Zavrieť

Porady

Ytong vs. Porfix

Je medzi nimi velky rozdiel? Idem pužiť ytong no zistil som že porfix je lacnejší tak neviem či mam použit porfix. Puživam to pre rekonstrukciu: vnutorna nosna priečka a nadstavba - podkrkovie

Vdaka
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lilie21 lilie21

lilie21 je offline (nepripojený) lilie21

tom_NR Pozri príspevok
Z kuloárnych šumov som zachytil informáciu o očakávanom zdražovaní materiálu Ytong, viete niečo konkrétnejšie?

ide hore od 1.marca ale posledne objednavky prijimaju v starej cene len do pondelka. takze ak ste chceli stavat z ytongu za stare cenu uz ste premeškali. Ide hore o 5%
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

na porobeton treba dat sietku. Ak nie je - takmer urcite omietka praskne.
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

v dnesnej dobe stavia z porobetonu len uplny diletant
0 0
rajchler rajchler

rajchler je offline (nepripojený) rajchler

a to uz z coho usudzujes??? ty budes nejaky "odbornik"....ked povies A tak povedz aj B
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

je to debil, ktori cita literaturu/net/ a potom ju posiela dalej a ani nevie o com hovory. staci si precitat jeho prispevok k elektrickemu vykurovaniu.
ze "diletant".........debil
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Ja som staval z ytongu aj nosne, aj nenosne murivo. Nenosne som si staval sam. A ked chybalo, tak som dokupil porfix. No poviem vam, ze uz by som porfix nechcel ani zadara.
1. kazda ina - velkostou
2. ani zdaleka taka porovitost, ako ytong - ine tepelne vlastnosti
3. krehka, ak mi nahodou spadla, tak sa vacsinou zlomila na polovicu, aj pri rezani pilou sa mi hodne stavalo, ze sa dost ulamovali - hrozna robota
4. ani drazky na elektriku nesli rovnomerne sekat - miestami dvrdsia, inde maksia...

Tod postreh laika......
0 0
milan395 milan395

milan395 je offline (nepripojený) milan395

Namargo zvyšovania cien ytongu , tak ak možeš tak treba kúpiť pretože objednávky prijímajú do 25teho. Aj ja teraz objednal nacelý dom zo 14% zľavou z aktuálneho cenníku, pravdaže + vykládka paliet.
0 0
marko111 marko111

marko111 je offline (nepripojený) marko111

je to pravda treba objednat do piatka, co som uz urobil a vyvaza sa to do 6 marca. Majitelia ytongu su viac menej nakloneny na zdrazenie 5 %, ale nie je to este potvrdene. To zvysenie na cely dom spravy zhruba 10 000 SK ( 330 euro ). Mne sa podarila zlava na cely dom 22 %. Zelam vsetkym co najvyssiu zlavu a nedajte sa odbyt, lebo vy ste odberatelia.
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

Na stavbu rodinných domov, resp. menších bytových domov si neviem predstaviť lepší murovací materiál ako je Ytong.
0 0
12spidy 12spidy

12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

marko111 Pozri príspevok
je to pravda treba objednat do piatka, co som uz urobil a vyvaza sa to do 6 marca. Majitelia ytongu su viac menej nakloneny na zdrazenie 5 %, ale nie je to este potvrdene. To zvysenie na cely dom spravy zhruba 10 000 SK ( 330 euro ). Mne sa podarila zlava na cely dom 22 %. Zelam vsetkym co najvyssiu zlavu a nedajte sa odbyt, lebo vy ste odberatelia.

ak sa smiem spýtať kupoval si to v slovenských stavebninách? ak ano môžeš prezradiť mesto?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
r.galovic Pozri príspevok
Na stavbu rodinných domov, resp. menších bytových domov si neviem predstaviť lepší murovací materiál ako je Ytong.
Podľa mňa je stále najlepšia voľba pálená tehlovina.Ale Ytong je OK.K tým cenám a zľavám u Ytong sa mi je ťažko vyjadriť.Veľkoodberatelia berú o 50% lacnejšie ako sa predáva v stavebninách.Neverím tomu že by zlacneli.Wienerberger je na Slovensku totálny monopol ,podobne ako ORANGE SPP atd .Pokiaľ ich niekto neprinúti tak zlacňovať nebudú.
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

Zoltán Kovács Pozri príspevok
K tej omietke: Odporúčaš aj sietku pod, alebo nie. Počul som (JPP), že to pomôže zabrániť praskaniu. Ja osobne to nemám, lebo nemám ani omietky, ale sdk. Ďakujem.
na porobeton sietku treba dat. Ak nie, na 99% praskne omietka. Vyskusane.
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

je to na jedno kopyto. Myslim, ze popolcekovy porfix ma viac radioaktivity, ale to je tak vsetko. Ak je lacnejsi - ber lacnejsie..
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

220870 Pozri príspevok
Podľa mňa je stále najlepšia voľba pálená tehlovina.Ale Ytong je OK.K tým cenám a zľavám u Ytong sa mi je ťažko vyjadriť.Veľkoodberatelia berú o 50% lacnejšie ako sa predáva v stavebninách.Neverím tomu že by zlacneli.Wienerberger je na Slovensku totálny monopol ,podobne ako ORANGE SPP atd .Pokiaľ ich niekto neprinúti tak zlacňovať nebudú.

V dnesnej dobe len neinformovany clovek kupi v SR cokolvek. Stavebniny jednoznacne z PL.

Druha vec je, ze rovnako iba neinformovany clovek bude stavat z tehly/porobetonu. Jednoznacne prekonane technologie - drahe, neefektivne, existuju len vdaka "starym, zlatym casom" a naivite ludi.
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

dracul Pozri príspevok
je to debil, ktori cita literaturu/net/ a potom ju posiela dalej a ani nevie o com hovory. staci si precitat jeho prispevok k elektrickemu vykurovaniu.
ze "diletant".........debil
pocuj, ty chudak. Prd vies a prd ti ide z huby. Vytiahni radsej ruku zo serbla, vtaka zo svojej retardovanej matky a chod sa hanbit do kutka. Pekne potichu.

Lebo by sa lahko mohla stat, ze ti niekto roztrhe kakac.
0 0
Pietro1785 Pietro1785

Pietro1785 je offline (nepripojený) Pietro1785

jun2006 Pozri príspevok
pocuj, ty chudak. Prd vies a prd ti ide z huby. Vytiahni radsej ruku zo serbla, vtaka zo svojej retardovanej matky a chod sa hanbit do kutka. Pekne potichu.

Lebo by sa lahko mohla stat, ze ti niekto roztrhe kakac.
Ach, neznasam prispevky tohto typu. Ak je niekto taky stupidny aby urazal matku niekoho - ona predsa nic zle nenapisala...Ak je niekto taky strasne "husty" a uz musi niekoho urazat ,nech mu to povie osobne do oci a nie vypisovat po forach debiliny... Myslim ze prispevky tohto typu hovoria samy za seba (a dost o inteligencii a vychove cloveka)
Dalsia vec: Tento uzivatel kritizuje, ale nenapise v podstate nic, napr "Druha vec je, ze rovnako iba neinformovany clovek bude stavat z tehly/porobetonu. Jednoznacne prekonane technologie - drahe, neefektivne, existuju len vdaka "starym, zlatym casom" a naivite ludi." - Z akých materialov treba stavat? Lebo z jeho prispevku som sa to teda nedozvedel a ma pre mna nulovu hodnotu...
0 0
kolovratsk kolovratsk

kolovratsk je offline (nepripojený) kolovratsk

z coho odporucate staviat? niekto hovori ze len tehla (co sa zdraviu prospesnosti tyka) iny ytong...su aj ine moznosti s prihliadnutim na zdraviu prospesnost?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

kolovratsk
z coho odporucate staviat? niekto hovori ze len tehla (co sa zdraviu prospesnosti tyka) iny ytong...su aj ine moznosti s prihliadnutim na zdraviu prospesnost?
drevo je naj čo sa zdravia týka
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

marleau
kolovratsk
z coho odporucate staviat? niekto hovori ze len tehla (co sa zdraviu prospesnosti tyka) iny ytong...su aj ine moznosti s prihliadnutim na zdraviu prospesnost?
drevo je naj čo sa zdravia týka
A si si istý?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať