Zavrieť

Porady

Poistovna nereaguje...:(

Ahojte poradaci, prosim poradte mi s mojim problemom. Zivotna poistka mi predcasne zanikla v januari 2006. Nakolko som rozhodnutie poistovne o jej zaniku neakceptovala, platila som im aj nadalej poistne. V aprili tohoto roku sud rozhodol, resp. potvrdil rozhodnutie poistovne, ze poistka zanikla v jan. 2006, co respektujem (sudili sme sa ohladom niecoho ineho). Nakolko mi vznikol preplatok a poistka ma i svoju odkupnu hodnotu, poziadala som oficialnym listom poistovnu o vratenie tychto fin. prostriedkov. Po 7 tyzdnoch cakania som nedostala ziadne vyjadrenie, tak som sa telefonicky informovala, co je s mojimi peniazmi. Pracovnicka poistovne ma uistila, ze list sa dostal do spravnych ruk a riesi sa. Cakala som dalsie 2 tyzdne na odpoved, no marne. Napisala som teda dalsiu vyzvu k uhrade dlznych penazi, pretoze mam to, ze disponuju s peniazmi, na ktore uz stratili po zaniku poistky narok a teda mam pravo na ich okamzite vratenie. Ubehol dalsi tyzden a nic. Co mam dalej robit? Sudit sa nechcem, jeden sud som s nimi uz prehrala, nemam uz na to nervy ani peniaze. Naviac som v 6 mesiaci tehotenstva a stres mi teda neprospeje. Dakujem velmi pekne za vase nazory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    zájsť osobne do poisťovne a zistiť prečo viazne odoslanie peňazí na váš účet / telefonicky sa tieto veci neriešia práve najvhodnejšie /
    hlavne sa nestresujte - všetko dopadne vo váš prospech

    Poistovna nereaguje...:(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.