Zavrieť

Porady

zverenie do starostlivosti

Ahojte, precitala som na PORADE uz vela prispevkov ale to co som hladala som nenasla, teda mozno ciastocne. S mojim byvalym priatelom mam maleho syna rozisli sme sa uz pred viac ako rokom ale az teraz som si zacala na sude vybavovat zverenie do starostlivosti. Byvaly odisiel do zahranicia za pracou a nema moc na plane sa vratit, mozno len tak na volake tie prazdniny alebo sviatky. No a moj hlavny problem je ten, ze on akosi vobec nerozumie tomu preco by som si ja mala vybavovat volake to zverenie do starostlivosti. "Naco mi to je a preco sa mame /teda on/ vlacit po sudoch". Uviedla som mu priklad ako sme boli s malym na pasovom a ta pani za okienkom si uz hned odo mna pytala sudne rozhodnutie o zvereni do starostlivosti. A ked som to povedala byvalemu tak mal v ociach len volake zvlastne otazniky. Rada by som vedela ako mu to slusne vysvetlit, ze dalsich 16 rokov budem ten papier casto potrebovat /hlavne ked nemame s malym rovnake priezvisko/. Nepoznate niekto volaku stranku kde sa o tom pise kde je to vysvetlene alebo mi poradte ako mu to normalne a hlavne zrozumitelne vysvetlit? A este ma zaujima ako to na takom sude prebieha co vsetko sa tam prebera a ako dlho to asi trva? Uz teraz mam z toho stres. Dakujem za kazdu dobru radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ahoj,
    asi to uz mas vybavene, ked si pisala v oktobri. uz mam za sebou nieco velmi podobne. keby to bolo stale aktualne, ozvi sa, podelim sa so skusenostou.

    zverenie do starostlivosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.