Zavrieť

Porady

faktúra poslaná elektronicky

Mala by som takú otázku : Keď firma posiela svoje faktúry len elektronicky, je tam aj pečiatka aj podpis, je to riadný daňový doklad ? Keď takú faktúru vytlačím bude z toho len kópia ! Aký je váš názor nato ? Ďakujem , a pekný deň každým poraďákom !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    dobsony Pozri príspevok
    Mala by som takú otázku : Keď firma posiela svoje faktúry len elektronicky, je tam aj pečiatka aj podpis, je to riadný daňový doklad ? Keď takú faktúru vytlačím bude z toho len kópia ! Aký je váš názor nato ? Ďakujem , a pekný deň každým poraďákom !
    Faktúra zasielaná elektronicky je o.k. Pre platiteľa DPH, aby mohol uplatniť odpočet DPH musí obsahovať elektronický podpis

    http://www.porada.sk/t68580-p2-faktu...ou-postou.html

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    mám blbý pocit, že zadávateľ otázky pod zasielaním "elektronicky" (elektronická FA) myslel zasielanie "mailom"

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Každopádne elektronicky posielaná faktúra má byť so súhlasom odberateľa....

    dobsony je offline (nepripojený) dobsony

    pracujúca mamička dobsony
    ekopo Pozri príspevok
    mám blbý pocit, že zadávateľ otázky pod zasielaním "elektronicky" (elektronická FA) myslel zasielanie "mailom"
    nemáte blbý pocit, je to tak. myslela som na zaslanie "mailom" .
    A prečítala som vaše odpovede a už my je jasné, asi ! Ďakujem

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    dobsony Pozri príspevok
    nemáte blbý pocit, je to tak. myslela som na zaslanie "mailom" .
    A prečítala som vaše odpovede a už my je jasné, asi ! Ďakujem
    K tomu Ti ešte doplním, že dnešný zákon o účtovníctve už nerozoznáva originál a kópiu a o potrebných podpisoch máš link.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Tak tak .

    Elektronicka FA (poslana cez e-mail ako priloha) musi obsahovat vsetky nalezitosti ako faktura tlacena vcetne podpisu.
    Elektronicka FA vsak musi byt zabezpecena proti pozmeneniu. Najcastejsie sa preto vyuziva PDF (Secured) format.

    dobsony je offline (nepripojený) dobsony

    pracujúca mamička dobsony
    evina Pozri príspevok
    K tomu Ti ešte doplním, že dnešný zákon o účtovníctve už nerozoznáva originál a kópiu a o potrebných podpisoch máš link.
    Nebolo my jasné , a preto som pýtala. Ale minulý rok sme mali Daňovú kontrolu , a kontrolóri povedali že síce máme tu faktúry, ale musíme doložiť originály. A spomínané faktúry sme mali vytlačené z e-mailu, a boli čierno biele a nie farebné. (faktúra je z AT a papier je bielý, písmená čierné ale okraje sú oranžové. ) Mali kontrolóri pravdu ? Musíme kúpiť aj farebný tlačiareň ?

    juro1986 je offline (nepripojený) juro1986

    juro1986
    Danovy doklad v elektronickej forme je podla Zakona o uctovnictve c. 431/2002 zo dna 18. juna 2002, §32 "Preukazatelnost uctovneho zaznamu" pravoplatnym danovym dokladom.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    dobsony Pozri príspevok
    Nebolo my jasné , a preto som pýtala. Ale minulý rok sme mali Daňovú kontrolu , a kontrolóri povedali že síce máme tu faktúry, ale musíme doložiť originály. A spomínané faktúry sme mali vytlačené z e-mailu, a boli čierno biele a nie farebné. (faktúra je z AT a papier je bielý, písmená čierné ale okraje sú oranžové. ) Mali kontrolóri pravdu ? Musíme kúpiť aj farebný tlačiareň ?

    To zas závisí čo Vám kontrolovali. Ak Vám kontrolovali uznateľlnosť odpočtu DPH a uvedené faktúry boli vytlačené len s nascanovaným podpisom a nie elektronickým, tak potom nestačili.
    Ak to bola kontrola iná, samozrejme nemali pravdu. V tom prípade by to bola podobná hra ako dlho s nami hrala Sociálna poisťovňa a dúfam, že už na žiadnej pobočke takú nehrá s ich žltočervenými tlačivami. Vtedy okrem argumentáciou paragrafom sa možno stačí opýtať, že prečo nemusíme tlačiť farebne daňové priznania už niekoľko rokov a ani účtovné výkazy, ktoré podávame priamo na DÚ

    http://www.porada.sk/821356-post7.html
    Naposledy upravil evina : 22.10.08 at 20:55

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    juro1986 Pozri príspevok
    Danovy doklad v elektronickej forme je podla Zakona o uctovnictve c. 431/2002 zo dna 18. juna 2002, §32 "Preukazatelnost uctovneho zaznamu" pravoplatnym danovym dokladom.
    ...účtovný doklad...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.