Zavrieť

Porady

Zvlastny druh chrobakov v domacnosti

Dobry den,

v domacnosti sa nam postupne vo vsetkych miestnostiach zacali objavovat male chrobaky. Su svetle, maju tmavsiu hlavu a rychlo sa pohybuju. Ich oblubenym miestom vyskytu su vypinace na svetlo a podoblocnice. Nema niekto skusenosti s ich nicenim? Dakujem.

Update: najnovsie ich nachadzame v skrinkach, kde su kuchynske utierky, servitky, co potvrdzuje nazor jedneho poradaka, ze ide o chrobaky, ktore maju radi papier. Neviete niekto, ako sa tieto chrobaky volaju a co na nich plati? Fotku pridam neskor - na bielom podklade vyzeraju svetlo sive, velkost cca 1 mm. Tak neviem, ci mame viac druhov, alebo rozne sfarbenie suvisi s vyvojovymi stadiami...
Naposledy upravil Laura023 : 20.10.08 at 15:14 Dôvod: update
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Laura023 Laura023

Laura023 je offline (nepripojený) Laura023

Dakujem, dakujem, dakujem.. Skutocne je to ten druh "chrobakov" - staublaus - ktory mame. Som Vam velmi vdacna, konecne mozeme proti tomu nieco ucinne podniknut.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Ahojte. Mám problém. V celom byte sa nám vyskytujú malinké hnedé chrobáčiky. Sú úplne všade, nie,že by ich bolo veľa ako mravcov ale je to nepríjemné keď vám lozia kade tade. Nevieme ich nikde lokalizovať. Sú pod kobercom, vo vázičke, v skrini... Všade. Neviete mi poradiť čo to môže byť? Kde to mám hľadať ich hniezdo? A ako sa ich zbaviť? Ďakujem
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Su take ako rasca, dlhe a uzke?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
tetrisss Pozri príspevok
Su take ako rasca, dlhe a uzke?
ani nie.skorej take male baculaté a ked ich zmačkneš tak puknú
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No tak, sorry, take nastastie nemam.
0 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

pasuliatko Pozri príspevok
ani nie.skorej take male baculaté a ked ich zmačkneš tak puknú
My sme mali s tým problém a poprezerali sme úplne všetky potraviny (zásoby v skrinkách, špajzi, aj tie, ktoré ešte neboli otvorené) tam sa najviac zdržiavajú. Ťažko povedať, z čoho sú, lebo sme ich našli aj v čaji, múke... Našťastie sme sa ich zbavili, ale trvalo to dlho. Prajem veľa trpezlivosti.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
andrejka a Pozri príspevok
My sme mali s tým problém a poprezerali sme úplne všetky potraviny (zásoby v skrinkách, špajzi, aj tie, ktoré ešte neboli otvorené) tam sa najviac zdržiavajú. Ťažko povedať, z čoho sú, lebo sme ich našli aj v čaji, múke... Našťastie sme sa ich zbavili, ale trvalo to dlho. Prajem veľa trpezlivosti.
oni sú všade.a ako ste sa toho zbavili doma?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
sa mi zdá, že keď sme bývali v činžáku tak sme tie "ziziky" mali. Zdroj bola múka. Ale potom sa rozlezú všade.
Zbaviť sa ich dá tak, že všetky otvorené sypké potraviny (ostatné daj do nádob , ktoré uzavrieš)- zlikvidujete, nepodceňuj naozaj ani čaj! Ak všetko dostupné zlikviduješ malo by to ustúpiť, nebudú sa mať kde množiť.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Nie sú to tieto???





pozri tému:http://www.porada.sk/t92552-zvlastny...omacnosti.html
Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 20:24
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
alla66 Pozri príspevok
bléé , tieto som ja nemyslela
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
alla66 Pozri príspevok
nieviem pod mikroskop som ich nedávala nie nie su.
Naposledy upravil pasuliatko : 14.04.09 at 20:42
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Bionda Pozri príspevok
sa mi zdá, že keď sme bývali v činžáku tak sme tie "ziziky" mali. Zdroj bola múka. Ale potom sa rozlezú všade.
Zbaviť sa ich dá tak, že všetky otvorené sypké potraviny (ostatné daj do nádob , ktoré uzavrieš)- zlikvidujete, nepodceňuj naozaj ani čaj! Ak všetko dostupné zlikviduješ malo by to ustúpiť, nebudú sa mať kde množiť.
a je možné,že sa nám rozliezli do celého bytu?lebo sú všade.kuchyňa, obývačka, moja izba, spálňa.....
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Majú tykadlá? Pozri lupou
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
peterbe Pozri príspevok
Myslím, že to budú asi tie čo maju radi aj papier, žijú v knihách, pod obrazmi na stenách a pod. Ak to budú tie, tak sú podľa mňa neškodné a ja ich nezabíjam. Možno by som začal, keby ich bolo veľa.
ja som ich našla zažraté v starej zarámovanej fotke
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Laura023 Pozri príspevok
Dakujem za tip... ta diskusia sa tyka presne toho problemu, ktory mam, len, zial, ani oni nevedia, co s nimi. Tiez byvam v novostavbe, rovnako ako diskutujuci. Nechapem, odkial mozu tie chrobaky byt...
my bývame v starom tehlovom dome aj 50 rokov má tento dom.
0 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

My sme takmer všetky potraviny postupne vyhádzali. Jedine takto sme sa ich zbavili. Ako písala Bionda, boli väčšinou v sypkých potravinách, múka, sladké veci a dokonca aj v bylinkovom čaji. Treba naozaj úplne všetko poprazerať a otvorené veci vyhádzať.
0 0
slnecnicaa slnecnicaa

slnecnicaa je offline (nepripojený) slnecnicaa

nam zabral bobkovy list, dala som ho do skrinky s koreninami a potravinami, kde sa vyskytli chrobaciky, a samozrejme vsetky potraviny v ktorych boli (cervena paprika, granko, koreniny,...) sme vyhodili
0 0
srsr srsr

srsr je offline (nepripojený) srsr

Tiež sme ich mali v bytovke narýchlo prerobenej , kde všetko vlhlo aj v kuchynskej linke bola plieseň. po sťažnostiach, nám prišli vystriekať byty...potom už bol pokoj. Jediná odpoveď bola, že sú to zdraviu neškodné chrobáčiky. A pleseň, že tiež moc neškodí
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ten náš má bledo hnedú hlavičku a tmavo hnedé telo a má to aj krídla fuj
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
múčiar obyčajný

* Nemali by sa uskladňovať žiadne príliš veľké zásoby. Čím dlhšie sa múka, müsli, sušené ovocie atď. uchováva, tým väčšie je nebezpečenstvo napadnutia!
* Dózy so zásobami alebo otvorené balenia by sa nikdy nemali nechávať stáť otvorené, ale mali by sa uchovávať vo vzduchotesných nádobách z plechu, skla alebo plastu.
* Zásoby vždy uskladňovať v suchu a chlade. Veľa molí je citlivých na chlad.
* Sieťky na oknách bránia príletu molí a múčiarov.
* Vrecká alebo papier proti hmyzu odháňajú škodcov od zásob potravín.
* „Feromónové nástrahy“ pozostávajú zo „sexuálnych lákadiel“, ktoré vábia a usmrcujú samčekov. A bez samčekov nemôžu samičky klásť nové vajíčka. Feromónové pasce sa obzvlášť hodia na ochranu potravinových zásob pri dlhšej neprítomnosti. Okná by sa však mali otvárať len vtedy, keď sú na nich sieťky, inak sú prilákané najprv samčeky z vonku.
* Ak sú potravinové zásoby napadnuté, mali by sa ako prvé najprv celkom odstrániť mimo domu. V prípade pochybností je treba vyhodiť skôr viac a neuchovávať zásoby, ktoré sú eventuálne znečistené – lebo potom sa pliaga šíri smelo ďalej!
* Skriňa, v ktorej sú napadnuté potraviny uskladnené, by sa mala dôkladne povysávať, mala by sa vytrieť vlhkou (nie mokrou) handrou a vzápätí dobre vysušiť. Kúty, škáry a diery je najlepšie vysušiť fénom. Teplo zničí aj prípadné vajíčka. (Pozor pri citlivom povrchu nábytku!)
* Na zničenie škodcov potravinových zásob človek potrebuje trpezlivosť. Lebo: V skriniach na potraviny a v bezprostrednej blízkosti potravín by sa nemali používať žiadne spreje proti hmyzu. Špeciálne vrecká proti hmyzu vylučujú účinnú látku v malých dávkach po dobu dlhú niekoľko mesiacov.
Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 20:24
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať