Zavrieť

Porady

Hliníkové vchodové dvere

Chceme vymeniť na paneláku oceľové vchodové dvere za hliníkové. Má niekto skúsenosti s hliníkovými dverami z hľadiska životnosti, iné ?

Od plastových nás odhovárali samotní bývalí dodávatelia.

Výrobcovia sú rôzni - garážoví, zahraniční, tuzemskí, použitý profil, systém s prerušeným tepelným mostom.

Zadný vchod chceme vymurovať len na otvor veľkosti pôvodných dverí, schránky umiestniť na chodbu (sústavné prechádzanie cez schodisko za účelom vybratia pošty zo strany ulice), aby sa ušetrilo teplo neustálim otváraním dverí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    Neviem, či hliníkové dvere je to správne riešenie. U nás už všetky komponenty zariadení v spoločných častiach domu , čo boli z hliníku nenávratne zmizli. Je to lukratívny materiál pre zberné suroviny. Radšej by som použil pekné nové oceľové dvere. U nás ich majú namontované v niekoľkých vchodoch a vyzerá to naozaj pekne.

    svetielko01 je offline (nepripojený) svetielko01

    zena svetielko01
    rokr Pozri príspevok
    Chceme vymeniť na paneláku oceľové vchodové dvere za hliníkové. Má niekto skúsenosti s hliníkovými dverami z hľadiska životnosti, iné ?

    Od plastových nás odhovárali samotní bývalí dodávatelia.

    Výrobcovia sú rôzni - garážoví, zahraniční, tuzemskí, použitý profil, systém s prerušeným tepelným mostom.

    Zadný vchod chceme vymurovať len na otvor veľkosti pôvodných dverí, schránky umiestniť na chodbu (sústavné prechádzanie cez schodisko za účelom vybratia pošty zo strany ulice), aby sa ušetrilo teplo neustálim otváraním dverí.
    kludne si dajte aj hlinikove dvere, vedia ich tak pekne upravit, ze si vsetci budu mysliet, ze su to plastove...su pekne a tiez aj zateplene, splnia vsetko co oacakavate

    Miroslavz je offline (nepripojený) Miroslavz

    Miroslavz
    hlinik, oceľ, alebo plast je to jedno. Ak je kvalitny vyrobca tak všetky dvere služia rovnako.

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    My máme hliníkové vchodové dvere. Vyzerajú presne tak ako plastové, perfektne tesnia a hlavne dobre držia tvar. Sú ale drahšie.
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    legolas Pozri príspevok
    Jednoznačne vyhodiť, nedržia teplo, zarosujú sa, doporučujem plast.
    Je to pravda, veď predsa hliník je maximálne vodivý...

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    legolas Pozri príspevok
    Jednoznačne vyhodiť, nedržia teplo, zarosujú sa, doporučujem plast.
    Nehnevaj sa ale to je dobrá hlúposť. Ja som dala vymeniť staré kovové za hliníkové pred dvoma rokmi, sú perfektné. Slušná firma ti ani plastové nebude robiť, toľko je s tým problémov...a hlavne v paneláku, kde je častý pohyb ľudí.

    A aby sa rosili? to som teda ešte nepočula, teplo držia samozrejme menej , ale len veľmi malý rozdiel ak sú dobre utesnené. Bývam na prízemí, susedím s chodbou kde sú a viem o čom hovorím.... Tento rok som ich dávala montovať aj na ďalší panelák. Jednoznačne hliníkové
    Naposledy upravil Halli : 28.10.08 at 19:02

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    rokr Pozri príspevok
    Chceme vymeniť na paneláku oceľové vchodové dvere za hliníkové. Má niekto skúsenosti s hliníkovými dverami z hľadiska životnosti, iné ?

    Od plastových nás odhovárali samotní bývalí dodávatelia.

    Výrobcovia sú rôzni - garážoví, zahraniční, tuzemskí, použitý profil, systém s prerušeným tepelným mostom.

    Zadný vchod chceme vymurovať len na otvor veľkosti pôvodných dverí, schránky umiestniť na chodbu (sústavné prechádzanie cez schodisko za účelom vybratia pošty zo strany ulice), aby sa ušetrilo teplo neustálim otváraním dverí.
    kukni sa do fotogalerie SVB , tam si mal aj zadat svoju tému.

    rokr je offline (nepripojený) rokr

    rokr
    Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
    Je to pravda, veď predsa hliník je maximálne vodivý...

    Preto sa vraj vyrábajú z profilov s prerušeným tepelným mostom.

    rokr je offline (nepripojený) rokr

    rokr
    Viete mi niekto povedať, či stačí 5O mm stavebná šírka na panelákové vchodové dvere a či je využiteľný profil určený na použitie v individuálnej stavebnej zástavbe ?

    Dík

    Ahojte

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Miroslavz Pozri príspevok
    hlinik, oceľ, alebo plast je to jedno. Ak je kvalitny vyrobca tak všetky dvere služia rovnako.
    TO ANI ZDALEKA NIE JE PRAVDA.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    rokr Pozri príspevok
    Viete mi niekto povedať, či stačí 5O mm stavebná šírka na panelákové vchodové dvere a či je využiteľný profil určený na použitie v individuálnej stavebnej zástavbe ?

    Dík

    Ahojte
    ja mám stavebnú hlbku profilu : 60 mm a krídla: 60 mm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.