Zavrieť

Porady

Predaj coffee to go v predajni potravín

Dobrý deň,

o pár dni berieme s maminou do prenájmu malú predajňu potravín a zákuskov. Mojím nápadom je rozšíriť to aj o doplnkový tovar - darčeky, praktické veci do domácnosti (samozrajme všetko oddelené od potravín) a tiež chcela by som tam ponúkať kávu - bez priamej konzumácie v predajni.

Vie mi niekto poradiť, či mi nejaký zákon zakazuje rozšíriť túto predajňu potravín o hore uvedené činnosti, a hlavne či bude od nás hygiena žiadať splnenie nejakých extra podmienok /kvôli predaji tej kávy/? Ďakujem.

Čítam potravinový kódex, HACCP podmienky, ale zatiaľ som sa tam nič takéto nedočítala .

ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    neta1 je offline (nepripojený) neta1

    neta1
    Ahoj Nippy, chystam sa otvorit presne taku istu predajnicku...potraviny a zakusky, plus darcekove predmety ako doplnkovy tovar...tiez nemam priestor na priamu konzumaciu, pretoze hygiena vyzaduje druhe wc pre zakaznikov. Myslim, ze s predajom kavy problem mat nebudes, ale najistejsia cesta bude opytat sa priamo na hygiene....ak nieco zistim, dam vediet.....buduci tyzden sa chystam za hygienickou.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    V kazdom pripade vam obom moze posluzit stranka mojstyl.sk ako inspiracia pre novy tovar, ktory by ste mohli predavat.

    neta1 je offline (nepripojený) neta1

    neta1
    ahoj Nippy...zial neviem sa dopracovat na konzultacie k hygienicke a tak som sa rozhodla podat tu ziadost a uvidi sa.....mozem sa opytat v akom meste tu predajnu otvaras? Ja som v Kosiciach.

    Predaj coffee to go v predajni potravín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.