Zavrieť

Porady

NOVY ZAKON O REGISTRACNYCH POKLADNICIAH - TOTO JE UZ TROCHU PRIVELA

Zdravim Vsetkych poradakov.

Precitali ste si novy zakon 289/2008 o registracnych pokladniciach? Podla toho co je tam napisane sa mi vidi ze sa tento stat stava diktaturov. V Spanielsku a Taliansku maju kasy v pazi a podnikanie tam prekvita. Polsko je kapitola sama o sebe kde kasy ukazuju iba cas na displey.

Novy Zakon hovori.

- Danovy urad vyda ochranny znak ktory sa nahra do pamate a bude sa tlacit na uctenkach. To znamena ze bude treba kupit novu kasu alebo zase upgradovat chip. Predpokladam ze to bude zase riesene nejakym upgrdom ktory vsetci budu musiet mat a zase "ZA NASE PENIAZE" samozrejeme.

- Kazda kasa bude oznacena Blombou ktoru danovy urad vyda. Cize autorizovany technici si budu musiet vyzdvihnut tieto blomby na uradoch a lepit ich na kasy. Za Poplatok smozrejme.

- Kazda kasa bude oznamovat "POVINNU UDRZBU". Podnikatel musi do 2 mesiacov od zobrazenie tejto informacie zavolat technika ktory mu spavi udrzbu. Nechapem co chce na kase udrzbovat.

- Vzdy ked bude robit udrzbu tak stiahne aj informacie o predaji a vsetkych Grandotaloch a posunie tuto informaciu Danovemu uradu. Nepaci sa mi ze nejaky technik bude vediet o udaje o mojej trzbe. Nech si danovy urad posle svojich ludi a stahuje si taketo info v tom pripade nemam namietky. Samozrejme za poplatok.


Vo vseobecnosti si myslim ze ked chce danovy urad robit takuto kontrolu a je to akcia z ich strany tak by to mali robit bezplatne. A nie zase len vytahovat peniaze z nasich vrecak.

Napiste co si myslite.
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pedantmk Pozri príspevok
Čo sa týka doterajšej výnimky, že pri vystavení faktúry (t.j.vzniku pohľadávky) podnikateľ nemusel prijatú tržbu evidovať na pokladnici a teraz musí, ostáva v platnosti: nemusí pri pohľadávke podnikateľ versus podnikateľ, musí evidovať pri pohľadávke podnikateľ - nepodnikateľ
zjavne som asi spadla z jahody, ale toto, že evidovať treba uhradu pohľadávku vtedy, ak ide o fakturu vystavenú pre nepodnikateľa čítam prvý krát.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Veru, pedantmk, vysvetli, kde si to takto počul/čítal? Aj mňa to zaujíma.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Rozalka Pozri príspevok
Veru, pedantmk, vysvetli, kde si to takto počul/čítal? Aj mňa to zaujíma.
po pravde, ked sa nad tým zamýšľam, tak malo by to istú logiku. Platby v hotovosti medzi podnikatelmi nad 100t sa hlasia na DU, takze tam by registracka nebola potreba. A ked ide o nepodnikatelov, tak potom uz podchytia uplne vsetko.

No ale ak toto bol zámer
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Dáša_ Pozri príspevok
... Platby v hotovosti medzi podnikatelmi nad 100t sa hlasia na DU, takze tam by registracka nebola potreba....
Dáša, aj toto je novota;§35 odst.5 hovorí o platbách fyzickým osobám...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Stefan2005 Pozri príspevok
Dáša, aj toto je novota;§35 odst.5 hovorí o platbách fyzickým osobám...
Ďakujem tuším mi pár vecí uniklo
0 0
pedantmk pedantmk

pedantmk je offline (nepripojený) pedantmk

Ospravedlňujem sa za dezinformáciu, to sa týkalo generálneho zákona o prijatí Eura a následnej povinnosti duálneho zobrazovania.

Ale dobrý pokus nie ?
Treba ale dať hlavy dokopy a niečo vymyslieť, alebo len preto aby som nemusel kupovať elektronickú pokladňu (a ak ju kúpim do 31.3.2009 potom počítať s kúpou ďalšej po 31.12.2010) tak mám všetky úhrady faktúr riešiť bezhotovostne ?

Toto novodobé výpalníctvo a lobing sa už prestáva páčiť - a vraj podpora malého a stredného podnikania.

Je isté, že finančná kríza minie v podstate skoro jediného výrobcu elektronických pokladní v SR a niekoľkých výrobcov fiskálnych modulov.
0 0
pedantmk pedantmk

pedantmk je offline (nepripojený) pedantmk

Ešte jedna vec ma zaujala:
Ochranný znak "MF" ktorý musí byť vytlačený na ostrých dokladoch a uzávierkach má dané rozmery. V prílohe podľa minimálnych rozmerov by to bolo cca 2,2 mm x 2,2 mm.
To načo sa má tlačiť na papier takáto špinka ????

Nikto na to nemal pripomienku, či keď to neovplyvňuje príjem do štátneho rozpočtu tak sa nad tým nezamyslia !!!
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

Chcem sa opýtať, ako to potom bude vyzerať napr. s predajnými modulmi ekonomických softvérov. Napr. Pohoda má modul, kasa, ktorý rovno z účtovného programu tlačí cez fiškálnu tlačiareň bločky.
0 0
pedantmk pedantmk

pedantmk je offline (nepripojený) pedantmk

Ziarowka Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, ako to potom bude vyzerať napr. s predajnými modulmi ekonomických softvérov. Napr. Pohoda má modul, kasa, ktorý rovno z účtovného programu tlačí cez fiškálnu tlačiareň bločky.
V novom zákone je vedený pojem fiskálna pamäť, na ktorú sú také požiadavky, že pevný disk v PC ich spĺňať určite nebude.
To znamená že ku každému ekonomickému SW - resp.modulom typu kasa je potrebné pripojiť fiskálny modul (cca 10.000 Sk / 331,94 EUR ) prípadne použiť EURO elektronickú pokladňu ako náhradu modulu.
Modul je zapojený medzi PC a tlačiarňou, podľa nového zákona musí mať okrem iného aj samostatné zobrazovacie zariadenie (displej).

Veľa šťastia, peňazí a nervov s kontrolami prajem...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať