Zavrieť

Porady

Renault alebo Peugeot

Ahoj,

chceli by sme zakúpiť auto Renault Clio Grandtour alebo Peugeot 207SW s benzínovým motorom, prosím napíšte mi aké máte skúsenosti s užívaním týchto áut ?

Ďakujem :-)
Usporiadat
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Renault nie je auto takže ti automaticky vypadne z výberu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
ani jedno ani druhe. Pokial su uplne nove, tak este ten peugeot. Osobne by som si nekupila ani jedno z nich.
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

ja mám peugeot 206SW naftový 2liter a som veľmi spokojná, zatiaľ. Tiež sme sa rozhodovali medzi týmito dvoma značkami, ale v renaulte bol absolútne neschopný predavač, a aj podmienky leasingu mali horšie, tak sme nemali nad čím ďalej uvažovať.
0 0
helijunior helijunior

helijunior je offline (nepripojený) helijunior

mlady perspektivny človek
najlepšie je opytat sa automechanika ktory opravuje auta všetkych značiek a vie čo sa na ktorych autach najviac kazí. ja by som bral japonske (honda) alebo nemecke (bmw,audi)
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

no, neviem, neviem ako s tými mechanikmi, mne všetci odporúčali fabiu, lebo na tie sú lacné nahradné diely(načo sú mi, keď je to spoľahlivé auto?), prípadne mi chceli predať svoje staré
0 0
jan222 jan222

jan222 je offline (nepripojený) jan222

predvcerom som bol v renalte a ... na predajni som bol sam a servisna dielna bola preplnena ...asi tolko
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
pretože v renaulte sú servisné dni - prehliadka pred zimou
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
čo tak pouvažovať o tomto? >>>>>>
http://www.mojstyl.sk/node/583
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Z určitých dôvodov mám 207SW, keby som si mohla vyberať, isto mám ázijské auto.
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

zuzu247 Pozri príspevok
no, neviem, neviem ako s tými mechanikmi, mne všetci odporúčali fabiu, lebo na tie sú lacné nahradné diely(načo sú mi, keď je to spoľahlivé auto?), prípadne mi chceli predať svoje staré
Brať pri kúpe auta do úvahy cenu náhradných dielov má svoje opodstatnenie. Na každom aute sú učité diely, ktoré je nutné časom obmieňať, bez ohľadu na to, ako veľmi je to auto spoľahlivé. Napríklad súčasti brzdového a výfukového systému, riadenia atď. A je veľký cenový rozdiel, ak tie diely kupujem pre Fabiu, alebo trebárs pre vyššie spomínané BMW.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

ekopo Pozri príspevok
čo tak pouvažovať o tomto? >>>>>>
http://www.mojstyl.sk/node/583
šikovné autíčko
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
určite renault
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Rozalka Pozri príspevok
Z určitých dôvodov mám 207SW, keby som si mohla vyberať, isto mám ázijské auto.
Ten určitý dôvod je to, že je to sw - čiže vlastne kombi?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Hlinkovx Pozri príspevok
pretože v renaulte sú servisné dni - prehliadka pred zimou
Tak to je dobré, ako občas neodhadneme situáciu ...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ekopo Pozri príspevok
Ten určitý dôvod je to, že je to sw - čiže vlastne kombi?
Nie. Hoci predtým som mala malú 206 a s tou som sa otočila "aj na vreckovke". Toto "kombi" zas nie je až také veľké auto, akoby si človek myslel.
0 0
zuzv zuzv

zuzv je offline (nepripojený) zuzv

Muž má 307SW a ja 206 a sme spokojní, záleží od konkrétneho auta ako sa vydarí, kamarát má 307 SW a viem, že spokojní nie je- často je v servise. Ale my si nemôžeme sťažovať,okrem bežných servisných zásahov sme nemali vážne problémy ani s autom ani so servisom.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Rozalka Pozri príspevok
Nie. Hoci predtým som mala malú 206 a s tou som sa otočila "aj na vreckovke". Toto "kombi" zas nie je až také veľké auto, akoby si človek myslel.
Na to som práve myslel, ked ložnú plochu totiž porovnám s mojim hatchbakom....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
zuzv Pozri príspevok
Muž má 307SW a ja 206 a sme spokojní, záleží od konkrétneho auta ako sa vydarí, kamarát má 307 SW a viem, že spokojní nie je- často je v servise. Ale my si nemôžeme sťažovať,okrem bežných servisných zásahov sme nemali vážne problémy ani s autom ani so servisom.
To teda máte šťastie, poznám jedno 307SW, ktoré neustále volajú na bezplatný servis ...
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

osobne som jazdil 11 rokov Peugeot a z toho 4 r 106 a 7r 306 (1,6L benzin).

Nedam dopustit na tieto modely. Okrem opotrebovateľných záležitostí som v servise bol len 1x ked mi na 306 prestal fungovat merač rýchlosti (tachometer ). Okrem tejto zavady som za 7r nemal ani jednu servisnú udalosť .
To boli však staré dobré 306, alebo 406 atd...

V nových radách počujem dosť sťažností atď...

Peugeot je kolískou naftových motorov a preto sú vynikajúce. Ostatné komponenty sú aké sú.

Osobne by som volil Peugeot.
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Peugeoty mam ojazdene takmer cez vsetky modelove rady: 2X106,206, 207, 307, 309, 405, 406, 605, 805, 807.
Musim povedat ze motoricky boli dieslaky v starsich modeloch naozaj super. Benzin stal vzdy za hov...
Mechanicke prevedenie aut tiez zaostavalo.
Dizajn aut bol vzdy o krok vpred.
Na peugeotoch je dobre to ze su pekne a lacne. Tam by som asi koncil. Pokial clovek nevyskusa nieco ine tak zije v predstave ze je to dobre auto. Klasicka fabia 1,2 HTP sa spravala lepsie ako 207ka 1,4 16V co ma dost zaskocilo.
Co mali takmer vsetky tieto pegeoty spolocne je ze takmer v kazdom blbla elektrika. V jednom kontrolka airbagov co envedeli odstranit ani v servise, v dalsom komplet elektronika ktora blokovala zapalovnaie, v dalsom elektronika ktora riadila klimu, v dalsom zase elektronika ktora riadila motor.
Su to realne skusenosti a kto bude chciet viac info rad poskytnem. Peugeot je u nas rodinne auto ( aj ked neviem preco). Ja osobne by som isiel do niecoho ako mazda, ford alebo klasicka skodovka...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať