Zavrieť

Porady

Darovacia a kupno predajna zmluva a poplatky

Mam taky problem ze babka chce prepisat byt na mna, ako vnuka, a ide o to ci pouzit darovaciu alebo kupno predajnu zmluvu, kedze zavet som vylucil ako prvy. Ak by niekto vedel povedat ake poplatky a CCA v akej vyske by tie poplatky boli pri oboch zmluvach vratane dani. A ci treba k tymto zmluvam znalecky posudok o cene bytu po pripade ine tlaciva. Za odpovede dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Frando Pozri príspevok
    Mam taky problem ze babka chce prepisat byt na mna, ako vnuka, a ide o to ci pouzit darovaciu alebo kupno predajnu zmluvu, kedze zavet som vylucil ako prvy. Ak by niekto vedel povedat ake poplatky a CCA v akej vyske by tie poplatky boli pri oboch zmluvach vratane dani. A ci treba k tymto zmluvam znalecky posudok o cene bytu po pripade ine tlaciva. Za odpovede dakujem!
    Hovorím to stále - ak byt dostávaš do daru, tak darovaciu zmluvu. Ak byt kupuješ, tak kúpno-predajnú zmluvu.

    U oboch zmluvách máš rovnaké poplatky - na kataster 2000 SKK za návrh, plus overenie podpisov - pár stovák. Ak si zmluvu nevieš napísať sám, tak ešte poplatok notárovi (advokátovi, realitke - kto ti zmluvu spíše) vo výške niekoľko tisíc SKK. Dane sa neplatia žiadne, až po nadobudnutí bytu budeš musieť platiť každoročne daň z nehnuteľností (je jedno, či byt nadobudneš darovaním alebo kúpou).

    Znalecký posudok netreba, treba ale potvrdenie správcu, že všetky záväzky voči bytovému domu sú ku dňu prevodu uhradené.

    Frando je offline (nepripojený) Frando

    Frando
    Este by som chcel ak by mi niekto mohol napisat postup co mam robit. Myslim tym ci ist najprv za pravnikom potom na kataster a tak proste ze co mam robit, co mam vybavovat skor a co neskor ak mate niekto v tom prax.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Frando Pozri príspevok
    Este by som chcel ak by mi niekto mohol napisat postup co mam robit. Myslim tym ci ist najprv za pravnikom potom na kataster a tak proste ze co mam robit, co mam vybavovat skor a co neskor ak mate niekto v tom prax.
    Najprv zohnať výpis z katastra, potom zájsť s výpisom za právnikom, spísať zmluvu, podpísať, napísať sprievodný list (Žiadosť o vklad do katastra), od správcu si vypýtať potvrdenie o uhradení všetkých záväzkov voči bytovému domu a potom všetko + 2000 Sk kolok zaniesť na kataster.

    Darovacia a kupno predajna zmluva a poplatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.