Zavrieť

Porady

Druhy HDD /Vista/ problem

Zdravim...

Prosim o pomoc../Vazne neviem co mam uz robyt/
Kupil som druhy HDD Maxtron DiamondMax 22 /500Gb/ Sata,ktory chcem pridat do pocitaca /kde uz je 320Gb disc...ktory je uz plny/Comp bezi na Viste home premium//.Len akosi pocitac ho nevidi...v Biose nic,v computer management/disc management/ taktiez nic.....ale vzdy ked zapnem comp tak Vista /hrdinka/ sa tvari ze objavila novy hardware a rada by ho instalovala...ale akosi jej to nejde...proste nenajde driver....
Prosim zachrante ma.....
Dakujem
Usporiadat
Zdenusko Zdenusko

Zdenusko je offline (nepripojený) Zdenusko

V prvom rade vdaka vsetkym ktory pomahali!!!!
Po hodinach starvenych na roznych forach...Problem vyrieseny!!!!

Takze cely pes bol zakopany v Biose.
Treba ist do Advanced / Integrated peripherals / Serial ATA configuration / Sata Controler ....no a ten sata controler bol nastaveny na SATA1 ..dalsia moznost bola SATA 1 - 2 . Prehodil som to a zrazu bios vidi aj dvd mechaniku......
takze vsetko slape....

Este raz diki..pekny den
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Zdenusko Pozri príspevok
V prvom rade vdaka vsetkym ktory pomahali!!!!
Po hodinach starvenych na roznych forach...Problem vyrieseny!!!!

Takze cely pes bol zakopany v Biose.
Treba ist do Advanced / Integrated peripherals / Serial ATA configuration / Sata Controler ....no a ten sata controler bol nastaveny na SATA1 ..dalsia moznost bola SATA 1 - 2 . Prehodil som to a zrazu bios vidi aj dvd mechaniku......
takze vsetko slape....

Este raz diki..pekny den
Ale veď na ten problém s kompatibilitou SATAI a SATAII som sa ťa pýtal...

Nabudúce už vieš, že treba prekopať celý BIOS a poskúšať poprepínať, čo sa dá.
0 0
japec japec

japec je offline (nepripojený) japec

Zdenusko Pozri príspevok
... ten sata controler bol nastaveny na SATA1 ..dalsia moznost bola SATA 1 - 2
Predpokladam, ze to oznacenie biose SATA1 znamena, ze je aktivny prvy par konektorov SATAII0 a SATAII1 (defaultne) a nastavenie SATA 1-2 povoluje aj SATAII2 a SATAII3. Ved inak by mu novy HDD 3Gbps nesiel ani samostatne.
Pozeral som manual toho Dell modelu, doprucuju zapojenie zariadeni v poradi disky a potom mechaniky. Takze to ma teraz aj dobre zapojene podla prirucky mladych svistov.

Najblizsie bol duves hned v prvej odpovedi, ale skladam poklonu Chobotovi za trpezlivost, tiez je fajn, ze Zdenusko sam nasiel a poskytol riesenie, ktore ulozime do svojich databaz hlavovych.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ano, Chobot je trpezlivy!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať