Zavrieť

Porady

Laptop - čudné pískanie

Dobry den, mam maly problem, ktory bohuzial neviem sama vyriesit a ten spociva v tom, ze moj PC (notebook) po zapojeni reproduktorov strasne pisti... Skusala som ho preinstalovat, ale stale nic.. ked nie je napojeny na repraky, tak v pohode hra cez svoje reproduktori, ale akonahle ich zapojim, alebo len obycajne sluchadla tak zacne vydavat straaaasny piiiiiskooottt...
Problem s reprakmi mat urcite nebudem, ak to niekoho uz napadlo pretoze som ich skusala na inom PC a tam idu v pohode.

Mam Toshiba satellite A215- S4747 (Windows Vista home premium. )

ak by mi niekto vedel poradit kde mozem hladat chybu budem mu velmi vdacna...

dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Možno dačo v konektore, zlé prepojenie. Nie som na to macher, tak len hádam. Predpokladám, že máš novú mašinku, tak šup s ňou na reklamáciu--nečakaj. Držím palce.

    lucorp je offline (nepripojený) lucorp

    lucorp
    Susil by som predtym zo stranok vyrobcu stiahnut a nainstalovat novsi driver pre tvoju zvukovu kartu

    nYcol je offline (nepripojený) nYcol

    nYcol
    Bohuzial PC je kupovane v USA, takze reklamaciu nemozem podat... skodaaa... ale je to len softwarova chyba takze mozno by mi to ani neuznali...
    skusim ten driver dnes naistalovat a uvidim...

    japec je offline (nepripojený) japec

    japec
    Vytiahol som obrazok v prilohe z Toshiba prirucky. Asi to bude k nicomu, ale skusit treba - je tam spomenuty problem, ktory si popisala.

    Nie je mi jasne, ci kombinacia klaves Fn+Esc vypína zvuk len na internych reproduktoroch alebo celkom, kazdopadne sa treba pohrat s nastavenim hlasitosti (stisit repro aj mic) a uistit sa, ci repro/sluchatkovi JACK omylom nezabludil do MIC dierky.
    toshiba-sat-sound-problem.jpg  

    seat je offline (nepripojený) seat

    seat
    neviem či by nebolo dobré skúsiť niekde zistiť ako máš nastavenú hlasitosť na výstupe do reproduktorov ak je na maxime alebo vysoko tak sa to nedá počúvať -neviem kde to hľadať vo viste, ale pri 98 som mal podobný problém a nastavil som to v počítači ani nie na polovicu a radšej som výkon ťahal z reproduktorov, ale mne to skôr chrčalo nie pískalo

    nYcol je offline (nepripojený) nYcol

    nYcol
    Dakujem za rady... nakoniec som komp odniesla do servisu,... povedali mi ze treba menit celu zakladnu dosku.. co predstavuje cenu opravy okolo 12500 Sk... skoro ma porazilo... takze budem musiet vydrzat bez hudby.. na PC je pokazena koncovka.. neoplati sa preto davat tolko penazi.. to skor kupim novy ,,, ze?

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    //co predstavuje cenu opravy okolo 12500 Sk
    To je nejaký nezmysel, alebo žijete v inom svete ako ja
    Daj si to opraviť najekému známemu, ktorý sa v tom vyzná

    nYcol je offline (nepripojený) nYcol

    nYcol
    trebalo vymenit celu dosku... vlastne skoro novy pocitac by som dostala taktiez DVD romku tak som ho nakoniec predala za maly peniaz ale aspon nieco

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    S notebookmy je to takto .... Ak sa nieco pokazi, tak treba vymenit celu dosku, lebo takmer vsetko je na doske (resp. mechaniky citacky, pamate a dysplay sa daju vymenit, ale ten stoji pomaly jak cely NB)
    Pani v servise sa ani neunuvaju analyzovat problem, pretoze vela krat tam pracuju fushery a nemaju ani paru o co ide.

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Bohuzial s laptopmi je to tak. Pokial sa na nom nieco pokazi a je v zaruke - super. Pokial je uz mimo zaruky alebo ide o poruchu, na ktoru sa zaruka nevztahuje tak vacsina oprav stoji takmer tolko, ako povodna cena laptopu.
    To uz sa potom viac oplati kupit novy

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    hmm nevyzera to ako chyba laptopu.. ak by bol vadny piska stale aj ked ide cez svoje repro... popis mi to piskanie.. praska to v reprakoch alebo co to presne robi.. ak pustis hudbu tak to praska alebo co?, ak zapojis sluchatka piska cez svoje repro?? na nastaveni zvuku si pozerala?? mohlo by to byt len v konektore skus jack od reprakov strcit len na 1/2 mal by ti hrat len jeden kanal... ci ti tam nieco nepreraza...

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    Fero11 Pozri príspevok
    mam obavu, ze NoteBook uz predala
    je vidiet aka dobra obchodnica v noci zapiska a doobedu streli na trznici

    ja by som skusil ine repraky aked aj tie zapistia da sa riesit vystup cez usb

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    vulxy Pozri príspevok
    je vidiet aka dobra obchodnica v noci zapiska a doobedu streli na trznici

    ja by som skusil ine repraky aked aj tie zapistia da sa riesit vystup cez usb
    vulxy asi to nebude v reprakoch ked pise ze skusala aj sluchadla.. tj repraky mozeme vylucit.. skor konektor v NTB

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    marco2233 Pozri príspevok
    vulxy asi to nebude v reprakoch ked pise ze skusala aj sluchadla.. tj repraky mozeme vylucit.. skor konektor v NTB
    da sa to cez usb,moj sused tiez mal nieco podobne a kupil si taku prechodku zastrci do usb a ma to tri vystupy ako na notase...
    vraj to kupil na aukre a ide mu to...
    si myslim ze to je nezmysel predavat notas za lacny peniaz pre taku drobnost ale to nie moja vec

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    ja by som ho odniesol do servisu... alebo sa aspon informoval ci to nieje aj nejake vyrobna chyba... a opravia to bez platenia podla mna je to v kontakte ale kedze neviem ci je NTB v zaruke vrtat sa v nom je blbost.. servis... ak to bude drahe skusit tu redukciu ak nieco take je

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.