Zavrieť

Porady

zvysenie vyzivneho na deti

ahojte,

ja som rozvedena od r.2001, vtedy otcovi deti/ vo veku 3 a 6 rokov/-akoze nezamestnanemu prisudil sud platit 300Sk na mladsiu a 200 Sk na st.dcerku.Od r. 2004 , ked sme sa odstahovali zo str.Slovenska do BA sme sa dohodli na sume 3000 SK,samozrejme to bola mimosudna dohoda.Teraz som chcela, aby platil viac - ml.dcera chodi na 8-roc.gymn a starsia sa pripravuje na prijimacky na str.skolu, nesuhlasil,tak som podala navrh na zvysenie na sud a to po 3500 Sk na jednu.Problem je v tom, ze sud - v trvalom bydlisku deti odstupil navrh na sud na str.Slovensku,kde bolo prve urcenie vyzivneho na deti/v r.2001/.Ako sa da argumentovat, aby sudne pojednavanie bolo tam,kde mame trvaly pobyt?Je to cez 300km a okrem toho mam pocit,ze v BA a okoli sudy viacej beru do uvahy vydavky pre deti a akceptuju to.dakujem za pripadne info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    zvysenie vyzivneho na deti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.