Zavrieť

Porady

SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

Ahojte,

mozte mi poradit co ktora postova sluzba je najvyhodnejsia co sa tyka pomeru kvalita/cena v ramci dodavania tovaru (velkost obalky A4 do 500g) zakaznikom pri eshope?

Nejaky coto mensi prieskum som si urobil ale niesom nadseny ani z jedneho riesenia. Tu je zatial suhrn toho co som nasiel, mozte to pripadne doplnit.

Slovenska Posta
+ Postovne s dobierkou zhruba do 100sk
- Dlha doba a nespolahlivost dorucenia a s tym suvicie pripadne straty a reklamacie

DPD kurier
+ Rychly a spolahlivy
- najlacnejsiu sluzbu co som nasiel je Mali Balik do 3kg vramci SR 150 + 49 dobierka

UPS
prilis drahy pre vnutro statnu prepravu.

Co sa tyka Ceskej Republiky
nic rozumne som nenasiel iba DPD cez 300sk.

Niesom ci celkom isty teda ako su schopne niektore eshopy ponukat prepravu za 100sk aj s dobierkou. Iba ak vsetko nad 100sk platia z vlastneho vrecka.
Ak s tymito sluzbami ma niekto skusenosti ocenil by som akukolvek radu ako nato.


Diiiiik

Michal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Skúsenosti so Slovenskou poštou - za 3 roky fungovania sa mi nestratila ani jedna dodávka cey eshop. Je pravda, že občas to trvá dlhšie, ale 1. triedou obálka by mala dojst do 24 hodín a príplatok je minimálny. Balík zaručujú do 48 hodín.
    Obyčajný balík občas putuje dlhšie, ale niekedy podávam balíky aj v sobotu a v pondelok sú na mieste určenia.

    viktora je offline (nepripojený) viktora

    viktora
    Moja osobná skúsenosť s poštou-chodím na poštu takmer každý 2.deň, keď posielam balíčky 1.tr.-málokedy príde na 2.deň, niekedy 2, 3 dni.... Najnovšie-pred mesiacom sa mi stratil balíček, samozrejme som podala reklamáciu-balíček bol posielaný 1.tr a doporučene....dnes, deň pred ukončením reklamácie mi prišlo oznámenie...že si podľa ich skvelých podmienok predlžujú lehotu na vyšetrenie reklamácie o ďalších 30 dní...???! Ja s tým nesúhlasím...asi tam pôjdem osobne..ale nepáči sa mi to...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Moja skúsenosť: ak máš pravidelné zásielky,dá sa skoro so všetkými prepravnými službami dojednávať,idú dosť dole pod cenu, ktorú udali po prvý krát.
    Ťažšie balíky sa vždy dajú posielať lacnejšie ako malé a ľahké
    Ja som bola spokojná s http://www.remax.sk/.
    Boli ústretový a seriózny.

    igor111 je offline (nepripojený) igor111

    igor111
    My posielame postou. Pomerne vela a zatial sa nic nestratilo.

    Postovne mame 69.- Sk a zvysok doplacame my

    jumo je offline (nepripojený) jumo

    jumo
    Mam internetovy obchod necely rok a posielam vacsinu balikov cez Slovensku postu. Kazdy balik posielam, 1. triedou a poistim ho. Zatial sa nic nestratilo. Jednotna cena postovneho je 119,- Sk. Vacsinou sa balik do tejto ceny "zmesti" a ak nie doplacam maximalne niekolko desiatok korun.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    za danych podmienok by som urcite posielal postou, a ak to ma taku hmotnost a rozmery tak neposielaj ako balik ale ako list (je to este lacnejsie) 1.triedy a prijemca to ma na druhy den u seba.

    SLOVENSKA POSTA ALEBO KURIER?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.