Zavrieť

Porady

Majetkoprávne vysporiadanie s exmanželom

Dobrý deň, prosím o radu. Odišla som od manžela - nedokázali sme ďalej spolu žiť -a podala návrh na rozvod. Aby deti trpeli rozchodom rodičov menej, máme ich v striedavej starostlivosti. Rozvod prebehol, a teraz mám záujem o majetkoprávne vysporiadanie, ibaže neviem, ako na to. Odišla som takpovediac s prázdnymi rukami a bývam v zariadenom podnájme...byt, v ktorom sme predtým bývali,patril manželovi, dostal ho darovacou zmluvou od rodičov. Počas manželstva sme byt kompletne zrekonštruovali (investovala som aj všetky peniaze, ktoré som mala z obdobia pred svadbou) a nanovo zariadili. Keď som odišla, manžel byt znovu previedol na svojich rodičov a taktiež všetky peniaze, ktoré mal na účte..takže v podstate teraz nevlastní nič. Problémom taktiež je, že som v podstate celý čas trvania manželstva bola na MD, takže manžel tvrdí, že nemám na nič nárok, pretože som vlastne nič nefinancovala. Má vôbec zmysel pokúšať sa o vysporiadanie BSM v tomto prípade? Nebude to zbytočná strata peňazí na právnika a súdne trovy? Dohoda s manželom nie je možná :-(...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    nebude to zbytočná strata času, ak vieš preukázať, čo si do toho bytu vložila tak treba do toho ísť a tvrdenie manžela, že počas materskej si nič nefinancovala na súde neobstojí už vôbec.
    ahoj..som tu nova,tiez mam problem s bytom s byvalym ex...ako mam a kde napisat tu moj prispevok,neviem poradte mi
    dobry den.som 16 rokov rozvedena ,ex odisiel v roku 1994 byvat do bytu ktory dostal od vojska,predtym sme byvali vo vojenskom,potom presioel pod mesto.kedze si nenarokoval na byt kde som ostala byvat s maloletymi detmi,uzivala som ho nadalej.ale chcem si ho odkupi,ale musim mat jeho cestne vyhlasene,ze s tym suhlasi,no dal si podmienku ze ho musim dat napisat na deti.aby len oni boli vlastnikmi bytu.dcera je studentkou vysokej skoly,je plnoleta,syn zije mimo republiky..poradte co mam robit..diky.

    Majetkoprávne vysporiadanie s exmanželom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.