Zavrieť

Porady

Faktúra a DPH

Dobrý deň,
rada by som sa spýtala, akým spôsobom vyhotovujete faktúry, keď máte viacej položiek. Stretla som sa totiž s dvoma spôsobmi. Jeden zo spôsobov je, keď sumy sú bez DPH a až na konečnú sumu sa vypočíta DPH a druhý spôsob, ak pri každej položke je aj suma s DPH a to sa len matematicky sčíta zhora až nadol. Lenže niekdy pri tomto druhom spôsobe celkový súčet základu a DPH nie je také, aké by malo byť, t.j. ak vypočítame 19 % zo základu, tak vyjde DPH s rozdielom pár halierov viac, ako keď sčítame DPH každej položky. Prosím Vás, sú obidve spôsoby správne aj keď v druhom spôsobe nie jeDPH pri prepočítaní také, ako keby sme počítali rovno zo súčtu základu ? Dúfam, že niekto pochopí, čo chcem povedať a podelí sa so mnou o názor prípadne skúsenosti. Vopred vďaka za všetky ohlasy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    a keď sčítaš bez dph a základy, tak ti sedí so sumou, ktorú ti v sumári na konci uvedie ako základ a DPH ? Ja robím v Oberone a dnes som si všimla, že mi to nesedí, ak dám položkovite. Preto ma zaujíma, či je to aj tak správne, lebo čo sa týka položiek, je správne, ale čo sa týka spolu, vznikne rozdiel.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    jankax2 Pozri príspevok
    chcem do fa. zakupit Money S3 Officezabije ma učtovnička?

    To veru netuší ani pán Columbo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.