne z ktorej som sa dozvedel,že Vám bola postúpená pohľadávka voči mojej osobe vo výške 2126skk, vzniknutá v roku 1998. Chcel som Vás upozorniť na to , že sociálna poisťovňa postúpila pohľadávku, ktorá je zo zákona premlčaná.Túto skutočnosť som následne konzultoval telefonicky s Vašou pracovníčkou , ktorá ma uistila o vyrozumení daného problému.Na koľko sa dodnes tak nestalo, vyzývám Vás o stanovisko k danej pohľadávke.-samozrejme žiadne stanovisko neprišlo a nasledovali ešte z mojej strany telefonáty a z druhej uistenie o riešení problému.....
-riešenie prišlo 22.9.2009 upovedomenie o začatí exekúcie exekútorského úradu Judr.Ing.Štefana Hrebíka z Malaciek.../super/ vo výške 150 € kde si exekútor z pohľadávky 70,57€ vyrátal 10% odmenu 33,19 € + dph 6,31 € /z tej matematiky som jeleň/
-ak je niekto v podobnej situácii telefóny na spoločnosť
BA One, s.r.o. Lermontovova18, 811 05 Bratislava, IČO: 36 722 316 neexistujú a ja by som potreboval pomôcť
-je pohľadávka voči mojej osobe premlčaná ?
-exekutor ma/nema/musi/nemusi zastavit exekuciu proti mojej osobe?
za rady ďakujem a dúfam že pomôžem aj iným...



táto pohladávka kedže bola premlčaná skôr ako ju SP postupila Vy danú sumu už nemusíte uhrádzať pošlete oznamenie o premlčaní na opravneného resp na firmu ktorej bola postupena a oni si budu žiadať vrátenie celkovej sumy pohlad. kt. odkúpili po premlčani
1 0
lunavi lunavi

lunavi je offline (nepripojený) lunavi

hmm to by bolo riešenie ale myslim že to nemá vyznam kedže aj napriek tomu že pohladavka bola premlčaná záleži na tom ako dlho trvá splácanie danej pohladavky resp či vôbec bola splacana ak na to dlžnik "kašlal" ... daná firma môže požiadať o predlženie lehoty splatnosti a tým pohladavka bude obnovena ......
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať