Zavrieť

Porady

Pozemok v dedičskom konaní - problém so stromami

Dobrý deň,
pred pár mesiacmi mi zomrela suseda. na jej pozemku sú suché vysoké stromy z ktorých vždy počas búrky a silného vetra odpadávajú konáre a kôra... týmto ohrozujú moj majetok... už niekoľkokrát sa stalo že mi na dome rozbili okná... cca 5krát. Tieto stromy potrebujem vypíliť- bol som sa pýtať aj na úrade ŽP a tam mi povedali že nemusim pisať nijaky list na obecný urad... len odovodnenie preco som ich vypili... len sa treba dohodnut s majitelmi.

lenže tam je háčik- starostka mi povedala že ona s tým nemôže nič robiť, pretože dom aj záhrada sú ešte stále v dedičskom konaní, takže nemam sa s kým dohodnuť. aj ked do domucodia príbuzní zosnulej...
poradte mi prosim ako by som sa mohol najlahšie a najryhlejšie zbaviť týchto stromov....
ani len poitovna mi necce poitit dom kvoli tomu , že keby naodou padli stromy... dom ma odnotu cca 4mil. ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Pozemok v dedičskom konaní - problém so stromami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.