Zavrieť

Porady

Hamachi

Ahojte, mám už nainstalovaný program hamachi, vie mi niekto po krokoch poradit, ako sa cez to prepojím so susedom, aby bol lan?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    hamashi som davnejsie testoval a uz sa presne nepamatam, jak sa to nastavuje, takze poviem len princip:
    myslim, ze je tam wizard (sprievodca). Jeden z vas dvoch vytvori siet, napr tomas, heslo das ******* (jake chces). Ak budes mat hamashi zapnute, tak kamosovy povies aby sa pripojil na existujucu siet tomas a zada aj heslo co mu povies, to by malo byt tak asi vsetko. obidvaja mate vytvorene v PC virtualne sietovky s virtual. IP adresamy, takze pripajate sa uz na tie virt. IP

    tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

    tomas67
    O.K, lenže ja som to zo susedom skúšal,keď sa už pripojím, vytvorím sieť ja, sused sa tam pripojí, najprv tam bliká taká zelená bodka, a potom tam naskočí modrá bodka, a nejde to, nemá tam náhodou byť stále zelená bodka?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    hmmm teraz uz neviem, jak a co ma blikat, skus ping, ked sa dobre pamatam, tak staci kliknut na tu virtual. IP v okne na overenie pingu
    Viac info http://www.hamachi.cz/index.php?lang=cze&page=home

    vyr skalny je offline (nepripojený) vyr skalny

    vyr skalny
    Ano, ma svietit stale zelena, tiez som cez to kedysi hraval. A este si spominam ze bolo treba vypnut ochranu vo firewalle aby to pripojenie nebolo blokovane.

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Fero11 Pozri príspevok
    Mne sa zda zas, ze by to malo ist aj cez firewall, ale mozes ho skusit vypnut
    Cez firewall to stopro nejde. Musi bud povolit sietovanie vo firewalle, alebo ak to nevie, uplne vypnut.
    Ale ked su susedia, mozno su na jednej sieti od jedneho lokalneho poskytovatela, tak som presvedceny, ze v tom pripade nebudu potrebovat ani hamachi. Staci, aby si zistili ip-ky jeden od druheho a mali by to rozbehat.

    tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

    tomas67
    Vo firewalle mám povolený fríval na hamachi, aj na tie hry čo chcem hrať, len to je ten problém, že keď sa sused prihlási ku mne do siete hamachi, chvýľu bliká zelená bodka aj mne, aj jemu, a zachvýľu omodrie´, a to je zle?, alebo nie?.

    tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

    tomas67
    Mám Windows XP Home Edition, a ešte niečo: jeden ujo mi hovoril, že windows XP home edition nieje stavaný na zdielanie a hranie po sieti, je na tom niečo pravda?

    tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

    tomas67
    A skúšal som sa dostať na sieť Flat Out1, to ide, tam stále svieti zelená bodka, tak to je O.K, ale čo s mojim susedom?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    aky mas firewall, ping moze byt blokovany firewallom. Skus tracert na kamosovu fizicku IP, ze kolko je medzi vami hopov.
    A hlavne by som kontaktoval providera a povedal mu co chcem
    Naposledy upravil Fero11 : 14.10.08 at 20:01

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ale Hamachi musí mať povolený aj jeden aj druhý vo firewalle. Ináč jednému to pustí a druému to zastaví. Zelené značí, že je pripojené, no keď vzápätí je modrá, značí spojenie existuje , ale nie je pripojený.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.