Zavrieť

Porady

Parizske rozteky

Cate
Chcem sa spytat, nema niekto super dobry recept na parizke rozteky? Mam na mysli tie malicke s pekne navrstvenou v cokolade ponorenou plnkou. Chcem ich vyskusat ale nemam recetp. Uvitala by som podrobny popis aby som vedela ako to upiect, aby sa mi tie rozteky na plechu nerozliali.
Moc dakujem . pa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Daniellita26 Pozri príspevok
    Cate
    Chcem sa spytat, nema niekto super dobry recept na parizke rozteky? Mam na mysli tie malicke s pekne navrstvenou v cokolade ponorenou plnkou. Chcem ich vyskusat ale nemam recetp. Uvitala by som podrobny popis aby som vedela ako to upiect, aby sa mi tie rozteky na plechu nerozliali.
    Moc dakujem . pa
    Môže to byť až po DPH? Mám dobrý recept, napíšem aj podrobný popis.

    jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

    jozka56
    Maruška54 Pozri príspevok
    Môže to byť až po DPH? Mám dobrý recept, napíšem aj podrobný popis.
    Maruška aj ja by som Ti bola veľmi vďačná za tento recept. Sestra/alebo dcéra/ ho určite zvládne. j Joj mňam

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    A čo Ty Jožka - nekúsiš? Po DPH sem hodím "Žabky" -je to obdoba parížskych rožkov, ibaže sú to také jednohubky.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Už keď sme pri takých mňam veciach, nemáte niekto recept na gaštanovú roládu?
    Cesto je rozvaľkané gaštanové pyré a plnka veľmi mňamkový čokoládový krém.
    Robievala ju jedna Lučenčanka (maminka kolegyne z intráku, Katka, kde síííííííí?).

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Mám úplne super recept. Dám ? nedám ? rodinné tajomstvo Ale jasne,že dáááám . Ale až po DPH - aj keď som tu už tak dlho, že som ho mohla kľudne už naťukať.

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    jozka56 Pozri príspevok
    Maruška aj ja by som Ti bola veľmi vďačná za tento recept. Sestra/alebo dcéra/ ho určite zvládne. j Joj mňam
    Napíšem Jožka len skutočne až budúci týždeň, lebo ja to mám len heslovite a tu to chcem napísať podrobne tak potrebujem čistú hlavu. Sú skutočne veľmi dobré, pečiem ich už asi 15 rokov a vždy sa po nich len zapráši.

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Rozalka Pozri príspevok
    Už keď sme pri takých mňam veciach, nemáte niekto recept na gaštanovú roládu?
    Cesto je rozvaľkané gaštanové pyré a plnka veľmi mňamkový čokoládový krém.
    Robievala ju jedna Lučenčanka (maminka kolegyne z intráku, Katka, kde síííííííí?).
    Rozálka tam by mohol ísť aj ten čo priložím k tým rožtekom. Vydržať!

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Asi nie Maruška, lebo v tých rožtekoch je krém vláčny (parížsky), ale v tej roláde bol pevný, inak by tá roláda nedržala pokope a nedala by sa krájať. To bude asi len várová s maslom, alebo dačo také.
    Ale už som ticho, pracuj na DPH, ja som už takmer hotová, práca cca na 2 hodiny a mám ešte dva dni. Mlčím.

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Rozalka Pozri príspevok
    Asi nie Maruška, lebo v tých rožtekoch je krém vláčny (parížsky), ale v tej roláde bol pevný, inak by tá roláda nedržala pokope a nedala by sa krájať. To bude asi len várová s maslom, alebo dačo také.
    Ale už som ticho, pracuj na DPH, ja som už takmer hotová, práca cca na 2 hodiny a mám ešte dva dni. Mlčím.
    Práveže ja tam dávam taký pevný.

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    A ja už nepracujem, dnes sa už bavkám, veď som vás volala na pohárik. Aj zajtra je deň.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    baby ,to neviete vydržať ? Ale tá moja roláda je dosť rumová, takže detičkám len kúsok.
    zeny piste recept lebo mi slinky stekaju. Dnes by somto chcela vecer vyskusat. Prosim aj ako robite tu cokoladovu polevu. Presne pomery.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Už je po DPH a kde sú Parížske rošteky? AK nemáš DPH hotovú, nechaj tak, daňová kontrola dorobí. Radšej sem capni recept, lebo ako vidíš už nás tu je celý rad slintajúcich poraďákov

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Teraz akurát som sa rozhodla že idem spať, zajtra som na stretnutí, v nedeľu neviem ako bude, už vydržte, bude všetko. Dobrú noc!

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zaradím sa do zástupu čakajúcich , vidím , že bude nejaká dobrotka .
    Tak Maruška ......už teda nech sa hlava prečistí a teším sa na recept .

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Aj keď mám riadny nával s cesťákmi, hlad ma sem privial... Vidím, že aj vy slintáte na sladké, tak priložím môj recept na tento koláčik, už som ho tu niekedy dávala, ale skúste :
    Parížske rožteky (Mariškine)

    Cesto : 5 bielkov šľahať nad parou s 35 dag jemného kryšt.cukru, do vyšľahaného pridať
    25 dag jemno zomletých orechov. Vychladnuté dať do zdobiaceho vrecka s nadstavcom na zdobenie, ktorý má otvor cca 0,5 cm a tvarovať ním na plech, ktorý je vyložený mastným papierom rožteky cca 5 cm, nie tesne vedľa seba, pečením zväčšia svoj objem.
    Po upečení ešte horúce prevrátiť aj s papierom opačne, namočiť si pierko do vody a len veľmi jemne potrieť papier tam, kde sú rožteky. Tieto sa uvoľnia, hneď ich odkladať do papierovej škatule.

    ( ja si pekávam tieto rožteky vopred tak asi 3 dni a až potom dávam krém)

    Krém: 5 žĺtkov, 2 celé vajcia, 20 dag prášk.cukor šľahať nad parou, nechať vychladnúť s občasným premiešaním, aby sa nevytvorila kôrka, do vychladnutého zašľahávať po troche
    2 celé maslá ( 0,5 kg), po rozmiešaní pridať vychladnutú hmotu uvarenú z :
    3 PL kryšt.cukor, 5 PL vody, 3 PL – kopcovité kakaa uvariť nad parou, aby sa nelepilo na okraje, nechať vychladnúť a vychladnuté zašľahať do krému.

    Krém nastriekať vlnovkovito n a rožteky vrecom, a dať stuhnúť pred máčaním v čokoláde na balkón alebo do chladničky.

    Poleva :
    20 dag várovej čokolády ( nie kusovej, ale tabličkovej), 1/3 Cery, 1 PL masla, polámať čokoládu a dať roztopiť nad parou za občasného miešania. Po roztopení kliešťami na koláče krémovou časťou máčať rožteky v čokoláde a ukladať na mriežku, aby sa neprilepili a čokoláda stiekla. Potom opäť dať stuhnúť a po stuhnutí môžte ukladať aj na seba, už nezmenia tvar, ani sa neprilepia ( ak to neurobíte úmyselne...)

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Dala som sa obmäkčiť a pri rannom čajíku prikladám recept/tiež môže byť od Marišky lebo v rodnej dedine ma tak volajú/

    Na 1 bielko ide 50 d orechov a 80 g mletého cukru. Cukor preosejem a orechy tiež cez sitko s takými väčšími očkami. Bielka chvíľku najprv zľahka šľahám metličkou, potom pridám cukor a varechou miešam 15 minút - toto je dôležité aby bola masa dobre vymiešaná, pridám orechy a ešte asi minútku miešam. Túto masu nechám asi 10 minút postáť, plechy vyložím papierom na pečenie - ja používam ALUFIX, hmotu dám do vrecúška s otvorom formičky asi 5 mm a stiekam malé rožteky asi 5 cm. Na začiatku striekania rožteka trošku pridržím sáčok aby sa urobila taká malá guľuočka a takisto na konci. Pečiem pri 150 stupňoch 13 minút. Upečené rožky vyberám vychladnuté, alebo treba skúšať či sa už odlepujú, pozor sú veľmi krehké. Ukladám ich do krabice a plním až na druhý, tretí deň. Z jedného bielka je asi 30 rožtekov.
    Krém: Na 2 celé vajíčka 100 g cukru a 50 g várovej čokolády.
    Vajíčko s cukrom šľahám metličkou v plechovej miske na sporáku, na kovovej platničke, postupne pridávam rozlámanú čokoládu. Krém musí byť hustý. Odstavím z ohňa a občas premiešam. Vyšľahám 250 g HERY do ktorej potom pridávam čokoládovú masu.
    Krém striekam vlnkovite na rožteky, dávam ich stuhnúť buď na balkon alebo do chladničky.
    Čokoláda na polievanie: 100 g várovej čokolády, 50 g Cery, pár kvapiek oleja a trošku kakaa. Rozpustím nad parou, nechám trošku vychladnúť a namáčam rožteky/teda ja nie, túto prácu nechávam pomocným silám ako je moja sestra lebo ja nemám rada tie prsty od čokolády/.

    Dúfam že som na nič nezabudla, ak áno prijímam faktické poznámky.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Slintajúci ďakujú za recepty. Určite vyskúšam, lenže návšteva prišla dnes, tak to už nestihnem. Bude im stačiť aj jablková štrúdľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.