Zavrieť

Porady

Práca invalidného dôchodcu

Dobrý deň. Chcem sa dozvedieť, či môže dôchodca poberať plný invalidný dôchodok a ďalej pracovať ak vládze, alebo musí po priznaní plneho inv. dôchodku dať výpoveď. Ďakujem za inf.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    bonboane Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako to je ak chcem ísť na invalidný dôchodok a pracujem v školstve na plný úväzok. Môže mi zamestnávateľ znížiť pracovný úväzok aj keď vládzem vykonávať pracovnú činnosť ako doteraz? Ďakujem za Vaše odpovede.
    V posudku o ZPS býva napísané aké činnosti človek nemôže vykonávať, a všetky obmedzenia. Ak posudkový lekár SP napíše, že nemôžeš vykonávať prácu na plný úväzok tak bude záležať od dohody zo zamestnávateľom aby to znížil.
    Ale ak však posudkár SP nedá také obmedzenie do posudku ZPS tak môžeš nadalej pracovať na plný úväzok.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    bonboane Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako to je ak chcem ísť na invalidný dôchodok a pracujem v školstve na plný úväzok. Môže mi zamestnávateľ znížiť pracovný úväzok aj keď vládzem vykonávať pracovnú činnosť ako doteraz? Ďakujem za Vaše odpovede.
    Bez tvojho suhlasu ti zamestnavatel nemoze znizit uvazok.
    Znizenie uvazku je zmena pracovnej zmluvy, ta musi byt so suhlasom oboch stran. S plnym invalidnym dochodkom nesuvisi.
    Ak by si vsak pracu na plny uvazok zdravotne nezvladala, moze si vyziadat od lekara posudok o tom a na zaklade toho uz konat dalej.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    zabavac Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcem sa dozvedieť, či môže dôchodca poberať plný invalidný dôchodok a ďalej pracovať ak vládze, alebo musí po priznaní plneho inv. dôchodku dať výpoveď. Ďakujem za inf.
    Môže pracovať ďalej.

    bonboane je offline (nepripojený) bonboane

    bonboane
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako to je ak chcem ísť na invalidný dôchodok a pracujem v školstve na plný úväzok. Môže mi zamestnávateľ znížiť pracovný úväzok aj keď vládzem vykonávať pracovnú činnosť ako doteraz? Ďakujem za Vaše odpovede.

    bonboane je offline (nepripojený) bonboane

    bonboane
    Keď je niekto onkologický pacient, a má nárok na to, a prácu nemá až tak náročnú, myslím, že to môže využiť. Mala som záujem naozaj iba o rady mzdového charakteru a nie o osobné pocity. Ale aj tak ďakujem.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Invalidný dôchodok nie je o tom, či niekto vládze, alebo nie (katedrála!), býva aj ako náhrada za ťažké spoločenské uplatnenie.

    Práca invalidného dôchodcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.