Zavrieť

Porady

Soľná lampa

Dnes som si všimla, že zo soľnej lampy mi začala tiecť voda s kryštálmi soli. Už ste sa s tým stretli? Neviem čo s tým, lebo ja mám lampu so žiarovkou, nie so sviečkou ako to býva zvyčajne. A keďže je tam el. prúd, tak neviem či je ešte použiteľná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anka_p je offline (nepripojený) anka_p

    anka_p


    viem že je pracovný deň a k tomu pondelok a riešia sa tú iné veci, ale snád sa niekto nájde kto bude vedieť čo s tým.....

    mirpo je offline (nepripojený) mirpo

    Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
    anka_p Pozri príspevok
    Dnes som si všimla, že zo soľnej lampy mi začala tiecť voda s kryštálmi soli. Už ste sa s tým stretli? Neviem čo s tým, lebo ja mám lampu so žiarovkou, nie so sviečkou ako to býva zvyčajne. A keďže je tam el. prúd, tak neviem či je ešte použiteľná.
    Ja mám síce lampu na sviečku, ale máme v dome vlhko a tiež mi z nej tiekla voda. Skús lampu postaviť k/na radiátor, aby sa vlhko začalo odparovať. Potom ju budeš môcť používať. Kým sa voda neodparí, radšej by som ju nepoužívala.

    jankazb je offline (nepripojený) jankazb

    Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac jankazb
    Mám el. soľnú lampu, a pri svietení z nej tečie voda. Zdá sa mi to logické, aj soľná jaskyňa by sa vo vysokom teple "topila". Mňa skôr trápila možnosť poškodenia nábytku, tak som to vyriešila skleneným tanierikom na sviečku. Dúfam že el.zapojenie to ľahké orosenie zvláda, lampy by som sa nerada vzdala.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Soľná lampa sa začne topiť, ak je vo vlhkom prostredí. Daj ju niekde dobre vysušiť a môžeš ju normálne používať ďalej. Ja som ju vysúšala tak, že som ňou pravidelne svietila. Aj to malé teplo z tej slabej žiarovky stačí na to, aby sa lampa vysušila. Ak sa bojíš ju teraz zapnúť, tak z nej vyber celé vnútro - ide to ľahúčko, sú tam len 2 spružinky - a nechaj niekde na radiátore vysušiť práve tú elektrickú časť.

    anka_p je offline (nepripojený) anka_p

    anka_p
    dakujem za rady
    tiež sa mi zdalo logické, že z nej tečie voda, ale po piatich rokoch?! doteraz bola stále suchá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.