Zavrieť

Porady

zrušenie CZK účtu a kurzovy rozdiel

Dobrý deň, v priebehu roka sme zrušili český účet, čím mi vznikol stav CZK 0,- ale stav SKK 5600,- - čo je podľa mňa kurzový rozdiel..
Akým spôsobom to mám v pohode vyrovnať ? Napadá má jedine interným dokladom - ale neviem sa dostať do agendy banka.. Aká má byť správna predkontácia ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    luluhaha Pozri príspevok
    ..zabudla som napisať že vedieme jednoduche učto..
    Taktiež interným dokladom do réžie.

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    ..lenže to sa v pohode podľa mňa nedá urobiť..nieje previazaná agenda interné doklady a banka..

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    volala som s ich "servisom" kde mi povedala pani, že to musím urobiť priamo v agende banka - pridať nový záznam - do kurzu dať nulu, do CM dať nulu a do SK dať kurzový rozdiel. Keď som sa však spýtala čo dať do predkontácie - povedala že niektorú uzávierkovú operáciu - (ktorá sa však v agende banka nedá nastaviť) - ako ste sa vysporiadali s týmto problémom?

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Dobrý deň, mám podobný problém, v priebehu minulého roka sme zrušili účet v EUR a vznikol nám stav EUR = 0, avšak SKK = 126000,-, je mi jasné, je to kurzový rozdiel, je to však príjem alebo výdavok? Ako to mám zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve? Poradíte?

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    ..tak dozvedela som sa že to nieje kurzový rozidel, pretože 0 CZK sa nedá prerátavať kurzom, čiže nechať to tak a pri prechode na nový rok by to soft mal automaticky vynulovať..

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    luluhaha Pozri príspevok
    ..tak dozvedela som sa že to nieje kurzový rozidel, pretože 0 CZK sa nedá prerátavať kurzom, čiže nechať to tak a pri prechode na nový rok by to soft mal automaticky vynulovať..
    Nepoznám pohodu, ale v iných programoch sa to dá.
    Cez banku výber z pokladne - kurzová strata
    valuta = 0,00 CZK
    hodnota v EUR = suma, ktorý program vypočítal a s týmto zaúčtovaním, ba mal byť účet nulový aj na strane valuty aj na strane EUR.
    Program prenesie do nového roku počiatočný stav, aký je ku koncu roku.

    zrušenie CZK účtu a kurzovy rozdiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.